Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ralica92

Замяна на светодиода на оптична мишка

Препоръчан отговор

Имам една оптична мишка, USB, днес спря да свети и съответно да работи. Подарък ми е и не искам да я изхвърля и да я заменя с друга. Та искам да питам този светодиод може ли да се смени? Какъв трябва да се купи? Общо взето ще стане ли работата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

а как разбрахте, че причината е в светодиода?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По вероятно кабела да е прекъснал някъде. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Ralica92 написа:

Имам една оптична мишка, USB, днес спря да свети и съответно да работи. Подарък ми е и не искам да я изхвърля и да я заменя с друга. Та искам да питам този светодиод може ли да се смени? Какъв трябва да се купи? Общо взето ще стане ли работата?

Щом е подарък не я хвърляй, сложи си я в рамка за спомен и си купи друга мишка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време диода беше запояван от един приятел (едното краче), сега като я отворих видях, че пак е за запояване, обаче не можело.. не знам си какво, за смяна било, та от там знам, че е диода.

преди 1 минута, ined написа:

Щом е подарък не я хвърляй, сложи си я в рамка за спомен и си купи друга мишка

Мерси за съвета, не бях се сетила!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че този диод каква мъка е видял че да се разпои? 

За спорта може да се ползва оптика от друга мишка, дали ще става за работа не е много ясно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, AAUUXX написа:

Че този диод каква мъка е видял че да се разпои? 

За спорта може да се ползва оптика от друга мишка, дали ще става за работа не е много ясно. 

Много мъка е видяла.. Тя беше на брат ми (да почива в мир!!!) и той все нещо я човъркаше, разглобяваше я и т.н Иначе всичко друго й е ок, само този диод вече съвсем издаде багажа и е за смяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Ralica92 написа:

Много мъка е видяла.. Тя беше на брат ми (да почива в мир!!!) и той все нещо я човъркаше, разглобяваше я и т.н Иначе всичко друго й е ок, само този диод вече съвсем издаде багажа и е за смяна.

В някой сервиз от донорска мишка ще се намери оптика, разпитайте. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам две оптични мишки с кабел дето не ги ползвам а работят, едната е Хама другата е безименна.Ползвам безжични мишки.Подарявам ти ги.Пиши на лични къде да ги изпратя,доставката е за твоя сметка!

Сега ги пробвах, и на двете не им работи коректно скролера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно може да се поправи, но се иска малко познания и опит. Най-честият проблем обикновено е кабелът. На второ място са бутоните(правят двойни кликове или пропускат някой път да подадът сигнал). Не знам дали си струва поправката предвид, че за 10лв има огромен избор и дори има и безжични мишки.

Явно има сантиментална стойност и затова, но без познания само ще гледате платката без да знаете кое какво е. Може да се наложи и поялник и др. неща...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, ivan_pop написа:

Имам две оптични мишки с кабел дето не ги ползвам а работят, едната е Хама другата е безименна.Ползвам безжични мишки.Подарявам ти ги.Пиши на лични къде да ги изпратя,доставката е за твоя сметка!

Сега ги пробвах, и на двете не им работи коректно скролера.

Много мило предложение, но аз имам нови у дома, поне 2-3 на брой. Качете ги в олх, в секция 'подарявам', някой може да има истинска нужда от тях. :)

Иначе искам да поправя тази, защото има сантиментална стойност за мен и ми е много ценна. Ще погледна в нас, може да имам някоя стара и от нея да ползвам диодчето. 

преди 24 минути, ice_lion__01 написа:

Сигурно може да се поправи, но се иска малко познания и опит. Най-честият проблем обикновено е кабелът. На второ място са бутоните(правят двойни кликове или пропускат някой път да подадът сигнал). Не знам дали си струва поправката предвид, че за 10лв има огромен избор и дори има и безжични мишки.

Явно има сантиментална стойност и затова, но без познания само ще гледате платката без да знаете кое какво е. Може да се наложи и поялник и др. неща...

Да, да, знам, че ще трябва поялник и познания. Имам приятел, който може да ми помогне, говорила съм с него, но ми каза да намеря такъв светодиод и да му я занеса. Затова реших да попитам тук, сметнах, че може да знаете откъде да закупя резервната част.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как разбра, че проблема е точно в светодиода? Като натискаш бутоните мишката работи ли? Може и да е проблем в чипа или нещо друго по платката. Занеси я на някой сервиз, който се занимава с електроника, а не на "приятел, който може да помогне". Той ако може да помогне, няма да ти дава такива безсмислени съвети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ralica92 написа:

Много мило предложение, но аз имам нови у дома, поне 2-3 на брой. Качете ги в олх, в секция 'подарявам', някой може да има истинска нужда от тях. :)

Иначе искам да поправя тази, защото има сантиментална стойност за мен и ми е много ценна. Ще погледна в нас, може да имам някоя стара и от нея да ползвам диодчето. 

Да, да, знам, че ще трябва поялник и познания. Имам приятел, който може да ми помогне, говорила съм с него, но ми каза да намеря такъв светодиод и да му я занеса. Затова реших да попитам тук, сметнах, че може да знаете откъде да закупя резервната част.

Всичко друго, но не и светодиода е повреден, за да го сменяте. Явно техника ви има друга основна професия, щото ако е техник, не може си изкара пари за закуска. Най вероятно е някой от кабелчетата , които влизат в корпуса на мишката. А това е много лесно да се провери и то не само от техник.Начина на проверка е известен на всеки ТЕХНИК!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бутоните работят, скролерът работи, диода е отпоен и не свети. Няма как проблемът да в другаде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Ralica92 написа:

Бутоните работят, скролерът работи, диода е отпоен и не свети. Няма как проблемът да в другаде.

И майстора, казвате , че е добър. Нали? Правилно говори постът над моя. Затова има и сърчице като награда!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да го запои като е само разпоен. Защо му е да го сменя изцяло?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, The Piper написа:

С жена и радиоточка не се спори.

Правилно! Иначе само ще си загубите времето. : )

преди 20 часа, Колев60 написа:

И майстора, казвате , че е добър. Нали? Правилно говори постът над моя. Затова има и сърчице като награда!

Никъде не съм споменала, че приятелят ми е техник или майстор. Вижте в предните ми коментари! 

преди 9 часа, ice_lion__01 написа:

Да го запои като е само разпоен. Защо му е да го сменя изцяло?

Защото едното краче на светодиода е прекъснато в основата и плюс това вече е на боклука, естествено се ядосах и го изкубнах набързо. Общо взето направих тази тема, за да попитам ДАЛИ ДИОДЪТ Е ЗАМЕНИМ, ОТКЪДЕ ДА ГО КУПЯ. Не за друго, но естествено ми се наля повече акъл, отколкото съм искала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж сега Ралица. На едни години сме и колко акъл ти се наля не се знае. Аз не съм тук да "наливам" акъл в темите, а да предложа най-разумното решение на проблема ти.Такива изказвания ще ги пишеш на някоя комунист набор на баща ти(може и на него). Тук ние не получаваме пари за нищо и всички съвети които пишем ги пишем от добра воля да помогнем с каквото можем. Поне уважи нашето време, защото понякога се ровим в различни знайни и незнайни сайтове да търсим информация за да помогнем кой с каквото може.

Първо не се знае какъв е бил оригиналният светодиод. По принцип този светодиод е или червен(по-вероятното предположение) или инфрачервен(купи по един от свата пък който стане). По принцип е 4,8 или 5мм. От къде да го купиш ли? За един/два светодиод не си струва да се поръчва онлайн затова ако си от голям град може да попиташ http://steinberger.bg/ или http://elimex.bg/

Ако в твоя град има други магазини където се продават електронни елементи може да попиташ. Ако си от Бургас може да попиташ и на пандата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Ralica92 написа:

Защото едното краче на светодиода е прекъснато в основата и плюс това вече е на боклука, естествено се ядосах и го изкубнах набързо. Общо взето направих тази тема, за да попитам ДАЛИ ДИОДЪТ Е ЗАМЕНИМ, ОТКЪДЕ ДА ГО КУПЯ. Не за друго, но естествено ми се наля повече акъл, отколкото съм искала.

Още в началото на темата писах за решение на проблема, какво още очаквахте да се каже по въпроса? Какво беше толкова трудно за разбиране, носите я в сервиз и от донорска мишка сменят оптиката, щом Ви е ценна и искате да я имате като спомен? Вие как мислите, че бихте могла да се справите, нямате опит, нямате оптика, нямате поялник?! 

преди 10 часа, ice_lion__01 написа:

Първо не се знае какъв е бил оригиналният светодиод. По принцип този светодиод е или червен(по-вероятното предположение) или инфрачервен(купи по един от свата пък който стане). По принцип е 4,8 или 5мм. От къде да го купиш ли? За един/два светодиод не си струва да се поръчва онлайн затова ако си от голям град може да попиташ http://steinberger.bg/ или http://elimex.bg/

Няма да се получи нищо с обикновен светодиод, това е оптика и трябва да е съобразена с резолюцията и лещата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...