Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

От няколко месеца имам пералня Candy GVS44 138 1WHC  но отскоро започна да се чува едно стържене при въртене на барабана с ръка и като си работи пералнята. От какво може да е това и има ли опасност да стане нещо по сериозно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей. Аз имах подобен случай, но причината беше, че при транспортиране с баничарка неукрепена при рязко спиране падна  в товарната част на една страна и после стържеше така. От няма и къде въртяйки на ръка установих в коя позиция застъргва някъде. Без някоя надежда пробвах и на ръка напънах от пред при люка барабана на ръка на горе колкото мога и за мое учудване това оправи нещата. Над година работи без проблем. Не казвам да го пробваш, но така си оправих споменатия проблем. Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е някакъв забравен метален предмет от джобовете да се е заклинил между барабана и гуменото уплътнение на вратата и да стърже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Възможно е да е стотинка. При мен така беше оня ден. Имаше стотинки и се чуваше много странен звук. А беше пуснат и абсорбатора и направо се стресирах

Като в някакъв филм на ужасите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Megumi написа:

Възможно е да е стотинка. При мен така беше оня ден. Имаше стотинки и се чуваше много странен звук. А беше пуснат и абсорбатора и направо се стресирах

Като в някакъв филм на ужасите

Винаги проверявам джобовете на дрехите преди да ги сложа в пералнята, изкючвам го това като вариант защото само аз си ползвам пералнята и незнам какво да правя с това стържене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, koksun00 написа:

Винаги проверявам джобовете на дрехите преди да ги сложа в пералнята, изкючвам го това като вариант защото само аз си ползвам пералнята и незнам какво да правя с това стържене.

В такъв случай, добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, koksun00 написа:

Здравейте.

От няколко месеца имам пералня Candy GVS44 138 1WHC  но отскоро започна да се чува едно стържене при въртене на барабана с ръка и като си работи пералнята. От какво може да е това и има ли опасност да стане нещо по сериозно?

Дано да не е дефектен/износен лагер, че това понякога е по-скъпо от нова пералня.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, zemonti написа:

Дано да не е дефектен/износен лагер, че това понякога е по-скъпо от нова пералня.

Тя е на 4 месеца, не вярвам да е износено нещо по нея...най много два пъти в седмицата я ползвам по често по един път понеже съм студент и съм си сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дефект може да се получи и на 4-тата минута.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викай ги тези дяволи от сервиза , тя нали е в гаранция, да отворят задния капак и да видят къде стържи. За тази пералня не знам , но обикновено има закрепваща транспортни планки , които при монтажа и пускане , трябва да се махнат . Дали е направено това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, bigiadri написа:

Викай ги тези дяволи от сервиза , тя нали е в гаранция, да отворят задния капак и да видят къде стържи. За тази пералня не знам , но обикновено има закрепваща транспортни планки , които при монтажа и пускане , трябва да се махнат . Дали е направено това?

Да всичко е направено както трябва. Между другото преди малко пуснах пералнята и това стържене го няма....направо ще ме побърка тази пералня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, AAUUXX написа:

Да не би да я претоварваш ?

оо не...не я претоварвам изобщо..тя тази не тръгва ако е претоварена...първо тегли дрехите и тогава тръгва

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много странно но проблема със стърженето на барабана изчезна.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.12.2018 г. в 0:07, zemonti написа:

дефектен/износен лагер

И аз така мисля!

на 8.12.2018 г. в 10:24, koksun00 написа:

Тя е на 4 месеца, не вярвам да е износено нещо по нея...най много два пъти в седмицата я ползвам по често по един път понеже съм студент и съм си сам.

Може, може. Особенно при неграмотно използване, претоварване!

преди 1 час, koksun00 написа:

Много странно но проблема със стърженето на барабана изчезна.....

Още в началото щях да пиша - прекалено се вживяваш и вслушваш. Нищо и няма на пералнята. Не претоварвай, нивелирай и ползвай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Black Power написа:

...

Форумът оценява полезното ти включване в темата. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, zemonti написа:

Форумът оценява полезното ти включване в темата. ;)

А, мерси :angry::angry::angry::lol6:

Още на първо четене ми бе ясно , че проблем няма. Та иронията ти е абсолютно неуместна. Другото са просто предположения съвпадащи и с други мнения, и ......!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пералнята и да искам немога да я претоваря, защото не тръгва като е препълнена :D  Тегли си дрехите и тогава тръгва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.12.2018 г. в 11:44, Black Power написа:

Може, може. Особенно при неграмотно използване, претоварване!

:wors: 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, RudeBoy написа:

:wors: 

Ако аз бях пуснал такъв пост ,то да е бил изтрит на момента, но...... Няама да се спрат някои хора, царе на безполезните отговори и огромно его!

преди 5 часа, koksun00 написа:

Пералнята и да искам немога да я претоваря, защото не тръгва като е препълнена :D  Тегли си дрехите и тогава тръгва.

Виж сега. Нищо и няма на пералнята ти. Всяка машина в процес на работа ще издва едни или други звуци било странни, остри, дразнещи и пр.. Ако трябва ще търсим под вола теле обаче. Според описанието, аз не виждам проблем, а и да има ,то преблимите се решават в сервизи, а не по форумите и това особено важи за техниката от по - висок клас. Когато уреда е и гаранционен , то тогава сревиза е задължителен!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.