Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Преди 2-3 месеца сложих SSD (ADATA SU650 60GB) на лаптопа на мястото на HDD-то, което пък поместих на мястото на оптичното у-во в кади. Отначало всичко беше ок, допреди няколко дни. Първоначално започна да забиват филми/сериали, после имах проблем с ъпдейта на Windows и постоянно появяване на Device\Harddisk0\DR0 в Event Viewer. 

Преди 2 дена, ползвах HD Tune Pro да сканирам дисковете за лоши сектори, при което SSD-то показа "доволни резултати" от 6,6 % damaged blocks, освен това работеше на високи температура от над 60 градуса. (прикачвам снимка). Този чек направих късно вечерта, лаптопа след това беше изключен, а на сутринта зареждаше до логото на Windows с Repairing System и после нищо, оставаше само логото. 

Последва преинсталация на системата, като ОС сложих на един партишън от HDD-то, а SSD-то беше изчистено с "clean" от конзолата. След настройка на ОС, добавих SSD-то към системата, формат и чек отново с HD Tune Pro и този път лоши блокове нямаше. Малко по-късно клонирах ОС върху него с EaseUs Backup, поживя около час така, ОС започна да се обновява и системата зависна и даде син екран. След рестарт лаптопа замръзна на първоначалния, аз му казвам BIOS екран (екрана с логото на лаптопа и F2 Boot Menu и тн), и така си остана без да приема каквито и да е команди. 

Извадих SSD-то от лаптопа и този проблем изчезна, като успях да инсталирам отново нов Windows върху HDD-то и вече ден по-късно привидно няма проблеми. Сега дори не смея да слагам SSD-то да го тествам отново след всичките нерви и загубено време. Реално в момента HDD е на САТА слота, където SSD беше и правеше проблеми. 

По моему, SSD-то си заминава, ако не си е заминало. Само ме колебае това, че след преинсталация не даде грешки. Реално е в гаранция и мисля да не гго мъча повече и да го пращам към магазина... Мисля си, че ако беше дъно, рам, 24 часа по-късно все щеше да се прояви отново проблема, който се реши на момента от изваждането на ССД-то.

14-December-2018_00-19.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"SSD - забива на BIOS" На какво забива???:angry::lol6:

Иначе отдавана бюджетните и не само SSD-та приключиха при много "горди" собственици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е в гаранция, пращай го да ти го сменят с ново, няма смисъл да го мъчиш с тази шарена черга горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи сканиране с Macrorit Disk Scaner  и проверка на файловата система на дял(овете) на този диск.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това SSD явно няма да изкара 40г. Щом е в гаранция, връщай го и провери дали има опция да доплатиш за нещо по-добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, whitepixel написа:

HD Tune "Error Scan" e доказано лъжливо тъп.

преди 43 минути, DarkEdge написа:

Направи сканиране с Macrorit Disk Scaner 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези бюджетни SSD правят доста проблеми. Щом е и забивало в началото и е давало и сини екрани, какви още доказателства трябват, че да го прати за гаранционна замяна и да не се мъчи повече да го сканира и тества?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, saulgoodman написа:

Отначало всичко беше ок, допреди няколко дни.

преди 13 минути, Raze написа:

Щом е и забивало в началото

Нещо фантазии ли имаш?

преди 14 минути, Raze написа:

да не се мъчи повече да го сканира

Слушам!
САМО един син екран може да е от всичко...
Ама какво ли разбирам аз - щом ти си се разпоредил...
Сканирането е за собствено успокоение с различен от HD Tunes скенер. Защото причината може да е и във файловата система, а не в диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, DarkEdge написа:

Нещо фантазии ли имаш?

преди 2 часа, saulgoodman написа:

Здравейте,

Преди 2-3 месеца сложих SSD (ADATA SU650 60GB) на лаптопа на мястото на HDD-то, което пък поместих на мястото на оптичното у-во в кади. Отначало всичко беше ок, допреди няколко дни. Първоначално започна да забиват филми/сериали, после имах проблем с ъпдейта на Windows и постоянно появяване на Device\Harddisk0\DR0 в Event Viewer. 

Малко по-късно клонирах ОС върху него с EaseUs Backup, поживя около час така, ОС започна да се обновява и системата зависна и даде син екран. След рестарт лаптопа замръзна на първоначалния, аз му казвам BIOS екран (екрана с логото на лаптопа и F2 Boot Menu и тн), и така си остана без да приема каквито и да е команди. 

Извадих SSD-то от лаптопа и този проблем изчезна, като успях да инсталирам отново нов Windows върху HDD-то и вече ден по-късно привидно няма проблеми. Сега дори не смея да слагам SSD-то да го тествам отново след всичките нерви и загубено време. Реално в момента HDD е на САТА слота, където SSD беше и правеше проблеми. 

По моему, SSD-то си заминава, ако не си е заминало. Само ме колебае това, че след преинсталация не даде грешки. Реално е в гаранция и мисля да не гго мъча повече и да го пращам към магазина... Мисля си, че ако беше дъно, рам, 24 часа по-късно все щеше да се прояви отново проблема, който се реши на момента от изваждането на ССД-то.

Мислиш ли? Или четеш между редовете? Това, че системата работи без този диск, а с него дори и BIOS не се отваря, не са признаци, че диска е умрял според теб, а проблема е във файловата система?!?

преди 23 минути, DarkEdge написа:

Слушам!
САМО един син екран може да е от всичко...
Ама какво ли разбирам аз - щом ти си се разпоредил...
Сканирането е за собствено успокоение с различен от HD Tunes скенер. Защото причината може да е и във файловата система, а не в диска.

Щом според теб проблема е бил само един син екран.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших да пробвам с препоръчания Macrorit Disk Scaner, сложих ССД-то този път на другия САТА слот на кадито, но същия проблем, включва се лаптопа и седи на първия екран (не знам как се казва) и не може и в БИОС да се влезе... Явно си е чист мъртвец. Ще пробвам да се възползвам от гаранцията, пък да видим.

Ще ползвам този диск скенер поне да проверя настоящия ХДД. 

Иначе, възможно ли е по някакъв начин аз да съм му "помогнал" понеже HDD-то работи на MBR, а пък SSD-то си беше GPT? Не ми се вярва, но знам ли..

И друг въпрос, ако ми дадат възможност да го сменят за сходно или да си доплатя, какво бихте препоръчали, колкото да задвижи ОС, датата ще си е на ХДД. Става на въпрос за по-стар Fujitsu Lifebook S7520M с i3 3120M 2,5Ghz и 4GB RAM, не е някаква хай енд или гейминг машина, идеята беше да му се даде още малко живот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, saulgoodman написа:

освен това работеше на високи температура от над 60 градуса.

И как на никой не направи впечатление това? И на снимката се вижда 65 градуса!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, barbuncela написа:

И как на никой не направи впечатление това?

До сега не съм видел едно ssd да се отчита с реални температури. Затова и игнорирах информацията. Моето например се удостоверява винаги с 33С

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

До сега не съм видел едно ssd да се отчита с реални температури. Затова и игнорирах информацията. Моето например се удостоверява винаги с 33С

Е..а моя не минава 25   :) Възможно е да е прегрял...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, barbuncela написа:

моя не минава

или винаги е 25?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

или винаги е 25?

Не. При стартиране е 22-23, ако го напъна с мачкане на видео му се случва да стигне и до 28-29 :) Или сайт с тежък флеш!

Обикновено седи на 25-26

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, при теб се отчита явно нещо. Всички машини със ssd, които са ми минали през ръцете, не са отчитали коректна темп. на ssd.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Е, при теб се отчита явно нещо. Всички машини със ssd, които са ми минали през ръцете, не са отчитали коректна темп. на ssd.

Нямам идея...АИДА ги отчита! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Извади HDD и остави само с SSD да работи ,ако си го дефрагментирал от момента на купуване до сега , гарантирано си го полу- убил. Изключи и Caddy не само да свалиш HDD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, AAUUXX написа:

Извади HDD и остави само с SSD да работи ,ако си го дефрагментирал от момента на купуване до сега , гарантирано си го полу- убил. Изключи и Caddy не само да свалиш HDD.

Не тръгва и така. Аз лично не съм го дефрагментирал, но когато първия път не поиска да зареди windows и даде repairing system, реално тогава изпълни един chkdsk автоматично, което не знам колко му помогна.

Сканирах си HDD-то междувременно с Macrorit Disk Scaner и даде изцяло зелен резултат, та поне за това да ми е мирна главата. 

Покрай дискусията за температурите свалих AIDA и на сензорите не дава инфо за ХДД как е в момента, но в таба Storage->Smart дава, че в момента харда (на мястото на ССД)  е 47 градуса след блок теста, та не мисля, че е задушаван едва ли не. Дава ми обаче един Warning на Reallocated Sector Count. Какво ще рече това колеги?

Screenshot_1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Темперетурата е в норма, ако е в гаранция се възползвай от нея, ако ли не си купи нов. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://ssd.toshiba-memory.com/en-emea/download/ssd-utility
Направи диагностика и оптимизация на диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, DarkEdge написа:

https://ssd.toshiba-memory.com/en-emea/download/ssd-utility
Направи диагностика и оптимизация на диска.

Това гледам е SSD Utility, пък на снимката е информацията за хард диска, който в момента е с ОС на лаптопа и просто проверих колко е ок и той. Само този sector count ми направи впечатление и за него попитах. С другата програма за секторите, нямаше проблеми. Ако все пак му трябва някаква оптимизация, каква програма да използвам? Инак ссд по никакъв начин не тръгва на лаптопа и съм му попълнил молбата за гаранционен ремонт вече. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, saulgoodman написа:

Това гледам е SSD Utility

който поддържа Toshiba SSD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...