Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От известно време имам следният проблем на лаптоп Lenovo G70-70, след като отворя играта CS:GO и играя известно време 15-20 минути, лаптопа се изключва. При включване виждам, че батерията е на 0 процента. Първоначално си казах, батерията издава багажа, но уви след като я премахнах и лаптопа остана на кабел, още при включване на играта лаптопа прави shut down. Това малко ме шокира и реших да премеря зарядното какъв волтаж му пуска, закачих го и виждам 20V точно толкова трябва да е поне според маркираното на него.

Температурите са ок CPU вдига до макс 66 градуса GPU качва до 60 но държи около 55-58 и все пак реших да сменя пастата (беше трудно), след смяна няма промяна.

Ако някой има идея какво става моля да каже :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На напрежение отговаря, а на ток? Оригинално за модела ли е зарядното? Ако имате възможност тествайте с друго зарядно за същия модел лаптоп. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурата на процесора каква е под товар?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Температурата на процесора каква е под товар?

Написаните температури са под товар

преди 5 минути, AAUUXX написа:

На напрежение отговаря, а на ток? Оригинално за модела ли е зарядното? Ако имате възможност тествайте с друго зарядно за същия модел лаптоп

на ток или аз не го меря правилно или ми изписва 0 ~ 0.01-0.02 (мисля че не го меря правилно, не съм техник просто имам мултиметър)

и не не съм пробвал с друго зарядно но ще го направя утре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Georgi Binev написа:

на ток или аз не го меря правилно или ми изписва 0 ~ 0.01-0.02 (мисля че не го меря правилно, не съм техник просто имам мултиметър)

и не не съм пробвал с друго зарядно но ще го направя утре

Какво пише на зарядното, колко ампера е? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, AAUUXX написа:

Какво пише на зарядното, колко ампера е? 

3.25. Да попитам, реално ако го меря правилно ще ми зарежда ли лаптопа за 2 часа до 100% ?

преди 3 минути, NewbieBeard написа:

Може да е тръгнала дънната платка

Има ли начин да разбера ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3.25. Да попитам, реално ако го меря правилно ще ми зарежда ли лаптопа за 2 часа до 100% ?

Има ли начин да разбера ?

Спира директно и като го пуснеш е все едно го пускаш отначало ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Georgi Binev написа:

Мисля че оригиналното зарядно е 90W, 20V, 4.5A, бързо ми се вижда зареждането, с AIDA 64 може да се види какво е износването на батерията процентно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, NewbieBeard написа:

Спира директно и като го пуснеш е все едно го пускаш отначало ?

Абсолютно

преди 5 минути, AAUUXX написа:

Мисля че оригиналното зарядно е 90W, 20V, 4.5A, бързо ми се вижда зареждането, с AIDA 64 може да се види какво е износването на батерията процентно. 

aida.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 49% е батерията като износване което обяснява по- бързото и зареждане, но не обяснява внезапното изкючване на лаптопа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че колегата с платката може би ще се окаже прав, някакви съвети как да тествам нея по някакъв начин ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не може да се каже преди да е тестван лаптопа с оригинално зарядно, след това може да се мисли за хардуерен проблем и да се търси такъв в сервиз. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Georgi Binev написа:

Мисля, че колегата с платката може би ще се окаже прав, някакви съвети как да тествам нея по някакъв начин ?

Стигне ли се до дъно, обикновено отиваш към нов лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, AAUUXX написа:

Нищо не може да се каже преди да е тестван лаптопа с оригинално зарядно, след това може да се мисли за хардуерен проблем и да се търси такъв в сервиз. 

Зарядното ми е оригинално, от кутияна на лаптопа си е, 4та година карам с него. Сега взех на един колега, с леново същото като моето, дори лепенките са еднакви.

преди 8 минути, baitexpo написа:

Стигне ли се до дъно, обикновено отиваш към нов лаптоп.

Ясно ми е, просто идеята е как да разбера дали е то :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зарядното ми е оригинално, от кутияна на лаптопа си е, 4та година карам с него. Сега взех на един колега, с леново същото като моето, дори лепенките са еднакви.

Ясно, диагностика в сервиз за да се разбере от къде идва проблема. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носиш го в най-близкия читав сервиз и там ще кажат какво му е, дали може да се оправи и колко ще струва (и дали си струва изобщо да се ремонтира).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, след теста с другото зарядно, ако проблема продължи отива в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване