Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, през училищните ваканции нямам много достъп до моя настолен компютър, затова си търся някакъв лаптоп, за да мога да си върша работата дори и да не съм  вкъщи. Нямам  претенции какъв да бъде, защото не ми трябва за гейминг, а по-скоро за Photoshop, Microsoft Office,Текстообработка, CODING.  Бюджетът е горе-долу към 750/800 лв.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво точно обработваш на photoshop и какво ти е това "coding"? На какъв настолен ги вършиш тези неша, с какви параметри е? За този бюджет нов лаптоп ще е много нисък клас - celeron/pentium процесор с 4 ядра най-много и малко RAM. По-добре да си потърсиш някоя реновирана машина втора употреба. Има и с I3 процесор няколко модела, ако смяташ, че ще ти свършат работа, това намирам:

https://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_320-lenovo_ideapad_320_80XJ0034BM

https://laptop.bg/laptops-acer-A315_53-acer_aspire_3_a31553_NXH2BEX007

https://laptop.bg/laptops-lenovo-Ideapad_330-lenovo_ideapad_330_81DC00K1BM

При румънците има един и с I3 8 поколение:

https://www.emag.bg/laptop-acer-aspire-3-a315-51-39ks-with-processor-intelr-coretm-i3-8130u-up-to-3-40-ghz-kaby-lake-r-15-6-full-hd-4gb-1tb-intel-hd-graphics-620-linux-black-nx-gyyex-003/pd/DF5W2JBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Криско И. написа:

Здравейте, през училищните ваканции нямам много достъп до моя настолен компютър, затова си търся някакъв лаптоп, за да мога да си върша работата дори и да не съм  вкъщи. Нямам  претенции какъв да бъде, защото не ми трябва за гейминг, а по-скоро за Photoshop, Microsoft Office,Текстообработка, CODING.  Бюджетът е горе-долу към 750/800 лв.  

Здравей!

Не си споменал дали ще го разнасяш често, както и какъв размер предпочиташ. Човека пред мен е прав за 800лв нов няма да вземеш много производителен (i5/i7), най-много до i3 с малко рам и пластмасово шаси -каквито са всичките нови в този ценови сегмент.

За втора ръка може да погледнеш от съседната тема до 700лв.. "Помощ за избор на лаптоп"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С  Photoshop обработвам снимки, нищо друго, лаптопа не мисля да го разнасям често. Относно бюджета  мога и да дам повече пари, но не знам как стоят нещата при лаптопите, затова съм сложил тази цена. Иначе можете да предложите нещо, което мислите, че си заслужава цената, но ако може да е нещо покрай 1000лв. Никой не е казал, че трябва да са точно ДО 1000лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Raze написа:

Какво точно обработваш на photoshop и какво ти е това "coding"? На какъв настолен ги вършиш тези неша, с какви параметри е? За този бюджет нов лаптоп ще е много нисък клас - celeron/pentium процесор с 4 ядра най-много и малко RAM. По-добре да си потърсиш някоя реновирана машина втора употреба. Има и с I3 процесор няколко модела, ако смяташ, че ще ти свършат работа, това намирам:

https://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_320-lenovo_ideapad_320_80XJ0034BM

https://laptop.bg/laptops-acer-A315_53-acer_aspire_3_a31553_NXH2BEX007

https://laptop.bg/laptops-lenovo-Ideapad_330-lenovo_ideapad_330_81DC00K1BM

При румънците има един и с I3 8 поколение:

https://www.emag.bg/laptop-acer-aspire-3-a315-51-39ks-with-processor-intelr-coretm-i3-8130u-up-to-3-40-ghz-kaby-lake-r-15-6-full-hd-4gb-1tb-intel-hd-graphics-620-linux-black-nx-gyyex-003/pd/DF5W2JBBM/

преди 10 часа, rosko написа:

Здравей!

Не си споменал дали ще го разнасяш често, както и какъв размер предпочиташ. Човека пред мен е прав за 800лв нов няма да вземеш много производителен (i5/i7), най-много до i3 с малко рам и пластмасово шаси -каквито са всичките нови в този ценови сегмент.

За втора ръка може да погледнеш от съседната тема до 700лв.. "Помощ за избор на лаптоп"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би единствената претенция е да бъде 8гб рам, но това е.Забравих да кажа за размер - препоръчително е да бъде дисплея 1920х1080.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Криско И. написа:

Може би единствената претенция е да бъде 8гб рам, но това е.Забравих да кажа за размер - препоръчително е да бъде дисплея 1920х1080.

На твое място до 1000лв, аз бих взел нещо с 15" или 17", ако големия размер не те притеснява от класа на някоя мобилна работна станция 15" HP ZBook 15G1/Dell Precision M4800 или 17" HP ZBook 17 G1/Dell Precision M6800 щом ще обработваш снимки ти трябва нещо с голям екран 4-ядрен процесор и прилична професионална видео карта. До 1000лв може да се намерят такива машини с 6 месеца гаранция -с опция за удължаване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от balki09
      Здравейте, в търсене съм на лаптоп, предназначен главно за кодене, ползване в университета и малко за леки-средни игри. Имам нужда от насока за точният продукт, покриващ се в бюджета ми.Държа главно за хубав процесор, повече рам, дисплей, ssd, батерия и ако има как да ги съчетаем и с някакво gpu.Теглото не е от голямо значение. Характеристиките, за които се оглеждам са следните:

Бюджет: 1900~
      +CPU: i5-i7 [(4 core;6mb cache)по възможност от 8th Gen]
      +RAM: 8gb+ (по възм. повече GB, ddr4, 2400mhz)
      +HDD: без значение.
      +SSD: 256gb+ (M.2 NVMeилиM.2 PCIe)
      +GPU: по възможност с външна
      +Display: 15.6”
      +Resolution: 1920x1080
      +OS: ако може с win10, не е задължително.

За сега съм се спрял на Lenovo Thinkpad E серията. Благодаря предварително!
    • от Ангел Александров
      Здравейте!
      Използвам Adobe Photoshop CC 2017 и от скоро забелязвам, че има някои шрифтове, при избирането на които, текстът става на правоъгълници и съответно - нечетим (показано е на снимката). Искам да разбера къде е проблемът - в програмата или има нещо общо със шрифтовете на самия Windows?

• от Fiori
      Добър ден! Отново се обръщам към вас с молба за помощ. Не е кой знае какво за някои от вас, но мен ме затруднява махането на фон от гиф. Нямам си ни най-малка представа как се случва. На изображение знам, но гифчетата явно си имат някакъв чалъм, който ако някой знае - да ми сподели. Благодаря предварително и се извинявам, ако въпросът не е към тази графа във форума. 
    • от Rikemaru
      Здравейте,
      Бих искал да Ви попитам понеже срещам затрудения в оразмеряването на една снимка. Имам снимка която е Weight 16535 и Height 4606. Искам да я направя да е H:280cm x 140cm обаче след, като я оразмеря просто излиза адски разпъната и изглежда доста зле. Та въпроса ми е как да го направя за да изглежда добре(не толкова видимо размазана и разпъната)
      Благодаря!
    • от Йордан Георгиев Йорданов
      Здравейте запознах се с този форум на скоро "kaldata" и видях , че има доста разбирачи в тази свера на Дизайнерство "Уеб&Графичен" дизайн . Сайт линк натисни ТУК ! 
      Екипа които търся е следния ;
      [ Модератор ][ Дизайнер ][ Ресурси ] ( Изисквания ) 
      Дизайнер ;
      Напреднали умения с PhotoShop
      Модератор ;
      Да има поне минималния познания на програмата
      Ресурси ;
      Да има желанието да качва различни и нови ресурси в сайта 
      Към всеки член ;
      Да може да работи в екип ;
      Да има желанието и времето да се занимава ;
      Не е задължитено да сте приятен и позитивен човек  
  • Дарение

• Добави ново...