Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Имам следната аудио карта Yamaha YMF 724F-V,като я закача на компа , рестартирам и не ми отчита нищо ,картата иначе си работи.Искам също да знам дали се закача power кабел на нея,аз само я сложих във слота без да и буча никакви кабели иначе има места за някакви кабели мисля , очертал съм ги на снимката? 

kartata.jpg

Компютърът е hp xw4600 workstation! 

Да не би този power кабел да трябва да бъде там а може и да греша? 

IMG_20200907_170023.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, FusE написа:

На какъв уиндоус се инсталира? 

Уиндоусът ми е 10-ка , аз до сега бях много време без карта и сега тази ще се опитам да я инсталирам за първи път,картата никога не е била инсталирвана преди на този компютър!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Борислав Сердарев написа:

Уиндоусът ми е 10-ка , аз до сега бях много време без карта и сега тази ще се опитам да я инсталирам за първи път,картата никога не е била инсталирвана преди на този компютър!

Страхувам се че тази аудио карта няма драйвер за уиндоус 10,ако съдим от YMF744 дравера за последната уиндоус версия е ХР. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

слагаш я , рестарт

в дисп на устройствата  ако се вижда  задай и ундоуса да си инстал драйвъри

ако и той не открие - няма стане

ако стане - набучи някой жак на нещо и пробвай !

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk03IUm6PNN7WHXQpTfvzuavfPTFGEg:1599489109275&q=Yamaha+YMF724F-V+driver+for+windows+10&spell=1&sa=X&ved=2ahUKEwjTuLihodfrAhUzURUIHVZCDZ4QBSgAegQICxAq&biw=1920&bih=910

пробвай ги !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, mr. 5r0ff написа:

слагаш я , рестарт

в дисп на устройствата  ако се вижда  задай и ундоуса да си инстал драйвъри

ако и той не открие - няма стане

ако стане - набучи някой жак на нещо и пробвай !

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk03IUm6PNN7WHXQpTfvzuavfPTFGEg:1599489109275&q=Yamaha+YMF724F-V+driver+for+windows+10&spell=1&sa=X&ved=2ahUKEwjTuLihodfrAhUzURUIHVZCDZ4QBSgAegQICxAq&biw=1920&bih=910

пробвай ги !

Трябва да изписва името на картата но не я показва.

kartata 2.jpg

Интересното е защо уиндоуса не дава никакви индикации че има сложена нова карта на дъното?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как разбра, че картата работи? На какъв хардуер си я тествал? Това да не е онова дъно, дето беше ударено от гръмотевица?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да я закачиш на компютъра, инсталирай драйвъра й! Гасиш и тогава я закачаш на слота.
Но тази карта е твърде стара и може да няма за нея работещ драйвър
Пробвай да инсталираш в Windows  7 съвместим режим:
http://rapidshare.com/files/347717469/YAMAHA_DS-XG_PCI_Audio_CODEC__WDM__Win_7.rar

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ква била работата хахах тази карта не става! Имам си звук , да удареното дъно е ,но пък за мой кусмет съм се отървал просто по-някакъв начин.От enable след гръмотевиците е стналао на disable (integrated sound) във BIOSA,хахаха и аз си седя без звук една година братче! 

GOTOVO.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Борислав Сердарев написа:

Трябва да изписва името на картата но не я показва.

kartata 2.jpg

Интересното е защо уиндоуса не дава никакви индикации че има сложена нова карта на дъното?

щото ти е взел звуковата карта от дъното!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване