Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, преди 2 седмици си купих БМВ 330 д е93 от доверен човек със сервиз и голяма история като наш рали състезател. Колата е италианка запазена е много добре на 17000 км обаче преди няколко дена скъса ангренажна верига в движение. Закарах я до сервиза и ми казаха, че се е скъсала заради това, че съм я карал на високи обороти въпроси ми е възможно ли е аз да съм виновен( според мен не) колата ми я обслужиха те напълно и казаха че няма за какво да се притеснявам. Те ли са били некопетенти че не аз сменили веригите или аз, по някакъв начин? 

Благлдаря предварително!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено че те са виновни, защото не са сменили  веригата. Ти няма как да я скъсаш с високи обороти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Pavell написа:

Закарах я до сервиза и ми казаха, че се е скъсала заради това, че съм я карал на високи обороти ....

Добре де,  дори да си абсолютно неграмотен технически, толкова ли не можеш да се замислиш, как аджеба БМВ са произвели и продават автомобил, на който като му вдигнеш оборотите къса верига?

Инак те заради такива инциденти си е правило, че купиш ли автомобил втора ръка, задължително му смени ангренажа, без значение какво ти е казал продавача.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Pavell написа:

скъса ангренажна верига

От един доверен механик знам, че определени БМВ-та имат този проблем.

Определено ти не си виновен в случая.

Може и да е пипнат и километража ... така че по мое мнение си е за рекламация.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Верига се сменя, само когато започне да "шляпа". Моята също няма да сменям, докато не започне да издава този звук, а и вероятно е сменяна преди мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Eclipse2G написа:

Верига се сменя, само когато започне да "шляпа".

По всичко личи, че същия принцип е спазвал и рали състезателя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Италианка, с голяма история, на малко километри. Ти вярваш ли на тези глупости. Защото това е дизел "милионник", който не си знае километрите. Предполагам си гледал и изпробвал колата преди покупката така, че вината си е твоя. Ако са ти сменили ангренажната верига при обслужването, тогава може да търсиш вина в сервиза. Кой, какво ти е казал няма значение. Верига се къса от износване /много километри/, а високите обороти са причина това да се случи сега, а не след 3, 4, 5 месеца например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Humpty Dumpty
      Здравайте!
      Някой може ли да ми даде информация оригиналното стерео на VW Golf 5, какъв аудио формат чете за дисковете, а също и самите дискове, какви трябва да са (CD, DVD, DVD-RW и т.н.)?
      Благодаря, предварително!
    • от Божидар Б.
      Здравейте,
      търся автомобил до 7500-8000. Не търся нещо икономично, нещо по-спортно без да е твърде прекалено разбира се.
      За сега карам мазда 6 2д 143кс но тъй като стила на каране ми е по-агресивен предпочитам колата да е бензин/газ.
      Изискванията са:
      - 160-70кс като минимум
      - задължително да става на газ
      - минимума като година на производство 2004г.
      - от към екстри няма голямо значение всяко нещо си е бонус (навигация,подгрев и тн.)

• от Nj31
      Здравейте хора, наскоро реших да си купя кола. Спрял съм се на това Ауди 
      https://m.cars.bg/offer/c2662463. Ще ви помоля за мнение тъй като е важно много добре да се прецени преди да се купува такава кола. Благодаря.
    • от Божидар Б.
      Здравейте! Набелязал съм си няколко модела коли, бюджетът ми е 6000. Търся нещо малко по "спортно" колкото може да се кажа за кола с толкова малък бюджет.
      Не търся икономия чак толкова много нещо до 150-160 коня е екстра, относно поддръжката, знам че алфа мазда тойота не са евтини за поддръжка и съм подготвен за по-сериозни ремонти ако се налага.
      1) Тойота Селика -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525286722183727
      2) Алфа Ромео ГТ -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522848759800714
      3) Алфа Ромео 159 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526411649930274
      4) Мазда 6 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526029658355431&slink=7cbl2z
      Най-много ми допада тойотата но гледам че стоят от 1-2 месеца повечето от тези и се замислям ? Какви са вашите мнения.
    • от mariovel
      Излезлиот движение коли купува ,на място дава документи,0887901663,0879988765
  • Дарение

• Добави ново...