Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Това ли е правилния избор който направих?

Препоръчан отговор

Ето го лаптопа който след време ше си го купя , но мисля да е с 32GB RAM и без OS, защото мога и сам да си сложа такава, ако не знам кой е правилния драйвер на помощ идва този софтуер .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След време, което не е ясно кога е, най-вероятно ще има и по-добри оферти за тези пари. Като имаш сумата и решиш да вземаш, тогава пиши.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Linux Mint написа:

Ето го лаптопа който след време ше си го купя , но мисля да е с 32GB RAM и без OS, защото мога и сам да си сложа такава, ако не знам кой е правилния драйвер на помощ идва този софтуер .

Радвам се, че ще послушаш съвета ми и ще замениш сегашния. Ако лаптопът ще се ползва за игри 32GB RAM са overkill, вече ако смяташ и да видеообработваш на него има логика. Ако не е такъв случая обаче 16GB RAM са ти достатъчни, като парите може да ги вложиш в по-добра видеокарта, по-голямо SSD или SSD+HDD. Драйверите е последното нещо, което трябва да те притеснява освен ако не искаш някоя стара ОС, тъй като хардуерът ти е сравнително нов. Просто влизаш в сайта на производителя, избираш си модела и теглиш необходимите - https://www.dell.com/support/home/en-bg/product-support/product/g-series-15-5500-laptop/drivers

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 45 минути, tepmu написа:

Радвам се, че ще послушаш съвета ми и ще замениш сегашния. Ако лаптопът ще се ползва за игри 32GB RAM са overkill, вече ако смяташ и да видеообработваш на него има логика. Ако не е такъв случая обаче 16GB RAM са ти достатъчни, като парите може да ги вложиш в по-добра видеокарта, по-голямо SSD или SSD+HDD. Драйверите е последното нещо, което трябва да те притеснява освен ако не искаш някоя стара ОС, тъй като хардуерът ти е сравнително нов. Просто влизаш в сайта на производителя, избираш си модела и теглиш необходимите - https://www.dell.com/support/home/en-bg/product-support/product/g-series-15-5500-laptop/drivers

Този ще го ползвам за игри, а сегашния го ползвам за филми, интернет, и обработка на мойте видеа и в сайта откъдето ще го взимам имам избор за RAM само за 8GB, 32GB и 64GB

Редактирано от Linux Mint (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Linux Mint написа:

Този ще го ползвам за игри, а сегашния го ползвам за филми, интернет, и обработка на мойте видеа и в сайта откъдето ще го взимам имам избор за RAM само за 8GB, 32GB и 64GB

Компютър не те устройва, така ли? А защо трябва да е точно от този сайт, има и други?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, tepmu написа:

Компютър не те устройва, така ли? А защо трябва да е точно от този сайт, има и други?

Не че не ме устройва, а от други сайтове няма да мога да напиша промо код освен във ardes

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Linux Mint написа:

Не че не ме устройва, а от други сайтове няма да мога да напиша промо код освен във ardes

Тези сайтове точно на това разчитат, когато намалението ти е 100лв., а цената е с 200-300лв. по-висока..

Така и не отговори дали компютър те устройва. Направих ти една бърза конфигурация с подобни компоненти (където е възможно). Имаше дъна само с Z490 във Vario , които са по-скъпи (а не ми се занимаваше да отварям друг сайт) и все пак с монитора и SSD на Samsung излезе 500лв. надолу, с всички плюсове на настолния спрямо преносимия и разбира се минусите свързани с мобилността и размерите. Процесорът е i5, защото те са 6-ядрени в 10-тата генерация. Конфигурацията, в този си вид е доста небалансирана за игри, така че да не я вземеш :Д. Целта на занятието беше да ти покажа, че за много по-малко пари ще имаш дори по-добра машина. https://i.imgur.com/iwNzGvz.png

преди 7 часа, JKirilov написа:

Може ли на български?:mad:

За тебе - не.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване