Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Извинявам се ако това не е най-подходящата категория за подобна тема. Относно поръчките от amazon.com до колкото знам задържат стоката на митницата. Как точно става освобождаването? (1)

Добавят "Shipping & Import Fees" към сметката, което е нормално, стоката идва от сащ, дори четох в сайта им, че ако въпросната такса се окаже по-голяма от реалната, разликата ще ми бъде върната. Но те как разбират каква е била и мога ли да съм сигурен, че на българската митница няма да ме таксуват повторно? (2)

Също така съм чувал, че ако избера пратката да е подарък (gift), имало вероятност да мине и без тази такса (което е малко съмнително защото при checkout-a дори да избера gift пак си ме таксуват за внос), някой да е пробвал? (3)

Освен това разбрах, че може да поръчам на адрес в Англия на фирма/сайт gabco.оrg от там доставката до България била 2.2/кг и после от офиса им до моя адрес според фирмата куриер (еконт спиди т.н.). Този вариант уж бил по-добър, защото на митницата в Англия били по-бързи и точни и вноса до английски адрес бил по-евтин. Някой да е пробвал този метод? (4) 

Стоката е 100$ механична клавиатура клавиатура ако има значение, у нас е почти 400 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.