Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, реших да сменя видео картата понеже е доста слаба за тая година, и да добавя малко рам ако е възможно и искам да попитам за каква видео карта да търся и коя рам би тръгнала на мойто дъно и тнт.

Захранване: 

be quiet! Pure Power L8 CM 630 Watt

Дъно:

ASRock H87 Pro4, Sockel 1150, ATX

Сегашната ми видео карта е 

Gigabyte GeForce GTX 770 Windforce 3X OC, 2GB DDR5, 2x DVI, HDMI, DisplayPort

И имам 8 гб рам, мисля да добавя още 8 , и за видео карта съм се насочил към 1060 ако става на това дъно, вие какво бихте препоръчали?

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е лошо да напишеш какъв процесор ползваш в момента, какви игри играеш и на каква резолюция. И бюджет евентуално. Инак дъното ти е съвместимо с всяка една съвременна видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

250 евро макс за карта (не живея в българия не знам как вървят там) 
Процесор : Intel Core i7-4771 Box, LGA1150

Игрите са предимно Лига и ЦС, понякога по нови за от интерес , но главно играя лига, знам че не ми трябва силна видео карта за нея, но съм решил да я сменя че имам спадове в фпс .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напиши името на сайта, от където ще пазаруваш. Процесорът ти е добър.

П.П. Също така каква е пръчката памет в момента и бюджет за нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми немския амазон (amazon.de) , за други не знам, сайта от който си купих пс-то през 2014 не работи вече, ако имаш предложения за сайт извън българия би бил добре дошъл .

РАМ: 

8GB-Kit G.Skill Sniper PC3-14900U CL9-10-9-28

Пари за рам примерно около 100 евро най много?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти памети(8GB G.Skill SNIPER DDR3-1866), а за карта гледаш GTX 1660 или GTX 1660Ti, но втората ще ти излезе малко отгоре. Примерът, който съм ти дал е от сайт с добро реноме. Долу-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от много фактори. Придържай се към MSI. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На по-ниски настройки и резолюция пак ли има спад на кадрите? Гледал ли си температурите на видеокартата и процесора по време на игра какви са максимално? Кога за последно е правено почистване на видеокартата и компютъра като цяло, както и е сменяна термопастата им?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко ми е на най ниско, и имам спадове в няколко игри, (винаги играя на най ниско) преди няколко месеца се почисти и се смени термопастата. 

Тази видео карта добра ли е? MSI NVIDIA GTX 1060 Gaming X 3G

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сегашната видеокарта на CS:GO не би трябвало да падаш под 100 кадъра на високи настройки. За другата игра "Лига" още повече. Ако това се случва, възможно е да има проблеми с хардуера или ОС. Затова ти казвам да си видиш температурите при игра на първо време и най-вече по време на спада на кадрите, както и натоварването на видеокарта и процесор, да не се окаже, че с нова видеокарта ще е още по-зле:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Kristiyan95 написа:

Тази видео карта добра ли е? MSI NVIDIA GTX 1060 Gaming X 3G

Добра е, но е по-разумно да си вземеш следващо поколение. Щом като си предвидил 100 евро за памет и 250 за карта взимаш паметите, които ти показах за 50 и карта за 300. Нещо подобно(GTX 1660 Ti Gaming X). Защо да не отделиш общо 15 евро отгоре?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още повече, че само за тези игри едва ли заемаш общо повече от 6 GB RAM, не виждам смисъл да вземаш допълнително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.mindfactory.de/product_info.php/6GB-Zotac-GeForce-GTX-1660-GAMING-Twin-Fan-GDDR5-192-bit_1301636.html

Картата е подобна на 1070 докато ти гледаш 1060 като парите са същите.

По-скъпата 1660TI е алтернатива на 1070TI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами мисля да пробвам и някой по нови игри от време на време, а за рам със сигурност ми е малко, понеже пускам по доста пограми на веднъж и ми прави проблем, за рам 2 х 4 гб ли трябва да купя? цс- ми върви добре, но искам постоянен фпс, в лигата също (самата игра също е проблемна от към фпс) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Kristiyan95 написа:

за рам 2 х 4 гб ли трябва да купя?

Сегашните ти памети, които си споделил са 2x4. Предложил съм ти абсолютно същите. Така ще имаш изцяло двуканален режим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.techpowerup.com/reviews/Zotac/GeForce_GTX_1660_Twin_Fan/

https://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GeForce_GTX_1660_Ti_Gaming_X/

Конкретно между тези разликата е 80 евро.

п.с. За паметта сигурен ли си че е тази която си написал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен си заслужават, но парите са си твои. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари може да се вземе VEGA 56 - https://www.mindfactory.de/product_info.php/8GB-PowerColor-Radeon-RX-Vega-56-Red-Dragon-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1236596.html

Захранването ти е достатъчно за кутията не знам (модела е 305 мм) но се пускат редовно на промоция различни модели вкл. по-къси.

Този беше 300 евро преди няколко дни - https://www.mindfactory.de/product_info.php/8GB-Gigabyte-Radeon-RX-Vega-56-Gaming-OC-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1228240.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване