Премини към съдържанието
RudeBoy

Трябва ли да подавам данъчна декларация?

Препоръчан отговор


Накратко:

През 2018 г. съм имал доходи само от трудово правоотношение (заплата), работил съм само в една фирма. Но продадох собствения си апартамент, придобит през 2010-а година, и купих друг. Ясно, че не би трябвало да дължа данък за продажбата, на основание чл. 13, ал. 1 от ЗДДФЛ. Въпросът ми е - трябва ли изобщо да подавам данъчна декларация? 

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Облагане на доходите от продажба на недвижим имот

Доходите Ви, придобити през календарната година от продажба на един недвижим жилищен имот, не подлежат на облагане с данък, ако той е бил Ваша собственост в продължение на повече от 3 години, тоест, ако между датата на покупката и датата на продажбата му са изминали повече от 3 години.

http://www.nap.bg/document?id=4039

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм наясно, че не трябва да плащам данък за продажбата. Въпросът ми е - дали трябва изобщо да подам данъчна декларация, в която да декларирам парите, които съм получил от продажбата?

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом сделката не подлежи на облагане за нея не се изисква и подаване на декларация.

А най-сигурно и лесно - 0700 18 700

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, DarkEdge написа:

А хай-сигурно и лесно - 0700 18 700

Благодаря. Предпочетох да пиша един e-mail на НАП. Ако има резултат, ще го споделя тук.

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не! Работих в НАП на времето!

Освен ако са променили закона...

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, barbuncela написа:

Не! Работих в НАП на времето!

Освен ако са променили закона...

защо още не работиш

 там нищо не работят 

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Yvan Sergeеv написа:

защо още не работиш

 там нищо не работят 

Напротив...работят хората:)

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И както обещах:

Днес в 14:51

Уважаеми господин xxxxx,

в отговор Ви предоставям следната информация:

На основание чл. 52, ал. 1, т. 3 от ЗДДФЛ  необлагаемите  доходи не подлежат на деклариране в годишната данъчна декларация по чл. 50 от ЗДДФЛ.

Съгласно чл. 50а от ЗДДФЛ (Нов - ДВ, бр. 97 от 2017 г., в сила от 01.01.2018 г.) местните  физически лица могат да декларират в годишната данъчна  декларация  по чл. 50 от ЗДДФЛ придобитите през годината доходи по чл. 13 от същия закон.

При условие, че лицето желае да декларира придобитите през 2017 г. доходи, освободени от облагане на основание чл. 13 от ЗДДФЛ, същото следва да попълни Приложение № 13 (образец 2013) на годишната данъчна декларация по чл. 50 от ЗДДФЛ.

С уважение,

  Росица Кинчева 

Дирекция "Информационен център"

Национална агенция за приходите

Информационен телефон на НАП: 0700 18 700

e-mail: infocenter@nra.bg

 

С което смятам темата за приключена за мен. Благодаря на хората, които написаха смислени мнения в нея   :beer: 

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, RudeBoy написа:

С което смятам темата за приключена за мен.


И сега ще се развихри лют спам

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, RudeBoy написа:

 

Благодаря на хората, които написаха смислени мнения в нея   :beer: 

Твърдото "не" изглежда не смяташ за смислено мнение.

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване