Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на SSD M.2 (цена<->качество/гаранция)

Препоръчан отговор

Честито Възкресение Христово!

Ще ъпгрейдвам машината с SSD M.2, с обем 240 - 256 GB, за системен диск. И съм се спрял на това SSD.  В спецификациите на дъното за сторидж, пише следното:

Цитат

Intel® Z170 chipset :
1 x M.2 Socket 3, , with M Key, type 2242/2260/2280/22110 storage devices support (both SATA & PCIE mode)*1
6 x SATA 6Gb/s port(s), gray, , 4 ports from 2 x SATA Express
2 x SATA Express port, gray
Support Raid 0, 1, 5, 10
Intel® Rapid Storage Technology supports*2
Supports Intel® Smart Response Technology*2

Това, което ми направи силно впечатление м/у SATA и PCIe са скоростите. Два, три пъти по-високи при последните.

Какво мислите за модела към, който съм се насочил или предложете друг до 120 лв..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цъ нито гаранцията е 5 години нито скоростите двойно по-високи или въобще по-високи.

https://www.silicon-power.com/web/product-P32A80

п.с. iBonev Тошибата е отличен избор за парите си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Roujin Z написа:

Цъ нито гаранцията е 5 години нито скоростите двойно по-високи или въобще по-високи.

Колко е гаранцията?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Roujin Z написа:

Напротив! И скоростите са по-високи и гаранцията е 5г.

https://www.silicon-power.com/web/product-P34A80

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говоря за алтернативата която е 100 лв. колкото Тошибата. 

Ако говорим за 20 лв. по-скъпи модели то ADATA S11 PRO е 120 лв.

https://www.vario.bg/adata-xpg-gammix-s11-pro-256gb-agammixs11p-256gt-c

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, JKirilov написа:

Грешка, но дано да си доволен! То и няма как да не си доволен, но дано ти работи 15 години! ;)

Toshiba-та ли трябваше да взема? Предполагам, че мога да отменя поръчката все още. Понеже нищо не разбирам и затова се допитах до вас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, iBonev написа:

Toshiba-та ли трябваше да взема? Предполагам, че мога да отменя поръчката все още. Понеже нищо не разбирам и затова се допитах до вас.

Не му се връзвай. Взимай този който си поръчал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 20.04.2020 г. в 18:20, iBonev написа:

Silicon Power

не е известна с изделията си фирма. Конкретната ти поръчка е за модел с чипове Тошиба и 10-15 лева повече изглежда глупаво.

Иначе ми омръзна, но ето пак - истинските фирми са Самсунг, Крушъл, СанДиск/УестърнДиджитъл, Кингстън, Интел, Трансенд!

В първоначалната Тошиба нямаше нищо лошо.

Хальо - хапчетата, да не проверявам!!! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, iBonev написа:

Със SSD-то идвали и болтче за дъното? Или ако няма, такова за захващане на захранването ще стане ли?

Няма да стане такова от захранване. Обикновено има в кутията от дънната платка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, halek написа:

!? от дънната платка !? брех

Болтовете вървят с кутията. Включително и тези с които се захваща дъното към кутията.

моето SSD съм го набутал зад дъното. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, П.е.т.ъ.р написа:

Болтовете вървят с кутията. Включително и тези с които се захваща дъното към кутията.

Моята кутия е Fractal Design R5 и в комлекта няма такова болтче. Пробвах от всеки вид, но резбата е дебела.

SKM-22720042307190.jpg

преди 12 часа, halek написа:

Да, намерих го там.

20200423-082147.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 20.04.2020 г. в 18:20, iBonev написа:

Благодаря за мненията! 🙂 Поръчах си Silicon Power-а от поста на @tepmu.

Надявам се да си доволен, видях снимките по-долу и скоростта на запис наистина е по-ниска, така че ако искаш имаш 14-дневен срок да го върнеш, гаранцията не е малка, така че ако решиш да го задържиш имаш достатъчно време. Пожелавам ти дълго ползване!

преди 23 часа, П.е.т.ъ.р написа:

!? от дънната платка !? брех

моето SSD съм го набутал зад дъното. 

Точно с дънната платка върви това болтче, защото слота се намира там, няма логика да върви с кутията, при положение, че не зависи от нея дали дънната платка ще има такъв слот. Явно не правиш разлика между M.2 и SATA SSD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

скоро купувах дъно. нямаше болтове с него.

правя разлика между различните дискове. Според мен и двата могат спокойно и без болтове да се монтират.

кутията xigmatek utgard съм я купувал преди повече от 10 години и тогава си вървеше с един куп болтове и щипки. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като оставим майтапите настрана, SSD се монтират с двустранна лепенка, а М2 се закрепват с болтче, може да се различава стъпката на резбата - милиметрова или инчова, идва с дънната платка. При мен си беше завито на мястото (АСУС). Ако болтчето липсва, всеки хваща едно милиметрово и едно инчово и пробва на ръка внимателно, няма космически технологии.

А скоростите зависят и от дънния хардуер!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване