Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да получа консултация за един много досаден проблем. Та проблема е следният: всеки път като си включвам компютъра, рестартирвам ми излиза грешката " "Controler ErrorPCI". Търсих в нета и не мога да намеря как да го оправя и затова се допитвам до вас. Може ли някой да ми помогне? Забравих да кажа компонентите на компютъра. Процесор: AMD A4-3300M APU, Видео карта: AMD Radeon 6480G, Рам памет: 4гб рам Дъно: Некво си там, не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, ARMAX написа:

Здравейте, искам да получа консултация за един много досаден проблем. Та проблема е следният: всеки път като си включвам компютъра, рестартирвам ми излиза грешката " "Controler ErrorPCI". Търсих в нета и не мога да намеря как да го оправя и затова се допитвам до вас. Може ли някой да ми помогне? Забравих да кажа компонентите на компютъра. Процесор: AMD A4-3300M APU, Видео карта: AMD Radeon 6480G, Рам памет: 4гб рам Дъно: Некво си там, не знам.

Ето линк. Написано е твърде много. И обезателно отворете "девайс менажера" и погледнете къде имате триъгълниче със знак чуденка в него.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&channel=trow&q=Controler+ErrorPCI"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, ARMAX написа:

Дъно: Некво си там, не знам.

Това лаптоп ли е?

Виж точния модел кой е, посети сайта на производителя му и си изтегли всички драйвери за конкретната операционна система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Колев60 написа:

Ето линк. Написано е твърде много. И обезателно отворете "девайс менажера" и погледнете къде имате триъгълниче със знак чуденка в него.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&channel=trow&q=Controler+ErrorPCI"

Нямам такива триъгълници в device maneger. Изтеглил съм драйверите от програмата Driver Booster. Преди не съм имал проблем с програмата, но не знам защо сега дори с ъпдейтнати драйвери получавам тази грешка.

преди 5 минути, Joss Bomon написа:

Това лаптоп ли е?

Виж точния модел кой е, посети сайта на производителя му и си изтегли всички драйвери за конкретната операционна система.

Имам всички драйвери. С подходящ Windows съм, тоест поддържан от производителя. (WIndows 7) Да лаптоп HP ProBook 4535s.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ARMAX написа:

Нямам такива триъгълници в device maneger. Изтеглил съм драйверите от програмата Driver Booster. Преди не съм имал проблем с програмата, но не знам защо сега дори с ъпдейтнати драйвери получавам тази грешка.

Аз примерно ще повярвам , само ако видя снимка от девайс менажера. А драйвери се теглят от сайта на производителя!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Колев60 написа:

Аз примерно ще повярвам , само ако видя снимка от девайс менажера. А драйвери се теглят от сайта на производителя!

Да знам, но понеже не съм имал преди проблеми с нея и ме мързеше, а програмата го правеше автоматично. Снимка:http://prntscr.com/o4i0gg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ARMAX написа:

Да знам, но понеже не съм имал преди проблеми с нея и ме мързеше, а програмата го правеше автоматично.

Щом те мързи, няма смисъл да задаваш въпроси по форумите!

https://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/hp-probook-4535s-notebook-pc/5098225

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само като идея, може да има някакъв проблем с чипсета. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква точно е грешката? Дай снимка. Виж в event viewer/windows logs/system дали няма по-подробно описание на тази грешка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, AAUUXX написа:

Само като идея, може да има някакъв проблем с чипсета. 

Преди не правеше така.

преди 4 минути, Raze написа:

Каква точно е грешката? Дай снимка. Виж в event viewer/windows logs/system дали няма по-подробно описание на тази грешка.

Грешката спамеше "Controler ErrorPCI" с бели букви веднага след логото на дъното/биоса. И за да мога да си включа компютъра трябва да го изключа от старт бутона и да го включа пак, продължаваше грешката и след 5-9 секунди ми пишеше "F1 to continuous", "F10 to open net BIOS".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ARMAX написа:

Преди не правеше така.

Вижте тук за проблема . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, AAUUXX написа:

Вижте тук за проблема . 

Сега какво да направя? Да тегля абсолютно всички драйвъри от сайта ли? Това съм го видял и не ми помогна. 😕 Цял ден се занимавам с това, драйвърите, които съм изтеглил са за Win7 32bit, моят e Win7 32bit. Не виждам къде е проблема, в device maneger няма неразпознаваеми компоненти, нито нещо за гледане там, няма триъгълниците, няма нищо. Грешката ще пробвам да я намеря с even viewer-a сега, като се рестартирам компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ARMAX написа:

Сега какво да направя? Да тегля абсолютно всички драйвъри от сайта ли? Това съм го видял и не ми помогна. 😕

Помага, но не на омазана ОС изчакай @DarkEdge да види темата, че на мен ми е най - лесно да ти кажа инсталирай Windows на чисто и си сложи драйверите от HP. 

преди 4 минути, ARMAX написа:

Не виждам къде е проблема,

Проблема е в ползването на програми търсещи драйвери и инсталиране същите на "сляпо". 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

кви драйвъри ква ОС ве
нешту не муй наред хардуера или биоса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дошло му е времето на стария калкулатор за пенсия. Все пак това е бюджетна за времето си машина (поне процесора) от преди 8 години, пак доста е изкарала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Raze написа:

Дошло му е времето на стария калкулатор за пенсия. Все пак това е бюджетна за времето си машина (поне процесора) от преди 8 години, пак доста е изкарала.

Имам машина на 12 години и си бачка без проблем, но вече стават твърде високи изисквания за ресурси и се бави. Мисля, че намерих как да го оправя, преди 20 мин изтеглих AMD контролера и видях, че errora се е махнал. Но ми се налага да преинсталирам AMD контролера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...