Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте.. Имам нужда от помощ с няколко задачи по математика.. Просто каквото и да направя, не се получава.. Не разбирам това, което ми обяснява госпожата.. Просто дълга история, защо на мен (и на класът ми) ни е трудна математиката.. Нуждая се от съдействие..

1. При стандартно означение на триъгълника АВС при а=3см., в=6см. и с=7см намерете лицето на триъгълника и радиуса на описаната окръжност

2. При стандартно означение на триъгълника АВС при а=8см., в=14см. и ъгъл γ=120 градуса намерете страната с на триъгълника

3. Намерете лицето на пълната повърхнина и обема на правилна четириъгълна пирамида с апотема 10см. и ъгъл между околна стена и равнина на основата 45 градуса.(пълното решение на задачата да се снима и да ми се изпрати)

4. Височината на цилиндър е с 10см.по-голяма от радиуса на основата, а лицето на пълната повърхнина е 144п кв.см.Намерете радиуса на основата и височината на цилиндъра (пълното решение на задачата да се снима и да ми се изпрати)

Единственият предмет, който не ми върви.. Всичко друго поне е добре..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Bryca03 написа:

Нуждая се от съдействие..

:D

Това са елементарни задачи, за всяка от тях има стандартни формули. Не е нужно да разбираш. 

Ако не можеш да се справиш, това означава, че цяла година си спал, а учебникът ти е хванал паяжини, забутан в някое чекмедже. Изровѝ го, четѝ, и действай. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, RudeBoy написа:

:D

Това са елементарни задачи, за всяка от тях има стандартни формули. Не е нужно да разбираш. 

Ако не можеш да се справиш, това означава, че цяла година си спал, а учебникът ти е хванал паяжини, забутан в някое чекмедже. Изровѝ го, четѝ, и действай. 

Не си в грешка, но сменихме много учители, почти нищо не правихме 2 години и.. Изпуснахме доста материал.. Това е само част.. Но.. Да, не ми е особено лесно и не съм сигурен, че ще се справя. Пък синуси и косинуси, тангенси и котангенси тези така и не ги разбрах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, by_chechi написа:

Прегледах задачите и мога да кажа, че с помощта на посочения сайт могат да се решат всичките без никакви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Excelsior написа:

Прегледах задачите и мога да кажа, че с помощта на посочения сайт могат да се решат всичките без никакви проблеми.

И аз го погледнах, обаче например както са ми дадени страни а и б, но вместо алфа ми е даден ъгъл гама. Ще има ли разлика в решението?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Bryca03 написа:

И аз го погледнах, обаче например както са ми дадени страни а и б, но вместо алфа ми е даден ъгъл гама. Ще има ли разлика в решението?

От този въпрос следва, че теорията е проблем. Сядаш и четеш теореми, аксиоми и т.н. Относно въпроса - чел ли си за Косинусовата теорема ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Bryca03 написа:

вместо алфа ми е даден ъгъл гама. Ще има ли разлика в решението?

722724.gif

Я виж хубаво формулите:

Лице и обиколка на триъгълник

Коя от тези ти трябва, и кои величини са дадени в нея?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка, ако толкова много искаш да ти бъдат решени задачите на готово, мисля, че имаше български форум специфичен само за математика, където могат да го направят това.

Също съществуват български платформи с видео уроци - примерно Уча.се - съответно урока по конкретния въпрос ТУК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе не че нещо ама синус, косинус, тангенс и котангенс се учат в 8-ми клас, а намиране на лицето на геометрични фиргури още в 6ти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Bubbles написа:

Абе не че нещо ама синус, косинус, тангенс и котангенс се учат в 8-ми клас, а намиране на лицето на геометрични фиргури още в 6ти...

Баш в 8ми клас не сме ги учили. Лица на триъгълници са добре, но като се намесят и другите неща, всичко става различно. Не съм от най-добрите по математика. След ирационални изрази всичко започна да става по-сложно.

преди 6 минути, Excelsior написа:

В крайна сметка, ако толкова много искаш да ти бъдат решени задачите на готово, мисля, че имаше български форум специфичен само за математика, където могат да го направят това.

Също съществуват български платформи с видео уроци - примерно Уча.се - съответно урока по конкретния въпрос ТУК.

Сайт, на който трябва да дам 100+ лева за няколко месеца.. Добре, че има сайтове като khan academy

преди 24 минути, RudeBoy написа:

722724.gif

Я виж хубаво формулите:

Лице и обиколка на триъгълник

Коя от тези ти трябва, и кои величини са дадени в нея?...

За с. a = 8cm, b = 14cm y = 120. Не съм много сигурен, но стигнах до отговор c = √372

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Bryca03 написа:

Сайт, на който трябва да дам 100+ лева за няколко месеца.. Добре, че има сайтове като khan academy

Естествено, че има и безплатни. Аз го дадох само за пример..

Вместо да философстваш и да влизаш в обяснителен режим защо, как и какво сте и не сте учили по математика - сядай и почвай да решаваш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе сега се сетих - какви са тия задачи?... Учебната година свърши, утре ще ходя да снимам абитуриент. Какво е това домашно посред лято?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.06.2020 г. в 15:42, Bryca03 написа:

1. При стандартно означение на триъгълника АВС при а=3см., в=6см. и с=7см намерете лицето на триъгълника и радиуса на описаната окръжност

Срещу по-голяма страна в триъгълник стои по-голям ъгъл. Намираме съотношението на ъглите.
След това хващаме за ушите формулата за лице на триъгълник със синусите. Или използваме хероновата формула, ако ни мързи.
Реших ти първата задача. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...