Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да закупя въпросния телефон със чипсет на Qualcomm, намирам един сайт английски/френски, обаче гаранцията е само на територията на Франция... Да знаете от къде да мога да го закупя с възможност гаранция в България?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами от България ако го закупиш със сигурност ще има българска гаранция.

Сега схванах какво точно искаш, но този модел при нас не се предлага. И за какво ти е, тази разлика в производителността освен при тестове няма да я усетиш изобщо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, The Reaper написа:

Здравейте, искам да закупя въпросния телефон със чипсет на Qualcomm, намирам един сайт английски/френски, обаче гаранцията е само на територията на Франция... Да знаете от къде да мога да го закупя с възможност гаранция в България?

Има заради процесора малко по добър живот батерията в рамките на 30 - 40мин. според тестовете но не ни заслужава да си без гаранция заради това.

Вземи си оттук с Exynos и не го мисли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе наистина исках със Qualcomm чипсет, има си разлика със сигурност... Ще потърся още малко да видим, ако излезе, излезе ако ли не, честно казано не бих си купил с10 плюс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разлика в какво освен в бенчмаркове? Какво толкова ще правиш с този телефон, дали ще му ползваш и 1/10 от мощта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Raze написа:

Разлика в какво освен в бенчмаркове? Какво толкова ще правиш с този телефон, дали ще му ползваш и 1/10 от мощта?

Хората са направили тестове, в реално време и поотделно, щом казват че снапдрагона е по добър, значи е... Малко пари ли са това, като ще дам искам да в по доброто, пък че ще е с малко отгоре, това е ясно. Батерия, скорост на работа, обработка на видео и други бях чел в полза на американския чип. Пък дали ще ползвам 1/10 от мощтта му, със сигурност ще е повече от 1/10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, The Reaper написа:

Европейското законодателство е ясно отдавна - апарат, закупен на територията на държава от ЕС може да бъде отремонтиран във всеки официален сервиз на дадена марка в която и да е държава в съюза.
Нашият оторизиран сервиз изисква (за Самсунг имам предвид) официална гаранционна карта, попълнена с всички реквизити, както и фактура за покупката (няма значение на чие име са документите).

Обаче...ако този сайт във Франция, който гледате е със статут на нашите т.нар. "гаражни търговци" и дадения апарат е закупен от Азия (примерно), задължението по гаранционното обслужване е на фирмата, която ще ви продаде апарата.
Аз ви съветвам утре да направите един разговор с българския национален телефон на Самсунг и да попитате това, което искате и най-малко дали френския търговец е официален за марката и ще ви се признае гаранцията тук.
Лично бих заложил на това, че ще ви кажат, че няма да има гаранция апарата и ще може да бъде отремонтиран срещу заплащане.

Апаратите с този процесор са за предпочитане и добре сте се ориентирал, но ще трябва да прежалите гаранцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, algor написа:

Европейското законодателство е ясно отдавна - апарат, закупен на територията на държава от ЕС може да бъде отремонтиран във всеки официален сервиз на дадена марка в която и да е държава в съюза.
Нашият оторизиран сервиз изисква (за Самсунг имам предвид) официална гаранционна карта, попълнена с всички реквизити, както и фактура за покупката (няма значение на чие име са документите).

Обаче...ако този сайт във Франция, който гледате е със статут на нашите т.нар. "гаражни търговци" и дадения апарат е закупен от Азия (примерно), задължението по гаранционното обслужване е на фирмата, която ще ви продаде апарата.
Аз ви съветвам утре да направите един разговор с българския национален телефон на Самсунг и да попитате това, което искате и най-малко дали френския търговец е официален за марката и ще ви се признае гаранцията тук.
Лично бих заложил на това, че ще ви кажат, че няма да има гаранция апарата и ще може да бъде отремонтиран срещу заплащане.

Апаратите с този процесор са за предпочитане и добре сте се ориентирал, но ще трябва да прежалите гаранцията.

Ех как да я прежаля я... Хич не ми се иска да рискувам. Не знам как да направя, в интернет не намирам други предлагащи апарата със американски чипсет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, The Reaper написа:

Ех как да я прежаля я... Хич не ми се иска да рискувам. Не знам как да направя, в интернет не намирам други предлагащи апарата със американски чипсет

Всеки си преценява сам за себе си.
Аз бях прежалил гаранцията на двусимовия Ноут 7, закупен от Дубай и до ден днешен съжалявам за това, че си ги прибраха и върнаха на хората парите.
Това си остава за мен най-добрия апарат във всяко едно естество и ако не с ебях решил на тази покупка, нямаше да съм ползвал това съвършенство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, бях си закупил Galaxy S8 от Щатите със Snapdragon процесорът и бях изключително доволен от него, имах познати от България с въпросния Exynos и телефоните им даваха дефекти и излишен лаг, при стартиране на камера или друго приложение, до преди 2 месеца го ползвах и го завещах на майка ми, нямах никакви проблеми с батерията и прочие, да гаранцията беше там, но пък не ми се и налагало да я използвам, закупих си Galaxy S10+ и се усеща осезаемата разлика в работата на процесора, дори през поколение на телефона, нямах възможност да го закупя от щатите тази година и затова се примирих с този от България с Exynos процесора. И със сигурност Snapdragon чип сета е на по-добро ниво от този на Exynos. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще закупувам смартфон, този път искам да е един от последните модели, ако ще е s10/s10 плюс, съм казал че ще е със американски чип... То не беше  s8, note 9, s9, s9+ имам познати, приятели ползващи и още ползват де горепосочените модели, до 1 всички се оплакват от лагове, замръзвания, и прочие... И всички са разбира се закупени от европа... Тъй че, парите дето ще бъдат дадени не са никак малко, а според мен забавяния след година не е нормално за телефон от този калибър. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.07.2019 г. в 11:37, The Reaper написа:

Ако ще закупувам смартфон, този път искам да е един от последните модели, ако ще е s10/s10 плюс, съм казал че ще е със американски чип... То не беше  s8, note 9, s9, s9+ имам познати, приятели ползващи и още ползват де горепосочените модели, до 1 всички се оплакват от лагове, замръзвания, и прочие... И всички са разбира се закупени от европа... Тъй че, парите дето ще бъдат дадени не са никак малко, а според мен забавяния след година не е нормално за телефон от този калибър. 

Напълно съм съгласен, но нямах възможност да го взема тази година от Америка и се примирих, че ще е от Тук и може би леко съжалявам, но вече съм дал парите и връщане няма, но добре си се ориентирал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Оперчо написа:

Напълно съм съгласен, но нямах възможност да го взема тази година от Америка и се примирих, че ще е от Тук и може би леко съжалявам, но вече съм дал парите и връщане няма, но добре си се ориентирал!

Има един сайт, английски сега точно не мога да пратя линк... Та пращат смартфона точно с американски чип доставка 20 паунда. С 1 година гаранция, като се прибера в България ако имам намерение все още смятам така да направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, The Reaper написа:

Има един сайт, английски сега точно не мога да пратя линк... Та пращат смартфона точно с американски чип доставка 20 паунда. С 1 година гаранция, като се прибера в България ако имам намерение все още смятам така да направя.

Няма да сбъркаш, следващата ми покупка и аз ще я обмисля, телефона е на 2-ри месец и почва да си ги прави тия кусури с лагването на моменти.. а е недопостимо за телефон с такива параметри, но взел съм го та, до следващия ще е така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...