Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

на пералнята ми Ariston AVF 109 ѝ е заминал един кондензатор и е скапал пътищата на главната платка. Намерих част втора ръка, но номерата са различни - моята е 215009166.04, а тази, която мога да закупя, е 215009162.01. Мога ли да я сложа директно или трябва да бъде препрограмирана? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Йордан Илиев написа:

Здравейте,

на пералнята ми Ariston AVF 109 ѝ е заминал един кондензатор и е скапал пътищата на главната платка. Намерих част втора ръка, но номерата са различни - моята е 215009166.04, а тази, която мога да закупя, е 215009162.01. Мога ли да я сложа директно или трябва да бъде препрограмирана? 

Здравейте и добре дошъл във форума!

Техник или Вие установихте че е дефектирал кондензатор. Ако е само това и печатната платка е здрава, то няма никакъв смисъл да се сменя  платката с елементите. Редно би било след като питате, да бяхте показали платката със снимка и мястото на кондензатора. На първо четене това е необходимо, защото отговарящите не са пред пералнята и така много трудно се помага на питащият. При добре поднесена от Ваша страна информация, бихме могли и да Ви спестим някой лев. Опитайте отново, но нека този път информацията Ви да бъде много по изчерпателна и визуализирана ако може.

att-4ed3ed510ee22109p.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Колев60 написа:

Здравейте и добре дошъл във форума!

Техник или Вие установихте че е дефектирал кондензатор. Ако е само това и печатната платка е здрава, то няма никакъв смисъл да се сменя  платката с елементите. Редно би било след като питате, да бяхте показали платката със снимка и мястото на кондензатора. На първо четене това е необходимо, защото отговарящите не са пред пералнята и така много трудно се помага на питащият. При добре поднесена от Ваша страна информация, бихме могли и да Ви спестим някой лев. Опитайте отново, но нека този път информацията Ви да бъде много по изчерпателна и визуализирана ако може.

att-4ed3ed510ee22109p.jpg

Благодаря за бързия отговор и се извинявам за непълната информация! Да, техник ми го каза, тъй като идеята беше да смени само кондензатор, но след като видя платката отпадна като вариант. Не съм толкова запознат с материала, че да реша сам да правя такива предположения. Мога да направя и други снимки, ако тези не вършат достатъчно работа. 

2.jpg

4.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Йордан Илиев написа:

Благодаря за бързия отговор и се извинявам за непълната информация! Да, техник ми го каза, тъй като идеята беше да смени само кондензатор, но след като видя платката отпадна като вариант. Не съм толкова запознат с материала, че да реша сам да правя такива предположения. Мога да направя и други снимки, ако тези не вършат достатъчно работа. 

2.jpg

4.jpg

Добре е така, да. Благодаря.

Бихте ли казал кой е кондензатора от снимката. Моята е същата като вашата. (става въпрос за снимките)  Ако е този черният, големият до белия радиатор, едва ли само това е дефекта по платката. Личи ли му да е подут от горната си страна?  Или този който е ниско долу вдясно до белият куплунг с двете пера?  Направо се вижда че последният е подут много и трябва да се подмени задължително. Струва около 1 лев и трябва да е съшият по капацитет. Предполагам, че сте го забелязал.

23.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Колев60 написа:

Добре е така, да. Благодаря.

Бихте ли казал кой е кондензатора от снимката. Моята е същата като вашата. (става въпрос за снимките)  Ако е този черният, големият до белия радиатор, едва ли само това е дефекта по платката. Личи ли му да е подут от горната си страна?  Или този който е ниско долу вдясно до белият куплунг с двете пера?  Направо се вижда че последният е подут много и трябва да се подмени задължително. Струва около 1 лев и трябва да е съшият по капацитет. Предполагам, че сте го забелязал.

23.jpg

Кондензаторъ е точно този големия, не е подут, но си има дупка и съответно е изгорил платката и направил дупка и в нея. Снимах и още няколко месна, на които има изгаряния. Да, този кондензатор долу е подут, но в случая мисля, че подмяната му няма да оправи нещата : D На трите снимки ще видите дупката в големия кондензатор и платката, едно изгаряне, което се намира между двата по-големи куплунга вдясно и едно изгаряне, което е под радиатора от страната на големия кондензатор.   

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Йордан Илиев написа:

Кондензаторъ е точно този големия, не е подут, но си има дупка и съответно е изгорил платката и направил дупка и в нея. Снимах и още няколко месна, на които има изгаряния. Да, този кондензатор долу е подут, но в случая мисля, че подмяната му няма да оправи нещата : D На трите снимки ще видите дупката в големия кондензатор и платката, едно изгаряне, което се намира между двата по-големи куплунга вдясно и едно изгаряне, което е под радиатора от страната на големия кондензатор.   

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Видях всичко и е ясно, че трябва да я подмените направо с нова. Последствията са много и не бих Ви препоръчвам да се ремонтира. Не зная колко ще струва, но ремонта ще е доста за всички елементи и не е сигурно след него дали всичко ще се оправи. Съвета ми го разбрахте - замяна с нова, но същия модел. Тази, която сте посочили че сте намерил не е същата и предполагам програмирането записано в чипа няма да отговаря на този модел. Съжелявам! Важното че направихте необходимото според мен и Ви благодаря много за снимките.  Ако е възможно, много бих искал да погледна на снимка платката от другата си страна.( да се вижда фолийната картина). Да погледнем и там какви са щетите. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Колев60 написа:

Видях всичко и е ясно, че трябва да я подмените направо с нова. Последствията са много и не бих Ви препоръчвам да се ремонтира. Не зная колко ще струва, но ремонта ще е доста за всички елементи и не е сигурно след него дали всичко ще се оправи. Съвета ми го разбрахте - замяна с нова, но същия модел. Тази, която сте посочили че сте намерил не е същата и предполагам програмирането записано в чипа няма да отговаря на този модел. Съжелявам! Важното че направихте необходимото според мен и ви благодаря много за снимките. Ако е възможно, много бих искал да погледна на снимка платката от другата си страна.9 да се вижда фолийната картина. Да погледнем и там какви са щетите. 

Това ме интересуваше, дали различните номера платки, макар и при един и същ модел пералня, имат някаква разлика в програмирането. 
Извинявам се за светлото петно от светкавицата на снимката, но ако снимам без нея няма да се види особено много при светлина от крушка.

8.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Йордан Илиев написа:

Това ме интересуваше, дали различните номера платки, макар и при един и същ модел пералня, имат някаква разлика в програмирането. 
Извинявам се за светлото петно от светкавицата на снимката, но ако снимам без нея няма да се види особено много при светлина от крушка.

8.jpg

Тук видимо от снимката не се забелязват проблеми, но окончателният ми съвет е - замяна с нова. В оторизираните големи сервизи при всяко положение трябва да имат резерви, щом са внасяни в България. Ще се наложи да похарчите някой лев, но пък за сметка на това Ви пожелавам приятно посрещане и прекарване на Великденските празници. Бъдете жив и здрав Вие и цялата Ви фамилия! Поздрави от Велико Търново !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е капнала вода.

Да не стане така, че да капне и на новата платка? Как е монтирана, капак, кутийка? Вижда ли се откъде е дошла водата? Конденз?

Успех с ремонта

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, JKirilov написа:

Според мен е капнала вода.

Да не стане така, че да капне и на новата платка? Как е монтирана, капак, кутийка? Вижда ли се откъде е дошла водата? Конденз?

Успех с ремонта

Нямаше следи от вода по платката или около нея. По принцип стои в един пластмасов кожух и е зад барабана, не изглежда в близост до маркучи, от които да капне вода. 

3.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване