Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам да си купя лаптоп, , като основните ми изисквания са:

Да е лек – около 1 кг, 1 кг и малко, насочил съм се към 14 инчови.

Да има 1 Тb SSD

Предпочитам 16 Гб рам

Цена: Около 2500 - 2600 лева.

Дисплей: Матов, не държа да има качена OS или Офис.

Да има някаква видео карта, която да става за нормална игра на игри, като Starcraft и GTA V примерно, не толкова онлаин, цъкам си ги веднъж в седмицата примерно. Не се интересувам от съвременните игри, а според ревютата, които чета и гледам, видео карта MX250 и още по-добре MX 350 ще са ок.

Лаптопа ще се използва за MS office, Интернет, филми и т.н, игрите  ги посочих. Понякога ще се използва и за Adobe Lightroom. Искам да имам лаптоп, който да е достатъчно компактен и лек, за да е удобен за пътувания, 1 Тb диск ми е необходим също така. Марки, които оглеждам са Asus, Acer, Lenovo, Toshiba. HP не искам, а към DELL съм малко резервиран – лични мои виждания.

Загледах ето този модел на Acer, който почти отговаря на изискванията ми:

https://ardes.bg/product/acer-swift-5-sf514-54gt-7696-nx-hu5ex-001-169226

Малко над бюджета, но е 990 грама, по-хубавата видео карта MX 350, обаче за дисплея пише, че е тъч и е лъскав. Не искам лъскав дисплей, тъча също не знам дали ще го ползвам, особено пък за лаптоп, който явно не се сгъва, като Леново Yoga примерно...

Ще се радвам да получа мнения, насоки и т.н, както и съвет за магазин, от който сте пазарували лаптопи.

Лека вечер

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

UPGRADED Acer Swift 3 SF314-57G-56X0, 14" FHD IPS, i5-1035G1, 16 GB, 1 TB SSD, MX350 2GB, Win 10, Розов .

Магазинът няма значение, стига да ти дадат документ, че си го платил (касова бележка/фактура), и гаранционна карта към сервиза на вносителя. А не просто някакъв лист хартия, на който да пише, че имаш гаранция към търговеца.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен искаш две противоположни неща от една страна да е тънък и лек (което е характерно за бизнес класовете), от друга да е геймърски. А как ще се охлажда този лаптоп не е ясно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Благодаря на @RudeBoy, не го знаех този магазин, като неговото предложение доста ми допадна.

@tepmu - не мисля, че са чак противоположни. Искам да е лек, за това е и 14 инча, а колкото до игрите, съм написал че ще си цъкам само от време на време две игри, които са от преди 5 години, които не са толкова затормозяващи, за конфигурацията, която съм написал. Няма да играя най-новите игри, а само тези двете, при това ще е достатъчно рядко. Не ми трябва "Геймърски" лаптоп.

Лека вечер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване