Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, може ли помощ за курсовата ми задача?
съставете програма с функции за:
а) въвеждане от клавиатурата във файл и в масив( чрез добавяне) данни за морски пътувания (до 25)- Морска гара Варна: маршрут, кораб-име, име на капитан, цени на билетите- I,II класа, брой пасажери в съответната класа, обща сума на продадените билети- през избран месец от годината.Извеждане текущото съдържание на масива(файла) на екрана.
б) извеждане на екран данните за превозите на кораб по въведено от клавиатурата име на кораб(със запитване за справка)
в) извеждане на екран данните за морско пътуване с най- голяма обща сума на продадени билети.
Главна функция main()- с меня за избор на функции и проверка за състоянието та данните.Използване на локални променливи и функции с предаване на параметри. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от М. Проданов
      Здравейте! Имам следната задача -> да напиша програма, която чете вход от последователности от латински букви. Т.е. имам предвид при входа да напиша малки латински букви и на изхода да извежда големи. 
      Написах програмата, но след компилиране ми изкарва грешката -> ISO C++ forbids comparison between pointer and integer.
      Ако някой може да помогне ще му бъда много благодарен.  
      Благодаря за отделено време и внимание!
      Под описанието е CPP файла. 

Array.cpp
    • от М. Проданов
      Здравейте! Изпитвам затруднение с една задача по програмиране C++.
      Някой може ли да ми помогне?  
      За тези, които  няма да помагат и ще пишат безсмислени  коментари  от типа на: тази задача е лесна, научи: циклите,операторите и функциите и тогава пиши форум - моля да напуснат! Знам всички оператори, функции и цикли. Не съм назад с материала.
      Благодаря за вниманието! 
      Ето го и условието!

Дадено:
      Мед:
      1кг акациев - А1 лева
      1кг. липов -А2 лева
      1кг.слънчогледов - А3 лева.

Има 3 съда:
      1 съд - B1 кг.
      2 съд - B2 кг.
      3 съд - B3 кг.
      В кой съд какъв мед да сложи така че да получи най-много пари?

Решение:
      Вход: ред 1 -> числата A1  A2  A3
      Ред 2: числата B1 B2 и B3
      Изход: едно число - максималната печалба, която може да се получи.
      Пример: Вход -> 7 2 9
      10 5 3
      Изход: 131лв.

Пускам и cpp файла 

task4.cpp
    • от Nicole Andonova
      Здравейте,търся програма за възстановяване на изтрита история в Google chrome и тъй като не открих нужната информация,реших да се обърна към Вас Търся както за компютър (Windows),така и за телефон (Android). Ако има програма,която да показва историята точно каквато си е- с дата,час и тн. ще е още по-добре. Много благодаря за отделеното време !
    • от MrSmith
      Здравейте! Преди около 3 години, си бях сглобил горе-долу добра конфигурация за годините тогава, но от няколко месеца изпитвам затруднения с игрите като World of Warcraft(retail), LoL, CS:GO, та искам някакъв, хубав ъпгрейд за близките 1/2 години, главно играя горе споменатите игри, конфигурацията е следната:

Дъно: Asrock - H81M-VG4, H81, DDRIII 1600/1333/1066,VGA
      Процесор: Intel i5-4440, 3.10GHz 6MB BOX LGA1150
      Рам: GEIL - 4GB DDR III 1600/Bulk
      HDD: Toshiba 500GB 7200rpm 32MB Sata III DT01ACA050
      Видео карта: Sapphire 2048M R7 265 Dual-X DDR5 PCI-E 3.0/Bulk
      Захранване: Cooler Master K350, 600W PSU
    • от Borislava Mihaylova
      Здравейте! Имам следния проблем.  Преди известно време профилът ми беше хакнат. Опитах какво ли не да си го върна - забравена парола, връзка със съпорт и т.н., всичко прочетено в нета. Е не стана. Единственото, което не опитах, е да изпратя личната си карта - нямам им чак толкова доверие 😁
      Сега вече съм предприела кампания за премахването му, за да не се злоупотреби с личната ми информация. Според вас кой от всичките репорти е най-подходящ? (Някой се представя за мен, фалшив акаунт, хакнат..)
      https://m.facebook.com/profile.php?id=100000463676447&ref=content_filter
      Моля ви докладвайте и да се приключва. Само един ваш клик ще е огромна помощ за мен.  Благодаряя
  • Дарение

• Добави ново...