Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

tulski

Неработеща Клавиатура на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте!Клавиатурата на лаптопа отказа да работи. Рестартирах няколко пъти, не става, включих външна клавиатура, разпознава я, но и тя не работи..Котката ми беше стъпвала по нея. Като влязох на екрана бяха отворени отворени настройките на AMD Radeon,ако  има нещо общо изобщо. Мишката си работи, движението на мишката с пръсти също. Лаптопа е ХП, а ОС УИН 10. Ще се  радвам някой да окаже съдействие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като изобщо неработещи ли се държат или като да има затиснат клавиш?
В диспечера на устройства има ли някое устройство с ! (удивителна)?
За кой модел лаптоп на HP става дума?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В BIOS можеш ли да влезеш и там да тестваш клавиатурата? Пробвай да отвориш лаптопа и да откачиш кабела за клавиатурата, котката осве разходката може и да е пуснала нещо друго върху клавиатурата. Някаква миризма усеща ли се?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, tulski написа:

включих външна клавиатура, разпознава я, но и тя не работи

Как разбираш, че я разпознава? От диспечера ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами изобщо не действат, на никакви копчета не реагират. Нито на собствената, нито на външната клавиатура. Няма удивителни на никое устройство. Кой модел е лаптопа, трябва да проверя, той е на майка ми, не е мой.

Котката не е пишкала върху клавиатурата. Стъпвала е и се е разкарвала по бюрото ми. Бях излязъл да си изпуша кафето. Да отварям лаптопа, честно казано не смея, не е мой.

Външната клавиатура е на моя си компютър. Изкача ми съобщение, че има инсталиран нов хардуер и в настройките за мишка и клавиатура ми показва, двете клавиатури - на лаптопа и външната.

Котката може и да не е виновна де. Какво толкова може да натисне. Ама не виждам друга причина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, за втори път - след рестарт в BIOS можеш ли да влезеш и там да тестваш клавиатурата? Това можеш да го направиш и през ОС:

https://www.laptopmag.com/articles/access-bios-windows-10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 16 минути, tulski написа:

Ами изобщо не действат, на никакви копчета не реагират. Нито на собствената, нито на външната клавиатура. Няма удивителни на никое устройство. Кой модел е лаптопа, трябва да проверя, той е на майка ми, не е мой.

Котката не е пишкала върху клавиатурата. Стъпвала е и се е разкарвала по бюрото ми. Бях излязъл да си изпуша кафето. Да отварям лаптопа, честно казано не смея, не е мой.

Външната клавиатура е на моя си компютър. Изкача ми съобщение, че има инсталиран нов хардуер и в настройките за мишка и клавиатура ми показва, двете клавиатури - на лаптопа и външната.

Котката може и да не е виновна де. Какво толкова може да натисне. Ама не виждам друга причина.

Дай модела, няма как иначе! Може да има някаква комбинация за заключване на клавиатурата и котката да я е уцелила! :)

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

BIOS

С биос не можах да тествам клавиатурата. Модела на лаптопа въпреки усилията не го открих. Довечера ще опитам пак. Ако го намеря, ще пиша. Ако не, ще се води на майстор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В смисъл не работи ли какво? С толкова оскъдна информация и умения, най-добре отиди в някой сервиз!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, не можах да се справя. Благодаря на всички отзовали се. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...