Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Реших да си купувам някаква гейминг машина от среден клас. Може ли да ми помогнете с избора на части или да ми предложите направо готова конфигурация. Парите С които разполагам са около 2300 2400 лева. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Александър Миланоски
      Здравейте, това ми  първия път през живота си , който пиша във форум , искам да кажа предварително че компютърната ми култура и грамотност не са големи , наскоро започнах да чета и да се занимавам понеже искам да си взема настолен комптър с монитор,за определени цели - стриймване  и игра.
      Разполагам с бюджет от 1500лв, търся си настолен компютър  (цял или да си го сглобя част по част ) както и монитор към него. На този компютър искам да мога да играя Фортнайт и СтарКрафт 2 както и след време да правя стримове на тези игри . В момента сегашния ми ламптоп искам  когато разполагам с новия компютър да го използвам за да обработвам видео  материала , който ще записвам и извличам от новия компютър ( мисля да използвам OBS ) ( въпреки че не ми идва идея как да прехвърля видеото което ще е записано от новия компютър на сегашния ми лаптоп ,и дали то ще се промени когато бъде пренесено в лаптопа  , флашка? )
      Като характеристики за компютъра  от който имам нужда  сравнявам с препоръчителните системни изисквания на Фортнайт, целта не ми е всичко да върви на максимално качество , но поне ако играя  и стриймвам с настройки на играта средни,ФПС-са да не са ми както на сегашния ми компютър едвам 40-50 (целя се да е нещо над 90FPS) и да ми лагва и да е толкова зле за контролиране , камо ли да взема да записвам всичко това , с това качество.
      Системните изисквания на Фортнайт за да върви добре играта :
      CPU: Core i5 2.8GHz. RAM: 8GB RAM. HDD: 16GB Free Space. GPU: Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7870 or equivalent video card with dedicated memory of 2GB or higher VRAM. OS: Windows 7, 8.1, or Windows 10 64-bit. DirectX: Version 11 or better.  
      Гледах  всякакви различни клипчета в ютуб за при избор на различни компоненти в този случай Видео карта като едно ми хвана окото :
      сетъпа от това видео :
      CPU:Intel Core i5 6500
      Ram:16gb DDR4
      VGA:Asus Dual RX 580 (4GB)
      HDD:2x120 SSD
      POWER:Croshair 650W
      --------------------------
      допълнителен въпрос , ако копирам този сетъп  от това видео бих ли могъл като си сваля и OBS и нещата за стрийм при пускане на това да не се развали ФПС и качеството на gameplay-я , понеже четох че тези програми изкисвали стабилен процесор, който ако мога да сменя от този сетъп  и да сложа по-добър, как биха тръгнали нещата , както и това дали са съвместими( няма как да си харесам предполагам каквито и да са части и да сглобя нещо от тях , трябва да са съвместими , но как всъщност разбираме дали са съвместими подбраните части  ?)
      Друг въпрос е когато четох видях за разликата между монитора и че има значение и какъв монитор разполгаш , неговия вид ,време за реакция и търся нещо което би си паснало добре с горните настройки, имайки предвид че ще   си останат същите части или ако ги променим и заместим с по-добър клас части за постигане на по-голямо качество ?
      Видео карта ,процесора и монитора били от значение за геймърите и тези три компонента оказват влияние на ФПС-а в играта, следователно и на стрийм(ако е пуснат) ?
      Дали ако се закупят 2x8 gb Ram би било от полза или ако е за просто две игри,записващата и стриймваща програма  няма смисъл понеже останалото пространство просто няма да се използва или е добра инвестиция ако в бъдеще ще се добавят нови игри на този компютър?
      С кои части бих могъл да сменя по-горния сетъп така че да получа по-добра качество на gameplay-я и stream-ването , като същото време всичко това ,включително и монитора да не надвишават бюджета ?
      Не търся определени марки , а по-скоро постигане на качество на gameplay-я и stream-ването, както и не съм се спрял на точно определени сайтове за купуване на техниката

Благодаря Ви за отделеното време .

• от Conception.design.view
      Здравейте, приятели! 

На 20 съм ( февруари 2000) ;

Завърших скоро и да ви кажа ... не претендирам за голяма заплата. 
      Макар и немалкия ми опит и знания в случая съм поставен в доста тегава ситуация и спешно ми трябва някаква работа като графичен дизайнер , logo creator или монтажист на видеа
      за да изкарам някакви читави пари. 

Като цяло имам най - много опит в логогата и също така и във видеата.
      Общо взето в България , а и по света колкото и да си добър в дадената сфера винаги може да не отговаряш на косвените критерии при интервюто за работа при работодателя. 
      Имам регистрация в онлайн обявите , но времето ми е ограничено.
      Там ти отговарят по закон в порядъка от 4 дни до седмица/две.
      И все пак ако имате излишно време , се надявам някой да може да ми помогне и да драсне по един коментар. 
      Също , ако случайно сте се натъкнали или сте чули нещо или пък познавате някого, който търси човек на такъв тип длъжност , също нека пише в темата. 
      Благодаря предварително !

П.С.
      Основното е да мога си покривам прилично разходите за различни видове такси , данъци и вкл. квартира.
      И в крайна сметка 
      за мен е по-важно да си работя по специалността, да навляза още повече в материала, а възнаграждението ще си дойде с течение на времето - ако са доволни от мен,ако съм пожънал някакви резултати. 
      За мен работата е като огледало.
      Отношението ти към нея показва отношението ти към теб и другите . Дали ще се отнесеш безхаберно или с внимание.
      В случай , че търсите човек , подхождащ коректно и сериозно към задачите и поръчките , отделящ внимание над детайлите , съм отворен за всякакви предложения : ) ;
    • от YD Channelfun (YDChannelFun)
      Добър вечер,преди около 4 месеца псотроих компютър с помощта на баща ми. 
      Забелязах, че когато играя определени игри (Assasins Creed Oddysey, LA Noire) той замръзваше след около 20-30 минути от геймплей. Играя и други игри като например Tomb Raider 2013 и Metro Redux, но при тях не се изявява този проблем. 
      Вече от месеци се опитвам да оправя този проблем като вече съм изгледала почти всички клипчета в YouTube и съм прочела поне първите две страници на гугъл по въпроса. 
      Опитахме да разменим Sata кабелите, да ъпдейънем Sata драйверите като ги вземем директно от Intel, а не от Windows, ъпдейтнахме Bios-а няколко пъти, тествах си рам паметта с Memory diagnostic, disable-нах Link state power managment в power options, също както и сложих power settings на 'High performance', ъпдейтнах firmware-а и даже следвах тези стъпки на самите Microsoft, защото преди да замръзне играта ssd-то ми скача на 100% и спира да чете и пише за 20 секунди при което всичко замръзва докато не го изчакам да се 'оправи' само.
      Според мен това се случва само на тежки игри и ssd-то ми не може да издържи или има някакъв конфликт и се изключва и даже изчезва (не винаги) от Task Manager. 
      Някой има ли идея какво се случва и как мога да го оправя? 

• от Devinbg
      Здравейте.Напоследък забелязвам в социалните мрежи,че  масово се предлага надомна работа свързана с въвеждане на кодове,гледане на реклами и споделяне чрез които се печелят пари.Въпроса ми към вас - дали има някой който е получил наистина пари или всичко е лъжа? Има един сайт eopmoney.club с въвеждане на кодове.Струва ли си да рискувам  като им пратя пей пала си? Може ли по някъкъв начин да злоупотребят с личните ми данни?Благодаря!
  • Дарение

• Добави ново...