Премини към съдържанието
NCS 121

Как се осъществява транспорта при поръчка през AliExpress

Препоръчан отговор

Здравейте.. Тъй като до сега не съм си взимал нищо от Али Експрес и нямам си на представа. Та как става получаването на пратката?

Получаваш я по Български пощи или я получаваш директно на адреса си, има ли начин да се изпрати до офиса на БГ куриер от сорта на Еконт, Спиди, DHL живея близко и до 3-те офиса, за това питам.

И понеже винаги плащам кеш при получаване, не се занимавам със Банки и кредтни карти т и.н. Има ли начин да се плати кеш?

Благодаря предварително!

Sent from my SM-T561 using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТЦ- Алито дърпат директно от картата парите (поне при мен е така) не работят с Пейпал, примерно. Доставката в най-най-добрият случай е 14-15 работни дни (20на календарни). Гледай да не доставят с ДиЕйчЕл, защото тия ги карат директно на митница, а това е свързано с плащане и на допълнителни такси от твоя страна, особено ако е нещо по-скъпо. Моите пратки получавам от пощенската станция в район, в който живея и ако съвпадне с PayDay-даването на пенсиите просто няма смисъл да се чака по опашки.

Внимавай от кого купуваш и какво все пак, защото така се наиграх с едни безжични слушалки, които не работеха, след това ми изпратиха други, на които не им работеше зарядната станция, абе простотии.

Поздрави и приятно пазаруване!!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисълта ми е ако задам адреса на БГ пощи дали ще го изпратят до тях те да ми пратят известие че имам EMS колет, и съответно дали мога да платя кеш за стоката която съм взел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти си даваш своя адрес, а те ти го доставят в пощенския клон. Например пишеш адрес: София 1000, ул. Ст. Караджа 5, пратката ти я доставят на гише в Централна поща, която обслужва пк.1000.

Няма опция "наложен платеж", защото при приключване на покупката (checkout) ти иска номер на карта за да ти дръпне паричките, това е само за търговия от наши-български доставчици.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно Благодаря на инфото!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да се плаща кеш (при получаване), плащането се прави предварително през карта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е няма наложен платеж, ако се забави повече от 3 месеца отваряш диспут и ти връщат парите, плаща се предварително. Сега покрай празниците ме известяват, че ще се пристигне за повече от 3 месеца така, че това е изключение. На мен ми се обаждат от пощата и ходя да си ги взимам от там защото не съм постоянно на адрес.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

На мен ми ги носи пощаджийката или аз минавам през клона и си ги вземам

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей аз съм поръчвал и си дойде в пощата в града ми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, chasovnik написа:

Гледай да не доставят с ДиЕйчЕл, защото тия ги карат директно на митница, а това е свързано с плащане и на допълнителни такси от твоя страна, особено ако е нещо по-скъпо. Моите пратки получавам от пощенската станция в район, в който живея и ако съвпадне с PayDay-даването на пенсиите просто няма смисъл да се чака по опашки.

Много ми е чудно как някаква пратка влиза в страната извън ЕС и не минава никъде митница!
Ама как си ги пишете ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, chasovnik написа:

Доставката в най-най-добрият случай е 14-15 работни дни (20на календарни).

Имаш едно много голямо ТЦ и от мен! Почти всички доставки се мотаят по два месеца минимум! Така както си описал говориш за вътрешни търговии с Discogs! При него доставката е обичайно между 7-10 дни! А от щатите идва за 14-15. Алиекспрес те законтря на 2 месеца! Нямаш право на никакъв диспут за по-рано! Като имаш предвид, че PayPal искат да са минали 45 дни, което означава, че краен срок за получаването е прехвърлен, тези взимат директно от картата, за да извземат функцията на PayPal.

преди 8 минути, BMW Маниак написа:

Много ми е чудно как някаква пратка влиза в страната извън ЕС и не минава никъде митница!
Ама как си ги пишете ...

Той понеже ако не се обмитява му слугуват пощата. Но не знае, че ако го спрат от митницата го поемат куриерите! И не знае, че това с кой да дойде не зависи от него!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен нещата са идвали в срок под 2 месеца, за около месец и половина-месец и 3 седмици най-много. Става въпрос за евтини поръчки, от порядъка на 5-20 лева.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 18 минути, Mlechko написа:

Но не знае, че ако го спрат от митницата го поемат куриерите!

Не е задължително - ако има митница в населеното място обикновено или се обаждат или пращат известие за налична пратка.

преди 18 минути, Mlechko написа:

Алиекспрес те законтря на 2 месеца!

Гледал съм неприоритетна пратка как стои на склад някъде из mainland 2 седмици и тогава тръгва.
Нещо като карантинна зона :D
И от там акостира в Холандия.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за спеделените мнения! Забелязал съм че повечето хора написали ревю след получаване на стоката се оплакват от Транспортни дефекти по артикула който са си взели... Така че ако ще си взимам нещо, ще го взема от БГ. Не че тука си застрахован от лоша поличба, но до сега съм нямал такива случаи.

Честно да ви кажа шарени снимки на артикули във Али Експрес има много, важно е накрая какво ще получиш като стока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами има малък риск така е(поръчах двойно залепваща лента за смартфони и дойде леко смачкана и сплескана), внимателно трябва да избираш продавач защото една стока я продават различни продавачи или просто я рембрандират и има разлика в цените а качеството е едно и също. Но също така не очаквай много, аз си взимам от там неща защото ги няма в България или ако ги има то са с надценка и значително по-скъпи, предпочитам да си чакам 2 месеца! Иначе ако купуваш телефони и т.н просто гледай да са от официалният продавач, примерно Шаомитата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Получавал съм пратки за две седмици от Китай, закупени в aliexpress - зависи си от търговеца и какъв транспорт осигурява. Над 30 лв. шансът да се начисли ДДС нараства (по закон е задължително между юридическо и физическо лица) и вариантът, за да се избегне, е като се поръча от склад в EU - по този начин си купих слушалки за около 200 лв. Bluedio Vinyl Plus. Транспортни дефекти винаги е възможно да се случат, но до сега не съм имал проблеми. Най-добро опаковане имат японците, ама и цените им са едни...

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Mlechko написа:

Имаш едно много голямо ТЦ и от мен! Почти всички доставки се мотаят по два месеца минимум! Така както си описал говориш за вътрешни търговии с Discogs! При него доставката е обичайно между 7-10 дни! А от щатите идва за 14-15. Алиекспрес те законтря на 2 месеца! Нямаш право на никакъв диспут за по-рано! Като имаш предвид, че PayPal искат да са минали 45 дни, което означава, че краен срок за получаването е прехвърлен, тези взимат директно от картата, за да извземат функцията на PayPal.

Той понеже ако не се обмитява му слугуват пощата. Но не знае, че ако го спрат от митницата го поемат куриерите! И не знае, че това с кой да дойде не зависи от него!

Мисълта ми беше, че само един път ми се наложи и то от ГиърБест, защото го шипнаха с DHL да ходя да освобождавам на митница, където пощите ме одраха като митнически агент 12лв. Всичко от алито или иБей идва в пощенският ми клон и оттам си получавам пратките.

Последният път, когато поръчах нещо от бай али беше на 24-10-2018 и пристигна на 08-11-2018. Не знам как ги поръчвате, но това е при мен.

Поздрави и приятно пазаруване!!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега се замислих, че е възможно неприоритетните пратки да чакат събиране на контейнер и затова да се бавят. А ако се случи да е в края на събиррането на контейнера да идват бързо.

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен за един калъф, понеже не можех да намеря тук дойде след 1 месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.