Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,искам да ви попитам.Защо единият канал се чува тихо,а другия нормално,така е само когато е свържан със жак чинчове независимо към компютър,телефон.мп3 или каквото и да е друго.Но когато пусна музика със флашката се чуват и двата канала еднакво.

Моля за помощ :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, ToXiCGamer написа:

Здравейте,искам да ви попитам.Защо единият канал се чува тихо,а другия нормално,така е само когато е свържан със жак чинчове независимо към компютър,телефон.мп3 или каквото и да е друго.Но когато пусна музика със флашката се чуват и двата канала еднакво.

Моля за помощ :)

Проблем с чинча например.Какъв е усилвателя?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, AAUUXX написа:

Проблем с чинча например.Какъв е усилвателя?

kinter 006 

преди 5 минути, Колев60 написа:

Първото нещо е да провериш кабела, който ползваш за връзка между примерно телефона и усилвателя. Той трябва да е здрав, т.е - еднакво добре да се чува левият и десният канал. Сега провери него, а след това ще гадаем и за други проблеми!

мисля че не е защото когато разменя местата на червения и белия чинч пак се чува по същия начин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ToXiCGamer написа:

kinter 006 

Дал си си парите излишно за това китайско изобретение,но както и да е. Писахме по-горе виж си кабела,ако е здрав най-вероятно имаш разпояване на вход -чинча на усилвателя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как да проверя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ToXiCGamer написа:

мисля че не е защото когато разменя местата на червения и белия чинч пак се чува по същия начин

Ако си сигурен,че кабела е здрав и когато размениш чиновете на входа отново не свири същия канал,то вероятно има разпояване на чинч-вход на платката на усилвателя.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво ви принуди да купувате такива играчки и да им викате "усилвател".

Забелязал съм, че китайците не запояват както трябва, кагато бързат да направят нормата от хиляда + бройки на час. Всичко което е на платка е запоено перфектно от машина в повечето случаи, но интерфейсни кабели и други свързващи се държат "на честна дума". Проверка на спойките във входната част може да оправи проблема.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах какъв е усилвателя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, hristo58 написа:

kinter 006 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, hristo58 написа:

Гледай внимателно и ще видиш подобието.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AGD е дал отговора на питащия.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, Колев60 написа:

Най простият начин е с веригопроверител или някакъв мултицет, но при теб се наблюдава, че едва ли ще се справиш. Затова вземаш кабела, телефона и усилвателя и при някой познат на баща ти, който разбита техниката. Иначе е съвсем елементарно. Както е закачен кабела към усилвателя разклати внимателно и поотделно червената и бялата букса. Ако просвирят и двата канала, тогава остава да се отвори усилвателчето и да се презапои буксата, която прекъсва!

Може да се провери чрез мултицет в режим мерене на съпротивление. Ако ти дава две различни съпротивления на двата канала, значи нещо кабела не е в ред. Тя хубаво ще се презапои тази букса, но ако проблемът не е в нея, тогава няма смисъл от тази операция. Нека първо се установи къде е проблемът и тогава ще търсим неговото решение.

преди 52 минути, AAUUXX написа:

kinter 006 

Kinder Surprise, а "сърпрайсът" в случая е похарчени пари за калпав китайски усилвател.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.