Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет на всички! 

Получих вчера като подарък ето този микрофон https://www.amazon.com/PHILIPS-SBC-MD110-Wired-Microphone/dp/B0056269PW. Човекът, който ми го подари, не разбира особено от техника, та затова пиша на вас тук в този форум с надежда да ми помогнете. Така - целта ми е този микрофон като пея на него да се чувам от колона. Търсих в EMAG и разни други сайтове за техника, излизат ми разнообразни караоке тонколони на разнообразни цени, но тъй като съм напълно невежа в сферата, абсолютно нямам представа какво трябва да поръчам. Горещо моля ако има хора, които са по-навътре с тези неща да ми обяснят какво точно трябва да се закупи, за да може като пеем на този микрофон, да си чуваме гласа от колоната. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работата е малко като "Копчето и балтона", ама щом си мераклийка -  https://www.emag.bg/karaoke-tonkolona-antx-bluetooth-sd-fm-njoy15/pd/D8L51CBBM/  това ще ти свърши работа, има си допълнително още 2 безжични микрофона, може да работи от контакта и с автономно захранване, има си блутут, флашки, радио, линейни входове, еквалайзер и почти всичко необходимо за весели купони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, AGD написа:

Работата е малко като "Копчето и балтона", ама щом си мераклийка -  https://www.emag.bg/karaoke-tonkolona-antx-bluetooth-sd-fm-njoy15/pd/D8L51CBBM/  това ще ти свърши работа, има си допълнително още 2 безжични микрофона, може да работи от контакта и с автономно захранване, има си блутут, флашки, радио, линейни входове, еквалайзер и почти всичко необходимо за весели купони.

Да си кажа и аз мнението на градската.

Честно, прилича на истинска боклуджийска  търновска кофа. Има много подобни такива на булевард България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Колев60 написа:

Честно, прилича на истинска боклуджийска  търновска кофа.

Всички какаоке системи са такива. Целна на занятието е да вдига гюрултия и да става за купони. Тази е с 15" говорител и се предполага, че отговаря на условието. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се. Целта ми не е да вдигам гюрултия. Задължително ли е да бъде караоке колона или може да е каква да е колона, която да има жакове за включване на микрофон?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, hinari написа:

Благодаря на отзовалите се. Целта ми не е да вдигам гюрултия. Задължително ли е да бъде караоке колона или може да е каква да е колона, която да има жакове за включване на микрофон?

Не е задължително, но при това ваше изискване се иска обезателно в тонколоната да има вграден микрофонен предусилвател. Може и с външен такъв, но за да ви е по удобно,на вас, нека е вграден. AGD правилно ви е предложил такъв модел, за да можете да куплирате микрофоните или други устройства, без допълнителни преработки. За мен това на вас не би се харесало. Още повече, като му погледнете цената. Друг е въпросът, ако имате бол пари за харчене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно, че нямам бол пари за харчене. Търново не се слави като град с високо заплащане, но това е друга тема на разговор. Искам просто да закупя колона, както Вие казвате, с вграден микрофонен предусилвател, целта ми е да намеря нещо изгодно като цена. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, hinari написа:

Именно, че нямам бол пари за харчене. Търново не се слави като град с високо заплащане, но това е друга тема на разговор. Искам просто да закупя колона, както Вие казвате, с вграден микрофонен предусилвател, целта ми е да намеря нещо изгодно като цена. 

Това спешно ли ви е за сега? Ако не, изчакайте няколко дни да проверя и ще ви напиша във вашата тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е спешно. Когато имате възможност, ще се радвам да ме посъветвате :) Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, hinari написа:

Не е спешно. Когато имате възможност, ще се радвам да ме посъветвате :) Благодаря!

Няма проблем. Само кажете нещо за габаритите на колоната.Размери и то ориентировъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че ако си взема мини колона, която да не ми заема много място, би било чудесно. Нещо подобно: http://www.vigo.bg/products/1384/vivanco-37329-mini-audio-kolona-s-mikrofon-bluetooth-37329

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, hinari написа:

Предполагам, че ако си взема мини колона, която да не ми заема много място, би било чудесно. Нещо подобно: http://www.vigo.bg/products/1384/vivanco-37329-mini-audio-kolona-s-mikrofon-bluetooth-37329

Да, но микрофона мисля, че не е предвиден със блутуд. Не съм го разглеждал много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, няма блутут, но ако колоната има жак за накрайник 3,5 мм, какъвто има моя микрофон като размер, ще стане предполагам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, hinari написа:

Да, няма блутут, но ако колоната има жак за накрайник 3,5 мм, какъвто има моя микрофон като размер, ще стане предполагам. 

Има 3,5 мм жак. Ето"

ScreenShot004.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи нещо от тоз род напълно би свършило работа. Няма да бързам, целта ми беше представа да добия какво ми трябва и какво ще свърши работа. Ако имате още предложения, пишете отново в следващите дни. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, hinari написа:

Значи нещо от тоз род напълно би свършило работа. Няма да бързам, целта ми беше представа да добия какво ми трябва и какво ще свърши работа. Ако имате още предложения, пишете отново в следващите дни. 

Девойче! При този модел също ще е необходим микрофонен предусилвател, защото този вход за 3,5мм жак е пригоден, предполагам за Line Input. За сега, не си я поръчвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрано. Както казах по-горе, не бързам. Ще чакам още съвети :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази колонка дето я показа няма да стане за микрофона ти. Това е обокновена блутут колонка да си слушаш музика от телефона. Дори и да имаше вход за микрофон - 3 вата са изключително недостатъчни.

За да ползваш микрофона и да имаш някакъв нормален звук ти трябва колонка с 12" или по-голям говорител и мощност не по-малка от 50 вата. В противен случай може да си пееш на микрофона без да го включваш никъде, защото гласът ти ще е по-силен от говорителя и ефекта ще е никакъв.

Без пари няма да стане. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

За да се случат нещата както трябва е нужен пулт, усилвател и тонколони. Няма значение какви ще са в случая, но пулта разполага с нужните входове за микрофон и входове за  източник от който ще върви инструментал. Да това всичко няма как да се случи за 100-200лв. Ако говорим за някакви китайски изобретения, ето едно такова  предложение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, AAUUXX написа:

Да това всичко няма как да се случи за 100-200лв.

До колкото разбрах се търси нещо до към 40 лв. :singer2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 9 часа, AGD написа:

До колкото разбрах се търси нещо до към 40 лв. :singer2:

40лв са крайнонедостатъчни за това което се иска. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз се опитах да кажа същото ама....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде не съм написала, че търся нещо до към 40 лева. Вярно, чак 300 лева не мога да дам, но ми е и ясно, че до 40 лева също няма да стане. Мисля реалистично все пак. Благодаря на отзовалите се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Има и вариант да ползвате микрофона към компютър/лаптоп с някакви активни тонколони. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване