Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Дъно за i3-9100f

Препоръчан отговор

Здравейте, какво дъно трябва да взема за този процесор? Препоръчаха ми B365m но гледам, че масово се слага на H310. Каква е разликата между двата варианта? Другите ми компоненти са MSI Radeon RX 570 4GB OC, захранване 500W Super Flower Bronze King ECO, кутия DeepCool Kendomen Titanium, мисля да закупя 8GB DDR4 2666MHz, Team Group Elite+. Компютъра ще се ползва за игри като предвидения бюджет бе 800 лв. За дъното бюджета е максимум 130-140 лева

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, ncl написа:

Н310 се слага, ако се гони бюджет. Да се спестят 20-30 лева.

В такъв случай отпада този вариант! https://ardes.bg/product/asus-prime-b365m-k-asus-prime-b365m-k-136512 това подходящо ли е за компонентите които имам и има ли нещо по добро около тези пари?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В никем е 10 лева по-евтино. Не съм проверявал по другите сайтове. Иначе, защо да не е подходящо?! За 130 лева е това. Другата стъпка вече е около 150 лева.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, ncl написа:

Май някой не си е изпил още кафето. :)

Ако става въпрос за мен, тъкмо го изпих. Видях, че има дадени компоненти, но не е ясно какво е купил точно и какъв бюджет е останал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Raze написа:

Ако става въпрос за мен, тъкмо го изпих. Видях, че има дадени компоненти, но не е ясно какво е купил точно и какъв бюджет е останал.

Компонентите които имам са i3-9100f и RX 570 4gb другите които съм описал в първия пост ми бяха предложени от roujin Z и държа да останат същите. 

преди 45 минути, Roujin Z написа:

Точно него бях решил да поръчам но ми излезе, че не е налично и не откривах места от където да го взема на подобна цена. Jar ми е удобно понеже имат физически магазин и в Пловдив както и останалите компоненти мисля да са от там и Ardes

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти давам най-изгодната цена от там насетне ти си решаваш но доставката е до вас и къде живееш не е от значение.

Това са свръх бюджетни дъна и цена над 120 лв. принципно е висока. Разбирай че 140-150 лв. за подобно дъно без значение от марката е много.

Колкото до чипсета с 365 са с обновен биос и като сглобиш машината ще тръгне докато при по-стар няма гаранция.

Флашването в сервиз освен че ще ти загуби време ще ти струва и едно 40 лв. предполагам.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Roujin Z написа:

Аз ти давам най-изгодната цена от там насетне ти си решаваш но доставката е до вас и къде живееш не е от значение.

Това са свръх бюджетни дъна и цена над 120 лв. принципно е висока. Разбирай че 140-150 лв. за подобно дъно без значение от марката е много.

Колкото до чипсета с 365 са с обновен биос и като сглобиш машината ще тръгне докато при по-стар няма гаранция.

Флашването в сервиз освен че ще ти загуби време ще ти струва и едно 40 лв. предполагам.  

Пускам го от емаг щом излиза, че е налично! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Roujin Z написа:

И доставката е безплатна. 

Вече поръчах всички части за които ме посъветва с изключение на видео картата понеже по бенчмаркове и клипове даваше повече FPS в повечето игри от чистата 1650. Може ли едно мнение дори вечени при свършен факт, дали промяната е била разумна или е трябвало да взема GTX 1650.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от конкретната игра, средните кадри, драйверите когато са правени тестовете и т.н.

В общия случай съм по-склонен да взема 1650 като по-икономична и хладна при една цена но ако примерно наблягам

на конкретна игра при която 570 вади малко по-добър резултат може да се допусне компромис и да се вземе.

п.с. Само че това е поредната част която от много чудене вече не може да се купи.

Имам предвид че Gaming модела на MSI беше чудесен вариант за 265 лв. с безплатна доставка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Roujin Z написа:

Зависи от конкретната игра, средните кадри, драйверите когато са правени тестовете и т.н.

В общия случай съм по-склонен да взема 1650 като по-икономична и хладна при една цена но ако примерно наблягам

на конкретна игра при която 570 вади малко по-добър резултат може да се допусне компромис и да се вземе.

След това мнение може би и аз бих променил решението си към 1650, но вече е късно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си склонен да рискуваш с втора ръка може да потърсиш GTX 1070 - https://www.olx.bg/ad/asus-geforce-gtx-1070-dual-8gb-gddr5-gpu-videokarta-CID632-ID8ipPu.html#c949ae154a

Иначе АМД вървят доста по-евтино и може да се вземе 8GB модел на 580 но са основно "копачки" и не са много препоръчителни.

Edit; Опс мислех че се колебаеш а то било приключило вече. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Roujin Z написа:

Ако си склонен да рискуваш с втора ръка може да потърсиш GTX 1070 - https://www.olx.bg/ad/asus-geforce-gtx-1070-dual-8gb-gddr5-gpu-videokarta-CID632-ID8ipPu.html#c949ae154a

Иначе АМД вървят доста по-евтино и може да се вземе 8GB модел на 580 но са основно "копачки" и не са много препоръчителни.

Edit; Опс мислех че се колебаеш а то било приключило вече. :)

Бях на вълна втора ръка, но в последствие реших че ще е по-добре по нисък клас нова, отколкото да рисковам с използвани без да знам как. Като цяло ще играя по-стари игри и доста рядко някоя по-нова, предвид че и конфигурацията не позволява кой знае какво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване