Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

От много време вкъщи ми се мота един стар лаптоп DELL Latitude d610 който е без хард. За да не го изхвърлям реших да го подаря и за целта му взех друг хард от софийския битак.

Оказа се обаче че харда е заключен и не мога да направя нищо.  Има ли начин да го отключа или по скоро да го форматирам ? Проблема е че не мога да бутна нито някое live CD нито пък да вляза в биос.

Още докато зарежда биоса ми излиза съобщението че харда е заключен и да въведа парола.

Някакви идеи ?

https://imgur.com/6Xi3S9y

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам D600 който беше със същия проблем.Първо по сервизтаг-а намерих в нета каква е паролата за отключване, има информация.След това пак в нета намерих клавишна комбинация с която се изключва това да иска парола!Сега не ми иска парола.

Сега погледнах снимката която си пуснал, заключен е диска май!При мен на този екран ми изписваше сервизтаг-а!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, ined написа:

Заключен ти е лаптопа, не харда.

Със стария хард това го нямаше.

преди 4 часа, DarkEdge написа:

Пробвай тук

Благодаря ти но това са пароли за BIOS. Когато извадя харда си влизам без проблем в биоса.

преди 2 часа, ivan_pop написа:

Аз ползвам D600 който беше със същия проблем.Първо по сервизтаг-а намерих в нета каква е паролата за отключване, има информация.След това пак в нета намерих клавишна комбинация с която се изключва това да иска парола!Сега не ми иска парола.

Сега погледнах снимката която си пуснал, заключен е диска май!При мен на този екран ми изписваше сервизтаг-а!

Ок ще проверя и този вариант.

преди 1 час, Raze написа:

Благодаря за видеото но сега ако кажеш и как да стигна до Command Prompt при положение че не мога нито да отворя биос нито да бутна от диск докато е сложен харда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Генерирай си master password на линка горе и ползвай метод 4 тук

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, doktorkartar написа:

Благодаря за видеото но сега ако кажеш и как да стигна до Command Prompt при положение че не мога нито да отворя биос нито да бутна от диск докато е сложен харда.

Закача се диска на друга машина като втори, вариант е да пробваш и с някой USB адаптер и да го закачиш на стартирала система.

преди 14 минути, DarkEdge написа:

Генерирай си master password на линка горе и ползвай метод 4 тук

С този метод 4 ще е итересно с

преди 10 часа, doktorkartar написа:

хард от софийския битак.

и

Цитат

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички който се включихте обаче харда днес не иска да стартира (Internal hard drive error!)

Тихо и кротко си замина :)  Жалко, едвам открих такъв хард на битака :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване