Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вход на микрофон като AUX In...

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам няколко въпроса свързани с една стара система Сони MHC-GRX8, която имам. Поради неясна за мен причина, когато включа източник MP3 Player или звук от телефона си към някой от входовете на системата посредством Jack Cinch AUX Audio кабел звука е много тих (5 пъти по-слаб от звука при радио или CD режим на работа). Въпроса ми е мога ли да ползвам входа за микрофон, които е по чувствителен без това да е опасно за системата както и заизточника -  телефона или МР3 плеъра, ако се ползва 3,5мм към 6,3мм кабел(мъжки/мъжки).

Втория ми въпрос е свързан с поставянето на блутут платка вътре в системата, която да работи като източник вместо CD или касетния дек. В момента я ползвам само на радио режим. Възможно ли е да се направи и можете ли да ми дадете идея за някаква ориентировъчна цена за платката и труда.

Системата има много хубави 8ома колони и ми харесва като звук, но морално е остаряла. Има ли смисъл да се прави такъв ъпгрейд, или да си закупя един евтин усилвател с вграден блутут (от типа на Nobsound TPA3116)

Благодаря предварително на тези, които ми отговорят или проявят интерес по темата!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш да включиш във входа за микрофон MP3 Player,звукът е тих защото входа е предвиден за 2V входен сигнал,а споменатия източник е с поне 4 пъти по-нисък.
Усилвателя който си посочил е ниско-качествено Class D дърво,уредбата ти макар и на години ще звучи пъти по-качествено от него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

По принцип включвам МР3ката и работи(с един 6.3мм адаптор и не прави добра връзка сAUX/AUX кабела и пращи) трябва да тествам само дали работи стерео или моно, но не смея да си включа телефона, страх ме е да не изгори нещо по него. Безопасно ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, hhumpff написа:

Здравей!

По принцип включвам МР3ката и работи(с един 6.3мм адаптор и не прави добра връзка сAUX/AUX кабела и пращи) трябва да тествам само дали работи стерео или моно, но не смея да си включа телефона, страх ме е да не изгори нещо по него. Безопасно ли е?

Купи си кабел от едната страна стерео чинч от другата 3.5мм жак,предполагам с такъв работи плейъра.Има възможност да се мисли за пред-усилвател с цел повдигане на нивото на сигнала.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, hhumpff написа:

А за алтернативният вариант на който съм се спрял какво ще кажете?

2 х 25W с Bluethooth

Вече казах мнение по този въпрос,вярно не са кой знае какви пари,ама защо да ги даваш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от meccho
      Здравейте, първо искам да се извиня, ако темата ми не е в най-подходящият раздел.
      Проблемът ми е следният:
      Искам да пусна музика от телефона и тя да се слуша през лаптопа. Знам, че това може да случи чрез bluetooth. Телефонът ми е samsung galaxy a30s, а лаптопът е с windows 10.  Когато инсталираха windows-а той дойде с вграден bluetooth. Т.е. не е с допълнителен адаптер. Проблемът е че, когато се опитам да свържа двете устройства излиза проблем. Сдвояват се, но като пробвам да свържа телефона с лаптота, излиза "неуспешно свързване". И има единствено функцията "използвайте за повиквания". Драйверите са ми инсталирани, няма нови актуализации, но не става. Пробвах да свържа телефона с windows 7 и нямаше проблем, сдвоиха се. После свързването беше успешно и ставаше да се пусне музика и да се слуша на лаптопа. Но с моя, който е с windows 10 нещо не се получава. Пробвах съвети от интернет, да изключа bluetooth, да го рестартирам, но това не оправи проблема. Искам да кажа, че може да се праща от лаптопа на телефона, както и от телефона на лаптопа през bluetooth без проблем файлове.
      Затова искам да попитам, дали нещо има, което може да се пробва? Дали не трябва да се свали някакъв плъгин, понеже не излиза въобще функцията "аудио" , докато, когато пробвах на онзи с windows 7, излезе?
      И втори въпрос, има ли друг метод, с който може да се стриймва музика от телефона на компютъра освен чрез bluetooth. Чрез USB или WI-FI, понеже в интернет не открих информация?
      П.П. Благодаря предварително!
    • от FilthyPinko
      Здравейте, закупих си слушалки с микрофон ''Sharkoon Rush er1'' преди 6 месеца. Всичко беше наред и се чуваше идеално , с помощта на Реалтек Драйвърите разбира се. Снощи докато си говорих с приятели до към 6 часа сутринта абсолютно нищо му нямаше. днес като се събудих се чуваше бучене и неприятен звук, преди имах същите но ги вчупих...и те правиха същия проблем при което се оправяше всеки път по различен начин например да се сложе (Noise Suppression). Моля ако някой има някакви отговори дали това не е от звуковата карта или е от самите слушалки да сподели със мен.

П.С Никога не си изключвам компютъра а го оставям на (Sleep)
    • от Илкан Беян
      Здравейте на всички! 
      Имам следния проблем:
      Искам да си инсталирам AUX, но никъде не виждам бутон за CD/AUX, което предполагам значи, че няма изход?? Някой да има идеи за решаване на този проблем? 
    • от Turbocrusher SL
      Здравейте колеги, 
      На скоро си купих Huawei Nova 5t. След около месец употреба започна да излиза някаква черна линия отгоре до долу на екрана. Много е тънка и изчезва след около 5-10 мин. Появява се след около 3-4 часа. Питах тук-там и някои твърдяха, че проблема е в екрана, докато други твърдяха, че е в софтуера. Искам и вашето мнение по въпроса и ако имате идеи за решение на проблема. 
      Благодаря предварително ! 
    • от dimiter.iordanov
      Здравейте
      Искам да купя на дъщеря ми сравнително качествени слушалки за музика / тип тапи/ Ако са и с микрофон , чудесно!
      Ползва като източник iPhone , и предпочитам да са с кабел .
      Бюджет до 300 лева

Не ползвам слушалки и поради тази причина се обръщам тук за съвет.
      Дамата е на 25 години  и ползва постоянно "тапи" .
      Благодаря предварително
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване