Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Имам следната RGB лента: https://desktop.bg/led_lightings-segotep-segotep____rgb_led_strip_sgrs01

Купена е с идеята, че се свързва с молекс: "Захранващ конектор: 4pin MOLEX". Преди имах RGB лента на Raidmax, свързана с molex, но се развали и реших да я подменя с тази.

Лентата дойде със следния конектор:
https://imgur.com/J5ONTI1, който си нямам никаква идея къде да свържа. Имам 12V RGB header на дъното, но не става да се свърже с него:
https://imgur.com/fznZ7aJ
В кутията няма инструкции и не намирам клипчета в интернет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Atheros написа:

Да, и там не влезе.

Защо? Конекторът на дъното да не е 3 пинов?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, DarkEdge написа:

Защо? Конекторът на дъното да не е 3 пинов?

Не, просто пиновете на дъното не съответстват на дупчиците на конектора на лентата. Дупчиците са по-наблизо разположени. Конекторът е малко по-малък от тези на вентилаторите. Ето на този конектор на дъното пробвах, там ми е свързан единият от вентилаторите на кутията.

20200712_160038.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи трябва да е конектор за захранване на флопи. Виж в снопа със захранващите кабели трябва да има такъв

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагал съм това нещо и аз не разбрах тази букса. Изрязах ме буксата и запоихме такава за да се получи.

Може да не е най-правилното но стана :)

SWHuCj.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@DarkEdge Може би това трябва да е, но го нямам включено към кабелите на захранването. Някой ако има представа откъде мога да си купя такъв, досега разглеждах из сайтовете, но само в амазон намирам.

20200712_162221.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно се свързва с хъба на segotep, който не намирам отделно да се продава, а само в комплект с вентилатори за 70лв. С други думи лентата е неизползваема, освен ако не си запоиш друга букса. Разбира се, това не е упоменато в нито един от магазините, които я предлагат, а вместо това пишат, че се захранва с molex.

Google Translate от румънски:

received_2667585136830256.jpeg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване