Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да си купя геймърски лаптоп до 2000лв. който да има 144Hz монитор, видео карта поне 1060GTX. Спрял съм се на: https://plasico.bg/acer-aspire-nitro-5-an515-52-59r0-nhq3xex006-black-68066.html 

Сякаш този компютър напълно покрива изискванията ми. Дайте ми мнения и ако може други предложения, чувам че Acer мн загрявали? А има ли смисъл да добавям още 8гб рам? Това ще ли промени ли FPS в игра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички загряват. Този ще ти свърши работа, а и за тези пари това е оптимален вариант. RAM паметта няма да ти е излишно ако я направиш поне 12 GB или повече, като 2 плочки ще работят по-добре в dual channel и ще имаш повече FPS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам тези дуал ченъл. Просто като добавя още 8гб и вече е дуал ченъл така ли? А също плесико добър вариант ли е да купя от там?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без SSD направо го скопяваш лаптопа с тоя бавния 5400об диск , по-добре дай някой друг лев за същия лаптоп+SSD

https://plasico.bg/acer-aspire-nitro-5-an515-52-59r0-nhq3xex006-black-68070.html  или

https://plasico.bg/acer-aspire-nitro-5-an515-52-59r0-nhq3xex006-black-68071.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си мислех че SSD има значение само как зарежда, а няма полза върху FPS в игра. Също какво значи дуел ченъл? Просто да му сложа още 8гб и е дуел ченъл вече? А тези неща с ъпгрейдването в магазина на място ли ги правят? Смисъл отваряме кутията и просто мушкат 2 неща в лаптопа и това е? Не се ходи на сервиз?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В двуканален режим паметта работи по-бързо, а това оказва влияние и върху работата на процесора, от там и върху кадрите в повечето игри. В горния клип може да видиш горе-долу каква е разликата, при някои игри отива над 10%. SSD няма да ти влияе върху кадрите, но ще подобри цялостната скорост на зареждане на система, игри, приложения и всичко останало, имай в предвид, че механичния диск е най-бавната ти част в лаптопа, особено ако е под 7200 оборота. И най-вече windows ако почне да си прави някое по-голямо обновяване, с бавния диск може да го чакаш и повече от час, докато можеш да го ползваш нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре а как да го направя двуканално? Като просто добавя още една платка 8гб ли? А ако си взема 128гб SSD и почти го препълня като операционната система е там и 1-2 игри ще започне ли да бави нещо? Също това с добавянето на рам и ссд трябва ли да оставям лаптопа на сервиз или го правят по магазините за компютри?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С добавяне на още една платка (4,8,16 ГБ) паметта започва автоматично да работи в двуканален режим. 128 GB SSD не си струва да се взема при тези цени, освен ако не ти е много ограничен бюджета:

https://www.vario.bg/adata-ultimate-su800-128gb-asu800ns38-128gt-c - 59.00лв.

https://www.vario.bg/adata-ultimate-su800-256gb-asu800ns38-256gt-c - 99.00лв.

За 30 лева отгоре вземаш двоен капацитет. Принципно лесно се монтира, но зависи от лаптопа, уменията ти и какво и на какви цени предлага търговеца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз доколкото разбрах в нета рамта трябва да е с една и съща честота иначе лаптопа ще работи със скоростта на по-бавната

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При лаптопите това няма как да го контролираш, а и едва ли са ти сложили бърза памет по начало, принципно слагат най-бюджетните и бавни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сетих се още нещо. Като го купя в началото има ли смисъл да го зареждам първия път по някакъв специфичен начин? В сайта на Ейсър пише за батерии 3 пъти да се разреди и зареди на 100% ама да не се държи повече от 100% като се е заредил. Има ли смисъл от тези неща?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз още не съм си купил лаптоп защото като поръчах от пласико за да си го взема от магазина а не по куриер в магазина ми казаха че била останала 1 бройка и тя била дефектна. Как така продукт който е нов и запечатан в кутия е дефектен? Добре че не ми пробутаха каквото и да било. Сега обаче вече се съмнявам като купувам така онлайн, особено като поръчам да ми сложат примерно рам и ссд и ще отварят кутията. Какви са вариантите да ме изментят и как може да се предпазя? Също имате ли мнения за speed computers?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой ще те "изменти"? Ако нещо не ти харесва, до 2 седмици можеш да върнеш покупката без обяснения. Ако я вземеш директно от магазина, това не можеш да го направиш и ако има проблем, може да чакаш до 1 месец за ремонт или някакво решение. При някои продавачи се отварят лаптопите или каквато и да е техника, за да се тества, никога няма 100% сигурност, че като нещо е фабрично запечатано всичко е наред. А това дали ще ти добавят/заменят компоненти си е по твое желание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали това е идеята че производителя си ги тества и запечатва, а продавача само продава. Иначе сегашния ми лаптоп го поръчах онлайн от технополис и дойде разпечатан, но за почти 4 години не ми е правил сериозни проблеми че да се налага да се ремонтира. А съм си купувал запечатана техника и ми е давала дефекти. Смисъл аз не знам какви измами могат да станат, не съм навътре в бизнеса с геймърска техника, но ако кутията е отваряна всичко може да е правено, лаптопа да е използван и съответно с по-ниска производителност. Пак казвам че не съм наясно, но не мисля че на запад ги продават с отворени кутии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не тества производителя. Там на поточната линия точно могат да станат какви ли не мизерии. Работил съм в технополис и дори е имало случаи на фабрично запечатан лаптоп, като се отвори, да му липсва клавиатурата. Да не говорим за изгорели пиксели или понякога и други хардуерни проблеми, макар и много рядко, но се случва. Най-сигурен си е теста преди да се продаде/изпрати, особено ако е онлайн покупка, а не да се разкарва до клиента, той да го отвори и открие проблем, после да го връща обратно и да чака нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава как се тества нов лаптоп дали работи нормално? Също ако това което казваш е вярно какво прави един продавач ако е купил дефектна стока?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш, че няма как да се тества на 100% всичко дали работи нормално, тества се принципно дали се включва, влиза в BIOS, може да се огледа екрана и евентуално с някоя Live дистрибуция да се пуснат основни тестове и тест за мъртви пиксели на дисплея. А какво прави продавача, ако е закупил дефектна стока, теб не те интересува, принципно се връщат към вносителя и той си ги праща към производителя/сервиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора. Най-реалният гейминг тест ще е да пусна игра и да видя в интернет други лаптопи същия модел колко фрейма изкарват и дали са идентични с моя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това няма гаранция, че ще е точно така! Зависи от какво и как е инсталирано и дали нещо не работи на заден план в момента и да ползва ресурси, примерно windows update, а и на тези интернет тестове не винаги може да се разчита на 100%. Ако лаптопа работи нормално и параметрите съвпадат, няма от какво да се притесняваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ако е с много фрейма по-ниско примерно 30 значи нещо не е наред. При положение че съм направил изряден тест. Но до 10 фрейма по-ниско бих го приел. Благодаря за отговорите отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май идея си нямаш за какво си говорим ама както и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвет за конкретен модел лаптоп не мога да ти дам,но понеже спомена за това,че имало проблеми с магазина от който ше купуваш лаптопа и останал 1 дефектен модел,мога да ти предложа този магазин,ако си от София  https://plesio.bg/

Първия ми нетбук си го купих от там преди почти десет години и още работи.Хардуерно никога нищо не се е прецаквало,като трябва да имате на предвид,че изобщо не съм му правил профилактика,нито чистене от прах,смяна на термопасти и т.н,които са препоръчителни за компютрите :D.
Купувал съм и флаш памети и др.подобни неща.Никога не са ме предавали.Не искам да правя реклама,но със сигурност препоръчвам това място да си вземеш лаптоп.Би трябвало да има вид геймърски лаптопи,които търсиш.И не на последно място,спомням си,че за някои pc-та и лаптопи гаранцията беше 3 години.Така,че това е моята препоръка.Успех в намирането на подходящия лаптоп :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване