Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, не намирам никакви мнения за тази карта, ако някой се е сблъсквал с нея въпросът ми е струва ли си? POWER COLOR AXRX580 8GBD5-DHDM!
Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво имаш в предвид струва ли си? За какво ще я ползваш, с какви монитор, процесор и захранване разполагаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Какво имаш в предвид струва ли си? За какво ще я ползваш, с какви монитор, процесор и захранване разполагаш?

i5 4670 , Fortron aurum gold 700.
Имам предвид, че е адски евтина а е със чудесни параметри... НО! Май е създадена за майнинг и не знам дали за игри ще стане или по-скоро тя ще стане но дали ще издържи и няма да се повреди.
Трябва ми мнение конкретно за този модел. Зная само, че е копие на ред драгон но за майнинг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвсем нормална видеокарта е:

https://www.powercolor.com/product?id=1493084304

Има си и 2 години гаранция. Има малко по-скъпи модели, които са и с 3 годишна гаранция, примерно това:

https://www.pro-bg.com/product/Videocard/Videocard MSI REDEON RX 580 ARMOR 8G OC_177614.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, разгледах им сайта, тази обаче е DHDM, с едно М накрая, в сайтът им пише, че това е за майнинг. Въпреки, че си има всички портове и прочее. В един руски форум зачетох, че картата си е ок но понеже била за майнинг можело да издаде багажа бързо ако се ползува за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата си има гаранция 2 години. Колко време ще работи си е на късмет и на употреба. Ако я тормозиш по цял ден без почивка, няма добро охлаждане и е с калпаво захранване, може да не изкара и половината гаранция. Но ако се почиства редовно, температурите в кутията са ниски и съоветно се охлажда добре, може и 5+ години да изкара. Както всяка друга техника, всичко си е на късмет и на начин на експлоатация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, M2=5 написа:

Здравейте, не намирам никакви мнения за тази карта, ако някой се е сблъсквал с нея въпросът ми е струва ли си? POWER COLOR AXRX580 8GBD5-DHDM!
Благодаря предварително.

Здравей,

Не очаквай някой собственик да даде мнение за картата тук.

Не си намерил никъде ревюта, защото това е доста посредствен модел и Powercolor никога няма да го изпратят за ревю. Според мнения в интернет (говоря за не-OEM версията, която може да се намери в сайта на PC) температурата на ядрото са доста високи и трябва да се ползва с undervolt и custom крива на вентилаторите. Ако оплакванията бяха малко едва ли щях да обърна внимание, но са доста. Аз не бих я купил макар и да е най-евтината 8GB RX 580. Според Pazaruaj най-евтината цена е около 370лв, в Европа се намира 30 лева по-евтино, но дори и за 340 лева не ми се струва добра карта. Също в Европа се намират blower Vega 56 за 450 лева и Sapphire Pulse за малко под 500 лева. Vega 56 обаче не е за твоята система. Не само заради платформата, но може би и заради захранването.

Не знам дали е правена за mining, но в pazaruaj страницата има мнение на потребител което гласи че е OEM и картата му е употребявана. Карта със същия моделен номер не намирам в сайта на Powercolor, явно наистина е OEM. Аз определено бих стоял надалеч, дори и да изключим факта че е една от най посредствените RX 580. Ако имах твоята система по-скоро бих се ориентирал към RX 570 4GB. Намират се нормални  (не refurbished копачки, или ОЕМ и т.н.) модели за 240-270 лева извън страната. Останалите пари бих вложил в SSD или каквото е належащо.

преди 9 часа, M2=5 написа:

Да, разгледах им сайта, тази обаче е DHDM, с едно М накрая, в сайтът им пише, че това е за майнинг. Въпреки, че си има всички портове и прочее. В един руски форум зачетох, че картата си е ок но понеже била за майнинг можело да издаде багажа бързо ако се ползува за игри.

Може ли по-конкретно ? Ако искаш хвърли линк към този форум.

преди 9 часа, M2=5 написа:

Предимно стратегии като тотал уор или хардс оф айрън...

Коя Total War по точно ? Да не се окаже че имаш два пъти по-бърза карта а покачване в кадрите почти няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намирам този модел на следната цена:

https://megamag.bg/219926/video-karta-power-c-axrx580-8gbd5-dhdm-24-mesetsa-garantsionen-srok

но тук не пише дали има гаранция и колко е. На друго място е с около 4 лева по-скъпа, но си пише, че има 2 години гаранция:

https://www.pro-bg.com/product/Videocard/New POWERCOLOR RX580 8GBD5DHDM_199594.html

По закон, дори и да не ти дадат гаранция, с документите за покупка си в правото си в 2 годишен срок да направиш рекламация при евентуален проблем, така че това не би трябвало да те притеснява. Най-сигурно да се свържеш с продавача и да питаш каква гаранция дава, ако решиш точно от там да купуваш.

преди 1 час, Inno написа:

Според мнения в интернет (говоря за не-OEM версията, която може да се намери в сайта на PC) температурата на ядрото са доста високи и трябва да се ползва с undervolt и custom крива на вентилаторите.

За този модел къде видя температури и какви са, че аз не намирам нищо по въпроса? За red devil намирам, но са си перфектни, дори сравнително ниски - 75 градуса целзий максимум при товар:

https://www.guru3d.com/articles_pages/powercolor_radeon_rx_580_red_devil_review,6.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Inno написа:

Здравей,

Не очаквай някой собственик да даде мнение за картата тук.

Не си намерил никъде ревюта, защото това е доста посредствен модел и Powercolor никога няма да го изпратят за ревю. Според мнения в интернет (говоря за не-OEM версията, която може да се намери в сайта на PC) температурата на ядрото са доста високи и трябва да се ползва с undervolt и custom крива на вентилаторите. Ако оплакванията бяха малко едва ли щях да обърна внимание, но са доста. Аз не бих я купил макар и да е най-евтината 8GB RX 580. Според Pazaruaj най-евтината цена е около 370лв, в Европа се намира 30 лева по-евтино, но дори и за 340 лева не ми се струва добра карта. Също в Европа се намират blower Vega 56 за 450 лева и Sapphire Pulse за малко под 500 лева. Vega 56 обаче не е за твоята система. Не само заради платформата, но може би и заради захранването.

Не знам дали е правена за mining, но в pazaruaj страницата има мнение на потребител което гласи че е OEM и картата му е употребявана. Карта със същия моделен номер не намирам в сайта на Powercolor, явно наистина е OEM. Аз определено бих стоял надалеч, дори и да изключим факта че е една от най посредствените RX 580. Ако имах твоята система по-скоро бих се ориентирал към RX 570 4GB. Намират се нормални  (не refurbished копачки, или ОЕМ и т.н.) модели за 240-270 лева извън страната. Останалите пари бих вложил в SSD или каквото е належащо.

Може ли по-конкретно ? Ако искаш хвърли линк към този форум.

Коя Total War по точно ? Да не се окаже че имаш два пъти по-бърза карта а покачване в кадрите почти няма.

Не помня форумът, търсих чрез гугъл. Сега разгледах RX 570 и намерих 8 гигабайтовият вариант само с 20лв по-скъпа, някаква промоция. Total War  всичките и ми вървят, дори и последната! Просто в определени моменти ми цикли. Търпимо е и все пак мисля, че му е време за смяна. Сегашната ми карта е gtx 760! Мисля си просто е време да кача с малко по-добра карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност ще има голяма разлика, дори и RX 570 ще е много по-мощна от сегашната ти видеокарта, а процесора ти, макар и новите да са много по-мощни, си е напълно достатъчен за почти всяка игра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Raze написа:

Със сигурност ще има голяма разлика, дори и RX 570 ще е много по-мощна от сегашната ти видеокарта, а процесора ти, макар и новите да са много по-мощни, си е напълно достатъчен за почти всяка игра.

Благодаря за отговора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.08.2019 г. в 22:54, Raze написа:

За този модел къде видя температури и какви са, че аз не намирам нищо по въпроса? За red devil намирам, но са си перфектни, дори сравнително ниски - 75 градуса целзий максимум при товар:

https://www.guru3d.com/articles_pages/powercolor_radeon_rx_580_red_devil_review,6.html

Тук в коментар секцията има мнения на собственици - линк. Тук (линк) същи имаше един-два коментара на които си заслужава да им се обърне внимание. Може би оплакванията за шума са заради ниска таргет температура както гласи коментар в първия линк. Картата има и ''0db mode'' (предполагам вентилаторите се включват при 60 градуса), което допълнително влошава нещата. Охлаждането на пръв поглед не изглежда толкова зле за бюджетна RX 580 и като гледам е свалено от RX 470 Red Devil (линк). Първо си мислех че е със три топлинни тръби, но явно са четири - две 6мм и две 8мм. Разбрах какво представлява охладителя от тук (линк). Не обичам инфлуенсъри и давам връзката само за да се види какво представлява. Ако погледнеш друга базова RX580 - MSI Armor, чийто охладител има само две 8мм топлинни тръби в директен контакт, лоша идея за 580. Височината на ламелите при нея изглежда мизерно малка. Друга проблемна 580 е Gigabyte Gaming, която не изглежда по различно в това отношение. Конкретния GB модел има и други проблеми като запушваща PCIE планка и задна планка, която ''помага'' за задържане на топлината.

Като спомена Red Devil Golden Sample (тестваната карта не е Red Devil, която е едно ниво по-ниско от RD GS) се сетих че преди време бях гледал livestream на BZ и генерално беше сравнително разочарован от картата, най-вече от платката (линк). Топлинните тръби са просто ''залепени'' за Cold Plate планката, или по-скоро запоени, но между тях има няколко милиметра разстояние. Има и други съмнително инженерни решения, които според него най-вероятно създават въздушни джобове в радиатора или ''deadspots'' по негови думи. Смени и пастата , но нямаше подобрение в температурата (TG Kryonaut). Впрочем, за нея знам че деградира при 80 градуса, но картата не прекрачи 70 в цялата сесия, поне до колкото си спомням. Дали Kryonaut е curing паста не знам, но дори и да е такава едва ли ще има някакво гигантско подобрение от няколко градуса след нужните цикли.

Във видеото на шута също нямаше подобрение след смяна на пастата, но може би оборотите на вентилаторите са по-ниски или най-вероятно базовия им модел страда от същия проблем като топ модела.

преди 13 часа, M2=5 написа:

Не помня форумът, търсих чрез гугъл. Сега разгледах RX 570 и намерих 8 гигабайтовият вариант само с 20лв по-скъпа, някаква промоция. Total War  всичките и ми вървят, дори и последната! Просто в определени моменти ми цикли. Търпимо е и все пак мисля, че му е време за смяна. Сегашната ми карта е gtx 760! Мисля си просто е време да кача с малко по-добра карта.

Е, не може ли да провериш историята в браузъра ? Давай линкове за картите, никои няма да ти каже нищо. RX 570 Red Dragon 8GB не намирам никъде в страната, но ако съм те разбрал правилно, не виждам никаква логична причина да купуваш по-бавна карта, със същия обем памет за повече пари.

преди 13 часа, M2=5 написа:

Total War  всичките и ми вървят, дори и последната! Просто в определени моменти ми цикли. Търпимо е и все пак мисля, че му е време за смяна. Сегашната ми карта е gtx 760! Мисля си просто е време да кача с малко по-добра карта.

Ок, аз затова попитах, защото не съм запознат с игрите. Ако например играеш Starcraft 2 в нея не очаквай подобрение в кадрите от прехода GTX 760 към RX 570. Въпросната игра обаче е доста краен случаи, изобщо не се възползва ефективно от съвременен хардуер. При последните TW игри обаче нещата не стоят така, не знам как е при по старите. След кратко търсене разбирам че играта върви по-добре на Nvidia карти, или поне е така в тестваните сцени (виж по долу). Специално за Three Kingdoms пишат: ''The game has a built-in benchmark, but due to the selection of the test scene and its start, while the camera is far away from the military, the results obtained in it are higher than those measured by us. So it doesn't fully reflect the load that the game is undoubtedly putting on both the GPU and the CPU.'' Аз бих се ориентирал към GTX 1660 или дори GTX 1060, но такава с GDDR5X памет.

Материал за Total War: Warhammer II (линк). RX 580 @1450MHz е грубо наравно със заводска GTX 970 в DX11. При Total War: Three Kingdoms (линк) ситуацията не е по различна. Сток RX 580 (@1340MHz) изостава от bone-stock GTX 970.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Inno благодаря за изчерпателният отговор! Аз съм доста лаик и за това се лутам много. Вчера дори се случи нещо което е адски тъпо, сигурно ще ми се смеете :)
Преди години като си копувах машинката всичко бе ок. Но рамта ми работи на 1333 и си мислех да я сменям с такава която работи на 1600. Вчера вечерта като по някакво странно чудо ми попада фактурата за закупуване и гледам рам с цялото си име и завършва на 1600 мегахерца.......
Облещих очи, викам си толкова години и защо не ми работи на 1600! Оказа се, че си бях харесал, да си купя рам която е абсолютно същата като тази която имам!!! Безумие хаха
И така започвам аз да търся защо не работи на 1600 и разбирам за чудото в биоса наречено XMP! Та след доста години от вчера рамта ми работи на 1600 хахаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...