Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, днес правих преинсталация на компютъра ми но след като завърши инсталационния процес и го рестартирах видях,  че явно нещо съм объркал и сега имам 2 windowsa-7 на един компютър.  Та въпроса ми е как да изтрия единия windows? Или има ли начин да изтрия и двата и да направя чиста инсталация наново?  Ето това ми излиза когато пусна компютъра. 

1.-300x236.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като прави инсталацията изтри ли системния дял? Дай снимка от disk management да не би да си оставил и старата инсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко ти е голям диска? Защо не използваш PrtSc бутона? Трябва да е в ляво от Scoll Lock.

een-printscreen-maken1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без име.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя буква ти е системата - D ли? Какъв е този третия дял 42 GB с буква С? При инсталирането изтри ли системния дял, какво точно направи? Ако нямаш важна информация, изтрий всички дялове и си направи инсталацията на чисто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На единия windows ми изписва D, на другия C, важна информация нямам  всичко ми е на флашка, а как мога да изтрия всички дялове/windowsi, за да мога да направя инсталацията на чисто?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През инсталатора, в менюто където избираш къде да ти инсталира windows. Като селектираш някой дял имаш опция да го форматираш/оразмериш/изтриеш, в зависимост кой дял си избрал. Ако започнеш с най-десния, трябва да има опция за изтриване. Ако наистина нямаш нищо важно, изтрий всичко един по един и накрая избери празното място и дай next. Инсталатора ще си създаде дялове и каквото му е нужно. Виж клипа, като можеш след като ги изтриеш просто да избереш празното място и да дадеш next:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Окей, благодаря много за информацията! Сутринта ще се опитам да го направя, а като изтрия тези дялове това автоматично изтрива и втория ненужен windows?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като заредиш Windows до десктоп, стартирай msconfig, раздел Boot и направи снимка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със стрелка надолу освети долния ред - ще се активира бутонът Delete. Кликни на него и потвърди.
Рестартирай
Влез в This PC > Local disk C
Намери папка Windows.old и я изтрий

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава да споделиш какво точно си направил, за да е полезно на други с такъв проблем!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, DarkEdge написа:

Остава да споделиш какво точно си направил, за да е полезно на други с такъв проблем!

Сейно да чакаш от умрял писмо !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или ''сейно'' да очакваш отбора на ''Левски'' да спечели някаква купа в следващите 50 години? Xax.

За тези който имате същия проблем - погледнете коментара на Raze малко по-горе.  Направих абсолютно същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Иван552 написа:

погледнете коментара на Raze малко по-горе

Кой от всичките?
Инсталира отново като изтри всичко?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, DarkEdge написа:

Кой от всичките?
Инсталира отново като изтри всичко?

Да, изтрих всички дялове и инсталирах наново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направил си го по възможно най-трудния начин... :) 
Е, важното е, че имаш работеща машина.

Това е лесният начин за тази ситуация:

преди 5 часа, Иван552 написа:

Без име.png

преди 3 часа, DarkEdge написа:

Със стрелка надолу освети долния ред - ще се активира бутонът Delete. Кликни на него и потвърди.
Рестартирай
Влез в This PC > Local disk D
Намери папка Windows и я изтрий

Другият вариант, ако от старата система не ти трябва нищо, директно форматираш дял D

Нищо - трупаш опит. :) 

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване