Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги след 4-5 годишна употреба на samsung galaxy s5 :cantbelieve:дойде време да се сбогувам със него . Въпросът ми е кой от двата посочени бихте избрали и какви са вашите мотиви.Главните цели за които ще се използват са заснемане на снимки и социални мрежи. Други въпроси които ме вълнуват са дали ще ми е достатъчна памет от 64gb и лесно ли ще се адаптирам към iOS ако съответно избера iphone 8.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм със S9+ и ти казвам, че можеш да се снимаш по цял ден и няма да ти омръзне ;) доколкото 64GB, аз не мога да го напълня, с повече от 2-3GB от приложенията който съм качил на телефона. А работата на телефона е просто прекрасна грам няма да забива, в каквото и да го използваш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, leonsanchesss написа:

Здравейте колеги след 4-5 годишна употреба на samsung galaxy s5 :cantbelieve:дойде време да се сбогувам със него . Въпросът ми е кой от двата посочени бихте избрали и какви са вашите мотиви.Главните цели за които ще се използват са заснемане на снимки и социални мрежи. Други въпроси които ме вълнуват са дали ще ми е достатъчна памет от 64gb и лесно ли ще се адаптирам към iOS ако съответно избера iphone 8.

И двата модела са един чудесен избор и честно казано е въпрос само на лични предпочитания кой ще изберете.
iPhone със сигурност ще получи доста по-дълга поддръжка от Samsung-а, което е може би един плюс.
Още един плюс към предходния е това, че безпроблемната, без лагове и забивания работа на апарата ще е доста по-дълга като време при iPhone.
64GB ще ви стигнат, няма проблем, а и да срещнете проблем 9-ката е двусимов и винаги може да добавите карта с памет, а при iPhone срещу няма и един долар на месец, получавате 50GB в iCloud и също проблемът е решен.
Адаптацията към iOS ще ви отнеме 2-3 седмици (може би), но свикнете ли веднъж, ще забравите за връщане към Андроид.( поне повечето ми приятели, пробвали тази ОС им допада и се чувстват перфектно с нея).

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

algor, понеже виждам, че си наясно с iPhone, а аз съм пълен невежа, да те питам някои неща. Без грам желание да се заяждам, просто съм любопитен, и искам да получа информация. 

Да речем - купя си iPhone. Хубав, скъп, последен модел. Например този XS, дето сега е на промоция за 2300 лв. Как става после работата? Хайде, с новата ОС ще свикна, както казваш. Откъде ще си намирам приложения за телефона? Чувал съм, че имат някакъв маркет, подобен на андроидския. Но има ли хубави безплатни неща? Или всичко се плаща? Ако се плаща, как - през оператора с месечната сметка, или ще ми искат банкова карта/сметка? Трябват ми хубави аудио и видео плеър, програма за разглеждане на снимки. И най важното - навигация. Има ли хубава безплатна офлайн навигация, и безплатни карти и ъпдейти? Или всичко е вързано с интернет и банковата ми сметка?...

Освен това, как става прехвърлянето на файлове? Мога ли от компютър с Windows да си качвам .mp3-ки, картинки и клипчета? В готов вид, или трябва да се преконвертират? Само с кабел, или може безжично? И как стои въпросът с авторските права, има ли някакъв контрол от външни лица? Защото при Android знаем как е :)

Всички тези неща имат (според мен) голямо значение за избора на апарат. А не това колко често се пускат ъпдейти на iOS (която иначе се рекламира като отлично работеща, за какво са ѝ ъпдейти тогава, се чудя :) ) , или дали имаш 50 GB в някакъв облак. То в днешно време облаци да искаш ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RudeBoy написа:

Откъде ще си намирам приложения за телефона? Чувал съм, че имат някакъв маркет, подобен на андроидския.

Започвам подред:

Има си магазин App store, откъдето се свалят и платените и безплатните апликации, игри, програми и т.н.
Дали има хубави безплатни неща аз лично нямам идея, защото не знам хубавото за мен дали ще е хубаво и за теб.
Нормално е човек да има и платени и безплатни, но кои ще надделеят при теб е според зависи от нуждите ти.

Ако се плаща, как - през оператора с месечната сметка, или ще ми искат банкова карта/сметка?

Може и с карта, може и с оператора, а има и бонус карти, които човек получава при пазаруване на това или онова в магазина и може да осребри с приложения във всеки един момент.

Трябват ми хубави аудио и видео плеър, програма за разглеждане на снимки.

Има предлагане бол, но да ти кажа близо 90 процента от ползващите iOS си харесват стоковите (тези, които идват с телефона) и са доволни откъм функции, качество и т.н.
Но пак казвам - вкуса на хората е различен и има доста предлагане в магазина и извън него.

Има ли хубава безплатна офлайн навигация, и безплатни карти и ъпдейти? Или всичко е вързано с интернет и банковата ми сметка?...

Тук малко ще навляза в материя, която не ми е приоритетна, но все пак ще изкажа мнение.
Аз лично на телефона от години ползвам Here на Нокия (сещаш се, предполагам) и гугълската, които в комбинацияили по отделно са ми перфектни.
Първата има и офлайн режим и до сега не ме е подвела никога.
Хората около мен ползват различни и всеки с предпочитанията си, но наистиан не съм вещ в материята "навигация" и не мога да ти бъда много полезен.

Освен това, как става прехвърлянето на файлове? Мога ли от компютър с Windows да си качвам .mp3-ки, картинки и клипчета? В готов вид, или трябва да се преконвертират? Само с кабел, или може безжично? И как стои въпросът с авторските права, има ли някакъв контрол от външни лица? Защото при Android знаем как е

Прехвърлянето на файлове става много лесно през iTunes, а щом ползваш Win при теб може по няколко начина.
Принципно с iTunes нещата стават бързо, безболезнено и елементарно, а относно контрола до сега не съм имал момент (ползвам iPhone вече 10 години) да ми се откаже нещо да се прехвърли заради авторски права.

Питай каквото се сетиш, няма проблем.
Това, което мога да ти отговоря ще е удоволствие да го направя, но все пак не съм вещ във всички области на мобилните програми (както е при навигацията, примерно), но не ми пречи да си кажа че не разбирам от нещо. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Still Hustlin написа:

Аз съм със S9+ и ти казвам, че можеш да се снимаш по цял ден и няма да ти омръзне ;) доколкото 64GB, аз не мога да го напълня, с повече от 2-3GB от приложенията който съм качил на телефона. А работата на телефона е просто прекрасна грам няма да забива, в каквото и да го използваш.

Това което ме спира от покупка на S9+ са неговите размери не знам дали камерата се различава много от S9.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, algor написа:

Питай каквото се сетиш, няма проблем.

Мне, проблем има :( . Не ми даваш конкретни отговори, а само общи приказки, които съм ги чел хиляди пъти.

"90 процента от ползващите iOS си харесват стоковите" - това затвърждава мнението ми, че iPhone е за хора, които си го купуват само защото рекламите са им набили в главате, че това е "simply the best", и приемат това, което получават, без много да се замислят, че може и да е различно. Докато Android е за хора, които искат да имат свобода - да могат да правят каквото си искат с апаратите си, дори и с риск да пооплескат понякога софтуера.

На Here ползвам само картите, и то защото купиха бившата NavTeq. Техните не бяха добри, навигацията не струва, много е елементарна. И дори и в офлайн режим пак иска връзка с Интернет, за да ползва някои функции.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, algor написа:

И двата модела са един чудесен избор и честно казано е въпрос само на лични предпочитания кой ще изберете.
iPhone със сигурност ще получи доста по-дълга поддръжка от Samsung-а, което е може би един плюс.
Още един плюс към предходния е това, че безпроблемната, без лагове и забивания работа на апарата ще е доста по-дълга като време при iPhone.
64GB ще ви стигнат, няма проблем, а и да срещнете проблем 9-ката е двусимов и винаги може да добавите карта с памет, а при iPhone срещу няма и един долар на месец, получавате 50GB в iCloud и също проблемът е решен.
Адаптацията към iOS ще ви отнеме 2-3 седмици (може би), но свикнете ли веднъж, ще забравите за връщане към Андроид.( поне повечето ми приятели, пробвали тази ОС им допада и се чувстват перфектно с нея).

Благодаря ти за изчерпателният отговор:wors:. Друго което ме вълнува е обработка на заснети клипове , до сега ги обработвах на лаптопа (оп-windows 7) . Не съм работил със файлове от iphone не знам дали има много голяма разлика.Също така и издръжливостта на двата телефона тъй като съм чувал , че iphone е по-крехък .

преди 2 минути, RudeBoy написа:

Докато Android е за хора, които искат да имат свобода - да могат да правят каквото си искат с апаратите си, дори и с риск да пооплескат понякога софтуера.

Добре казано !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поразрових се малко, и намерих Sygic и VLC Player за iPhone. И при това безплатни, със същите условия на лиценза, както и за Android.

Това е хубаво :) 

Остава въпросът - мога ли с просто Copy/Paste да си прехвърля около 1500 песни (толкова имам на андроидския телефон) в iPhone, от компютър с Windows или Linux, с кабел или безжично? И след това да си ги слушам по моя подредба - по изпълнител, по албум, или по азбучен ред? Както и да ги виждам като отделни файлове във File manager-а във вида, в който съм ги копирал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, RudeBoy написа:

Мне, проблем има :( . Не ми даваш конкретни отговори, а само общи приказки, които съм ги чел хиляди пъти.

"90 процента от ползващите iOS си харесват стоковите" - това затвърждава мнението ми, че iPhone е за хора, които си го купуват само защото рекламите са им набили в главате, че това е "simply the best", и приемат това, което получават, без много да се замислят, че може и да е различно. Докато Android е за хора, които искат да имат свобода - да могат да правят каквото си искат с апаратите си, дори и с риск да пооплескат понякога софтуера.

IOS е за хора, които искат и очакват от своите устройства просто да работят. Безпроблемно и според изискванията. Приложенията в двата магазина са в полза на Андроид по бройка, но в полза на IOS по качество. Това е така, защото има разлика в заплащането. Ти кое би предпочел? Количество или качество?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, leonsanchesss написа:

Това което ме спира от покупка на S9+ са неговите размери не знам дали камерата се различава много от S9.

Не знам на S9 каква е и изобщо имат ли разлика, а доколкото размерите поне за мен се работи лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, RudeBoy написа:

Поразрових се малко, и намерих Sygic и VLC Player за iPhone. И при това безплатни, със същите условия на лиценза, както и за Android.

Това е хубаво :) 

Остава въпросът - мога ли с просто Copy/Paste да си прехвърля около 1500 песни (толкова имам на андроидския телефон) в iPhone, от компютър с Windows или Linux, с кабел или безжично? И след това да си ги слушам по моя подредба - по изпълнител, по албум, или по азбучен ред? Както и да ги виждам като отделни файлове във File manager-а във вида, в който съм ги копирал?

Аз ползвам Oplayer. Що се отнася за прехвърляне баш с Copy/Paste няма да стане но е горе долу пак токова лесно.
iPhone няма файлов мениджер за разглеждане съдържанието на файловата система. Но в плеера ще ги виждаш песните и в неговия файл менажер може да си ги подредиш.

За навигация аз лично ползвам безплатната Waze която е онлайн, следи в реално време задръствания и полицейски постове, платени пътища и така. За моите нужди е перфектна все пак я ползвам само в краен случай понеже добре познавам страната и големите  градове.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, BMW Маниак написа:

iPhone няма файлов мениджер за разглеждане съдържанието на файловата система. 

Сериозно?!? И няма възможност да се инсталира?... Е сега вече ме загубихте окончателно :)

И ми прави впечатление, че собствениците на Apple устройства се държат като някаква секта, и не споделят информация с "небогоизбрани" :)  Защо така? Не може ли, вместо "баш с Copy/Paste няма да стане но е горе долу пак токова лесно", да напишеш как става? Защото имам спомени от 4-ката на сестра ми, че като прехвърляше музика в телефона си, файловете няха с някакви странни имена, от много безразборни символи. И се ползваше програма, която да ги преконвертира в епълски формат.

преди 10 часа, Jorge написа:

Ти кое би предпочел? Количество или качество?

Предпочитам да имам възможност да върша с устройството, което съм купил със собствени пари, каквото ми хрумне. И да имам съответните приложения за целта. Не гледам марката.

Ти какво би предпочел за Windows - да ползваш за браузър Edge (който според Microsoft е най-качественият ;) ), или да можеш да го смениш с какъвто на теб ти харесва?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, RudeBoy написа:

И ми прави впечатление, че собствениците на Apple устройства се държат като някаква секта, и не споделят информация с "небогоизбрани" :)  Защо така? Не може ли, вместо "баш с Copy/Paste няма да стане но е горе долу пак токова лесно", да напишеш как става?

Става с iTunes. Там всички приложения които работят с файлове ти се появяват в отделна секция и имаш опция да си отвориш дървото с директории от компютъра, да си маркираш файловете и да ги копираш към приложението в телефона което ще работи с тях а както и обратното от устройството да си ги прехвърлиш с компютъра.

Виждам че това не е Вашата ОС и не искам да ви зарибяваш. Все пак всеки ползва това което счита за удобно според нуждите си.

преди 3 часа, RudeBoy написа:

Предпочитам да имам възможност да върша с устройството, което съм купил със собствени пари, каквото ми хрумне. И да имам съответните приложения за целта. Не гледам марката.

А кой ви е спрял да не правите това с устройството си ? И аз правя всичко каквото ми е нужно според нуждите ми с устройството си.
А сега че няма достъп до файловата система на телефона  го намирам с днешна дата за напълно безсмислено.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от slavcho hadjiyata
      Здравейте приятели с днешна дата! Предупреждавам Ви:
      Внимавайте с Интернет!
      Защо казвам това? Защото днес мой много близък човек си забрави телефона и отиде на работа. Обади ми се с молба да го включа да се зарежда. Започнах да натискам копчетата му, за да видя състоянието на батерията. Появи се надпис „Телефонът се отключва с пръстов отпечатък“. Реших да го погъделичкам с моя.
      Очаквано изписа „Неуспешен опит.“ Но добави един прозорец, където беше публикувана моята снимка , Интернет и името ми. Както знаете аз не съм инкогнито в Интернет, а с физиономията си и с името си. Телефонът ме позна!?!
      БЯХ ИЗУМЕН!
      Вариантите са два:
      1.Моят отпечатък се намира единствено в Националната здравна каса, тъй като го положих веднъж, когато се лекувах в пловдивската болница „Света Мина“, по времето на министър Москов. Вероятно си спомняте, че той въвеждаше такава практика-вместо болният да разнася лични документи от кабинет на кабинет(които лесно може да загуби, най-вече защото априори е притеснен и вероятно разсеян), да се изисква от него само полагане на пръстов отпечатък.
      Вероятно въпросният телефон е направил връзка с касата.
      2.Чрез една от камерите си, телефонът е разпознал физиономията ми. Не познавам в подробности технологията на заключване на телефона с пръстов отпечатък, респективно дали тогава се включват камерите му, затова не съм сигурен дали е това.
      Приятели, ако ми позволите ще перефразирам Апостола: „ИНТЕРНЕТ Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ИНТЕРНЕТа“
      Пазете се от Интернет и бъдете здрави!
    • от Obscurity
      Малко помощ че тея дни съм решил да сменям телефона.Смятам да го взимам на изплащане
      За в момента съм се спрял на nokia 7 plus ,влече ме това понеже казват бил със чист андроид,не знам какви са му предимствата ново е за мен и бих го пробвал също така и като параметри ми допадна .
      Заслужава ли си парите,какви са минусите на плюса
      Чудя се и за тези със две сим карти би било добре за мен,но дали втората карта не е за сметка на нещо друго
      Повече ще ползвам телефона като mp3 player 
      Трябва ми някое телефонче със добра производителност и яка батерия
      Камерата не ми е приоритет
      Евентуално ако може да предложите нещо друго
      Благодаря предварително
    • от Иван 12
      Здравейте , търся си преносима батерия за Iphone 6. Давайте съвети за преносими батерии , които няма да ми прецакат батерията на телефона. 
    • от Marselo Stefanov
      Здравейте,искам да попитам нещо.Когато,си купувам  iphone втора употреба възможно ли ,е след покупката той да се заключи?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.