Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте ,  искам да сглобя нова конфигурация за игри  , като искам да видя и чуждо мнение по нещата които съм избрал .
В момента разполагам с: РАМ    Захранване , които не мисля че ще се впишат но все пак да кажа.  

Дъно:  MSI B450 TOMAHAWK MAX   229лв
Процесор: AMD RYZEN 5 3600  386 лв
Видео карта GIGABYTE GEFORCE RTX 2070 SUPER  1136лв

Рам: TEAMGROUP T-FORCE DELTA 16 GB 2666HC 174лв
Захранване : :07:
Кутия : CORSAIR CARBIDE SERIES 175R  //  140лв
SSD: имам

Не бързам да купувам  ,
Бюджет  плюс минус 2200лв

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На твое място бих взел AMD Ryzen 5 3600x, повечето такива процесори вървят с Wraith Spire, който е по-добър от Wraith Stealth, но все пак ти препоръчвам да си вземеш и по-добро охлаждане - пример. Също ако не държиш RAM-та да е с RGB може да вземеш с по-висока честота за по-малко пари - пример. Захранването е достатъчно и добро. SSD ако не е достатъчно голямо и нямаш твърди диск е хубаво да си вземеш също.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно става дума за 2к гейминг за тази цел ще трябва да клокнеш процесора и ще ти трябва охладител поне Arctic Freezer 34 eSports DUO

Мнението ми за памет е 3600Mhz G.Skill RipJaws V DIMM Kit 16GB

Дъното е хубаво , кутията не ми харесва но щом ти е кеф на тебе няма значение. Може да и добавиш още една перка отпред и отгоре.

Видео картата нямам мнение но ми изглежда добре.

SSD кой модел имаш?

Захранването ми е малко под въпрос ... Като захранване за по лежерни конфигурации няма да има грижи. Притеснява ме това че е  с 2 линии на 12ката което с такава мощна карта не знам как ще се справи (чак такива тестове не съм правил)

Мнението ми е че не бих препоръчал захранване с малко ватове и 2 линии за мощна карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Захранването ти ще е достатъчно - видеокартата консумира около/малко над 200 вата, процесора по-малко от 100:

https://www.tomshardware.com/reviews/amd-ryzen-5-3600-review,6287-3.html

Наличната памет, ако са 2 плочки, може да тестваш на колко ще може да се клконе и как ще се държи със частите, които си избрал, ако не си вземи 2х8 поне на 3000 МХз или по-висока честота.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията , 

tepmu :   Ще го имам в предвид  ,  общо взето ако не надвиша мн бюджета ще избера 3600х .
Can Oa:   Добра идея е за охладителя , ще го добавя към конфигурацията , за кутията предложи нещо  до 180лв , това ми е втория вариант за сега. Имам две Kingston A400 2.5 240GB ссдта , но смятам да сложа m.2 . ако ми трябва още памет. За захранването и аз се чудя какво да правя .
RazeЗа съжаление  имам една почка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Krum Asenov написа:

Can Oa:   Добра идея е за охладителя , ще го добавя към конфигурацията , за кутията предложи нещо  до 180лв , това ми е втория вариант за сега. Имам две Kingston A400 2.5 240GB ссдта , но смятам да сложа m.2 . ако ми трябва още памет. За захранването и аз се чудя какво да правя .

Аз съм тотално хайпнат от тази кутия be quiet! Pure Base 500DX  (ооо вдигнали са и цената явно е масов хайп :) )Когато става въпрос за хубава кутия и не се гледа евтина за 100на лева никаква друга не ми харесва. НО не не те разубеждавам ако ти харесва на тебе  твоята си я вземи.

Kingston-а не е кой знае какво,  евтино ССД но от доста бройки продадени нямаше проблемна и си взех и аз такова за мен. М.2 не е лошо но само ако имаш излишни пари , ако ще повлияе на качеството на другите компоненти не ти трябва за сега.

Захранването ти не ми е ок на 100% Има 2 линии на 12ката които са 21а и 26а като нямам идея коя линия храни видео картата. Тези 21а = 252w , другата линия е 26а = 312w

Този наклокан модел на видео картата може и 230 w да гълта при яко натоварване и ако е на 21а линия (наистина нямам идея коя линия се ползва не се интересувам от такива захранвания) това означава че тази линия ще работи на много високо натоварване. Това също не означава че ще фелфа захранването но нито е ново нито е кой знае какъв добър модел. Нямам представа и ефективността как влияе не отделните линии. Като цяло такива захранвания не са ми под внимание и споделих че имам съмнения за него.

Може просто да си вземеш всичко и да видиш как вървят нещата ако кляка захранването тогава да го мислиш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обикновеният вариант на горната кутия е доста добър и със същите възможности за охладител но цената е 130-140 лв.

п.с. За BG034 става дума в момента не е налична - https://www.bequiet.com/en/case/1720

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Roujin Z написа:

Обикновеният вариант на горната кутия е доста добър и със същите възможности за охладител но цената е 130-140 лв.

п.с. За BG034 става дума в момента не е налична - https://www.bequiet.com/en/case/1720

Има я в разни магазини и с прозореца модела също.  Реших да потърся.

Да погледни и нея , и аз само във Варио видях че я няма и му показаха ТОП модела :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,
Планирам до 1-2 седмици  да си взема компютър и бюджетът ми е приблизително колкото на авторът на темата. Тъй като темата е нова не смятам за нужно да отварям още една, а да открадна тази 😁
Бюджет - 2200 +/- 100лв.
Изполване - игри.
Нямам план за овърклокване, или поне не в първите 1-2 години.
Ако има значение мониторът ми в момента е BenQ Zowie XL2411P, въпреки че планирам да го сменям тази година с друг 24".
Насочил съм се към закупуване от vario, въпреки че нямам мнение за тях. Гледам се предлагат компоненти от там, което ме кара да си мисля, че са поне нивото на sky.bg преди години, когато си взех сегашния компютър.
Като цяло съм се насочил към това: CPU - Ryzen 5 3600x, GPU - rx 5700/xt. Притеснява ме само че може да загрява xt версията. Не се целя в 2070 super защото не смятам че разликата в производителността и цената ще си заслужава за моето използване. Захранване и кутия - нямам никаква представа от тях - препоръчайте. Ако има значение имам Crucial MX300 - 276gb SSD което мисля да ползвам. RGB няма значение.
Adata Ultimate 512gb - 144 лева
Asrock b450 steel legend - 211лева
ASRock Radeon RX 5700 XT Phantom Gaming - 917 лева.
Arctic Freezer 34 eSports - 65 лева
Seasonic Focus gx 650W - 182 лева

Благодаря за помощта предварително ! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, Anterax написа:

Здравейте,
Планирам до 1-2 седмици  да си взема компютър и бюджетът ми е приблизително колкото на авторът на темата. Тъй като темата е нова не смятам за нужно да отварям още една, а да открадна тази 😁
Бюджет - 2200 +/- 100лв.
Изполване - игри.
Нямам план за овърклокване, или поне не в първите 1-2 години.
Ако има значение мониторът ми в момента е BenQ Zowie XL2411P, въпреки че планирам да го сменям тази година с друг 24".
Насочил съм се към закупуване от vario, въпреки че нямам мнение за тях. Гледам се предлагат компоненти от там, което ме кара да си мисля, че са поне нивото на sky.bg преди години, когато си взех сегашния компютър.
Като цяло съм се насочил към това: CPU - Ryzen 5 3600x, GPU - rx 5700/xt. Притеснява ме само че може да загрява xt версията. Не се целя в 2070 super защото не смятам че разликата в производителността и цената ще си заслужава за моето използване. Захранване и кутия - нямам никаква представа от тях - препоръчайте. Ако има значение имам Crucial MX300 - 276gb SSD което мисля да ползвам. RGB няма значение.
Adata Ultimate 512gb - 144 лева
Asrock b450 steel legend - 211лева
ASRock Radeon RX 5700 XT Phantom Gaming - 917 лева.
Arctic Freezer 34 eSports - 65 лева
Seasonic Focus gx 650W - 182 лева

Благодаря за помощта предварително ! 

Смятам ,че е редно да си отвориш нова тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване