Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

mariyar

8 часов работен ден и редовно обучение

Препоръчан отговор

Здравейте, в момента съм Магистър и ще приключа със всичките занятия юли месец. Обучението ми в университета не е свързано с присъствие на самите лекции и упражнения, защото всичко ми се изпраща по имейла. Така че от тази гледна точка няма да имам проблем да работя и да уча. Също така съм работила като сервитьорка през целия си бакалавър на 8 часов трудов договор и не съм имала проблем нито с вземане на изпити, нито с осигуряване и т.н. Може би на местата, на които съм работила не е било съвсем законно, просто не съм запозната с темата.

Въпроса ми е дали могат да ме назначат на 8 часов работен ден, при положение, че се водя редовен студент. Защото ме одобриха в една фирма и работата е по специалността и като цяло не искам да я изпусна. Но от човешки ресурси като им казах, че съм редовно обучение малко се притесниха и сега трябва да проверят има ли как да стане. Казаха, че ще ми се обадят до 3-4 дни с отговор от техния счетоводител, който сега е отпуска и трябва да го изчакат. Силно се притесних от този факт и ако има хора, които са по-запознати с моя казус ще съм благодарна, ако ми отговорите. Тей като на друго място искат да ме наемат, но на мен изобщо не ми харесва там и е пак свързано със сервитьорството и като цяло не е сферата, в която искам да се развивам повече. 

Просто сега не знам да рискувам ли да откажа на мястото, което не ми харесва или да приемам, защото от мястото, на което искам да започна няма как да ме наемат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, mariyar написа:

Въпроса ми е дали могат да ме назначат на 8 часов работен ден, при положение, че се водя редовен студент.

Могат да ви назначат.Служителите от ЧР най-вероятно са обезпокоени от бъщете ви претенции към работодателя по отношение на отпуски за обучение (дипломиране). Ако предварително изчистите и уточите този момент с работодателя, не би трябвало да е проблем и за двете страни. Друг плюс за работодателя в случая е и шест месечния срок на изпитване на трудовите договори. 

https://accountingnews.bg/отпуски-за-обучение-433.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Meri Meri написа:

Могат да ви назначат.Служителите от ЧР най-вероятно са обезпокоени от бъщете ви претенции към работодателя по отношение на отпуски за обучение (дипломиране). Ако предварително изчистите и уточите този момент с работодателя, не би трябвало да е проблем и за двете страни. Друг плюс за работодателя в случая е и шест месечния срок на изпитване на трудовите договори. 

https://accountingnews.bg/отпуски-за-обучение-433.html

Дано да е това проблема. Аз по принцип претенции нямам и им го казах. Единствено, ще искам 2-3 дни отпуска да си защитя дипломната работа. Това не сме го коментирали, защото има 8 месеца до тогава и ми се стори глупаво от сега да говоря за отпуски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 6 минути, mariyar написа:

Това не сме го коментирали, защото има 8 месеца до тогава и ми се стори глупаво от сега да говоря за отпуски.

За Вас може да е глупаво, но служителите за това са назначени, да работят в ползва на работодателя и да предвидят всички възможни бъдещи искания, които биха били в ущърб за работодателя. 

Ако се стигне до одобрение и подписване на трудов договор, четете внимателно с какво се съгласявате!

Успех! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...