Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ангренажна верига!

Препоръчан отговор

Здравейте, преди 2 седмици си купих БМВ 330 д е93 от доверен човек със сервиз и голяма история като наш рали състезател. Колата е италианка запазена е много добре на 17000 км обаче преди няколко дена скъса ангренажна верига в движение. Закарах я до сервиза и ми казаха, че се е скъсала заради това, че съм я карал на високи обороти въпроси ми е възможно ли е аз да съм виновен( според мен не) колата ми я обслужиха те напълно и казаха че няма за какво да се притеснявам. Те ли са били некопетенти че не аз сменили веригите или аз, по някакъв начин? 

Благлдаря предварително!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Pavell написа:

Закарах я до сервиза и ми казаха, че се е скъсала заради това, че съм я карал на високи обороти ....

Добре де,  дори да си абсолютно неграмотен технически, толкова ли не можеш да се замислиш, как аджеба БМВ са произвели и продават автомобил, на който като му вдигнеш оборотите къса верига?

Инак те заради такива инциденти си е правило, че купиш ли автомобил втора ръка, задължително му смени ангренажа, без значение какво ти е казал продавача.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Pavell написа:

скъса ангренажна верига

От един доверен механик знам, че определени БМВ-та имат този проблем.

Определено ти не си виновен в случая.

Може и да е пипнат и километража ... така че по мое мнение си е за рекламация.

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Верига се сменя, само когато започне да "шляпа". Моята също няма да сменям, докато не започне да издава този звук, а и вероятно е сменяна преди мен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Eclipse2G написа:

Верига се сменя, само когато започне да "шляпа".

По всичко личи, че същия принцип е спазвал и рали състезателя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Италианка, с голяма история, на малко километри. Ти вярваш ли на тези глупости. Защото това е дизел "милионник", който не си знае километрите. Предполагам си гледал и изпробвал колата преди покупката така, че вината си е твоя. Ако са ти сменили ангренажната верига при обслужването, тогава може да търсиш вина в сервиза. Кой, какво ти е казал няма значение. Верига се къса от износване /много километри/, а високите обороти са причина това да се случи сега, а не след 3, 4, 5 месеца например.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване