Премини към съдържанието
ignorant

Препоръчайте бюджетни напълно безшумни вентилатори за кутия

Препоръчан отговор

Става дума за огромна и просторна кутия: Cooler Master RC-810-SKN1-gp, модната така, че отгоре има изрязано място за 14см-ов вентилатор, покрито с черна, ситна, мрежеста метална решетка. Вътре има три 12см-ови перки  - две от задната страна и една от предната. Отгоре 14см-ов на моднатото място+ до него малък 8см-ов пак отгоре. За съжаление са шумни дори с лоу нойс адапторите ми на ноктуа. Затова се налага да купя нови безшумни. Каквито и да купя мисля да ги пусна с лоу нойс адаптори на ноктуа (разполагам с един NA-RC6, три NA-RC10 и три NA-RC11 ) да въртят на бавни обороти, защото кутията няма контрол на перките в биоса и никакъв софтуер не може да ги контролира. (Старо сървърно гигабайтско дъно GA-7TESM от 2011г.). Вътре не грее нищо все още. Напълнил съм с шест 8-гб-ови ECC REG RAM плочки на 1333, едно Intel® SSD 535 Series, Thermaltake Smart SE 730W, два xeon x5670, охлаждани перфектно от двe Noctua NH-U-12DX i4 (с лоу нойс адаптори от комплектите им).

Сега обмислям да постъпя бюджетно, като не купувам всички перки в момента (разумно ли ще бъде в случая ми според вас?). Отзад двете 12см-ови перки на задната страна, мисля първоначално да купя само една 12см-ова перка там (А другата до нея по- в бъдеще. Като примерно оборудвам с по-грееща видеокарта/карти. Но такъв ъпгрейд не планирам в близките години). Накратко: Отзад вместо две перки, мога да купя една, а от пред една 12см-ва задължително. Отгоре 14см-ова задължително, а 8см-ова ще си спестя засега. Отпред има възможност за втора допълнитена 12см-ова, но и това намирам за излишно в момента.

Компютъра в момента се използва за рендъринг и аудио обработа откачил съм всички кейс фанове като зареждам с тежки аудиопрограми изискващи по 32ГБ и нагоре РАМ а като рендвам (само с процесорите в ренд ферма) отварям капака макар да няма опастност за процесорите, притеснявам се за дъното да не се повреди от системно претопляне (дрътичко е все пак, а вгрдената му карта бая грее като е затворена кутията без да работят кейс фановете).

Накратко, моля да ми препоръчате безшумни кейс фанове - които с лоу нойс адапторите ми да не ги чувам изобщо, въобще. Целта ми е абсолютна тишина - посредством лоу нойс адаптори, нищо,че перките ще въртят по-бавно. Но същевременно осъзнавам, че няма какво толкова да грее в тази кутия и не ми се дават излишни пари за излишно супер мощни охладители. Не ми трябва да светят, а просто да създават някакво течение. Всякакви насоки и препоръки в тази посока ще ми бъдат полезни. Пишете и конкретни модели.  В таргета ми е - тихо и евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези лой нойс глупости офф .....

Слагаш си един фан контролер и си прави каквото искаш с фановете.

Някакъв примерен: VAKIND PC Fan Controller 6 Channel PC Front Panel Fan Controller CPU Temperature Sensor With LED Indicator For Desktop Computer

Това се поставя на мястото за оптика(DVD) и си разцъкваш фановете както искаш.

П.П. или такъв който се поставя на флопи(ако имаш такива екстри) SXDOOL STW-6002 4 Channel Speed Fan Controller with Blue LED Controller and CPU HDD VGA (свети много силно)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Can Oa написа:

Тези лой нойс глупости офф .....

Слагаш си един фан контролер и си прави каквото искаш с фановете.

Някакъв примерен: VAKIND PC Fan Controller 6 Channel PC Front Panel Fan Controller CPU Temperature Sensor With LED Indicator For Desktop Computer

Това се поставя на мястото за оптика(DVD) и си разцъкваш фановете както искаш.

П.П. или такъв който се поставя на флопи(ако имаш такива екстри) SXDOOL STW-6002 4 Channel Speed Fan Controller with Blue LED Controller and CPU HDD VGA (свети много силно)

фан контроерите заемат излишно място. Защо лоу нойс адапторите да са глупости?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.09.2018 г. в 20:03, ignorant написа:

фан контроерите заемат излишно място. Защо лоу нойс адапторите да са глупости?

Заема място ли? ... имаш грозна огромна кутия пълна с тонове излишни клетки а един контролер ти заемал място ;)

Вземай от този тип: PC 8 Channels fan hub Cooling Fan Speed Controller for CPU Case HDD VGA PWM Fan w/ PCI Bracket Power by 12V 3pin/4pin Cooler fan слага се отзад на PCI

Парите които ще дадеш за не знам колко си лоу ноийс тъпи кабелчета на ноктуа са колкото един контролер но с него настина ще имаш контрол.

Не съществува напълно безшумен вентилатор (против законите на физиката е) Това е бюджетен тих вентилатор: Arctic Вентилатор Arctic Fan F12 Silent - 120mm/800rpm

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Can Oa написа:

Заема място ли? ... имаш грозна огромна кутия пълна с тонове излишни клетки а един контролер ти заемал място ;)

Вземай от този тип: PC 8 Channels fan hub Cooling Fan Speed Controller for CPU Case HDD VGA PWM Fan w/ PCI Bracket Power by 12V 3pin/4pin Cooler fan слага се отзад на PCI

Парите които ще дадеш за не знам колко си лоу ноийс тъпи кабелчета на ноктуа са колкото един контролер но с него настина ще имаш контрол.

Не съществува напълно безшумен вентилатор (против законите на физиката е) Това е бюджетен тих вентилатор: Arctic Вентилатор Arctic Fan F12 Silent - 120mm/800rpm

Мерси братле за препоръчаният вентилатор и съвета да купя контролер. Да ноктуа адапторите са скъпи, но ги имам налични вече. Подариха ми 11 бройки и смятам да си ги ползвам, нали така и така си ги имам? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ignorant написа:

Мерси братле за препоръчаният вентилатор и съвета да купя контролер. Да ноктуа адапторите са скъпи, но ги имам налични вече. Подариха ми 11 бройки и смятам да си ги ползвам, нали така и така си ги имам? 

Ясно щом ги имаш вече това е друго нещо ок съгласих се.

С тях и този 800 оборотен фан ще е наистина тихо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.