Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Имам проблем с компютъра

Препоръчан отговор

Имам проблем с компютъра не съм сигурен какъв точно е проблема. Като го пусна ми изписва и после се изключва no keyboard detected usb device over current status detected system will shut какво значи това до сега не съм имал такъв проблем.

дънно  ASUS M4A87TD

процесор AMD Phenom ll X4 955 

видео карта Sapphire pulse radeon rx 550

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Означава, че нещо претоварва USB порта. Откачи всички устройства от USB портовете и тествай отново. Възможно е клавиатурата да е дала някъде на късо, особено ако е с кабел - провери го дали не е прекъснат/усукан някъде. Провери и предния панел дали е включен правилно в дънната платка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Raze написа:

Означава, че нещо претоварва USB порта. Откачи всички устройства от USB портовете и тествай отново. Възможно е клавиатурата да е дала някъде на късо, особено ако е с кабел - провери го дали не е прекъснат/усукан някъде. Провери и предния панел дали е включен правилно в дънната платка.

Благодаря за отговора 

Пробвахго само с захранващия кабел нов и пак се изключва без видима причина. Проверих кабела на клавиатурата и мишката нищо им няма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Жозеф Добрев написа:

Пробвахго

преди 41 минути, Raze написа:

Откачи всички устройства от USB портовете

А това направи ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А провери ли всички USB портове дали са изправни, няма нищо изкривено в тях например, което да дава на късо? Ако и след като изключиш всичко от USB продължаваш да получаваш тази грешка, може и дъното да е повредено, все пак това е машина на доста години и най-вероятно и е дошло времето. Ако ти се занимава - сервиз, ако не - нова конфигурация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вадиш дънцето от кутията, после го подлагаш на специални материали, които да не правят проводимост (картон, дърво, пластмаса), после си разкачвах захранването, което се държи в повечето случаи на 4 болта(понякога 6), и свързваш, моеето момче, ако това не ти говотри нищо, намери близкият СЕРВИЗ! 😉  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Raze написа:

А провери ли всички USB портове дали са изправни, няма нищо изкривено в тях например, което да дава на късо? Ако и след като изключиш всичко от USB продължаваш да получаваш тази грешка, може и дъното да е повредено, все пак това е машина на доста години и най-вероятно и е дошло времето. Ако ти се занимава - сервиз, ако не - нова конфигурация.

А как се проверява USB портовете да ли са изправни. Като натискам Delete за да вляза в BIOS ми изписва това на снимката какво значи? 

DED530BE-FD08-4F2E-9335-B77FBED2BF69.jpeg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти изобщо прочете ли какво ти написах по-нагоре? Там ти писах и какво означава грешката. Щом си пробвал с изключена всякаква периферия, изгледал си клипа и си пробвал всички решения, като не можеш да се справиш - сервиз.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Жозеф Добрев написа:

А как се проверява USB портовете да ли са изправни. Като натискам Delete за да вляза в BIOS ми изписва това на снимката какво значи? 

DED530BE-FD08-4F2E-9335-B77FBED2BF69.jpeg

Да започнем от някъде.

Не разбираш английски?

Помолва те да въведеш Setup, за да се възстанови настройките на BIOS настройките.

п.п. Става въпрос за по подразбиране ... най-вероятно ...,

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влезни в Setup и конфигурирай USB портовете. отказва да ги конфигурира автоматично, а причините = не сме врачки ...

Да, може някое от USB устройствата да изисква и второ захранване. 

на 7.09.2020 г. в 18:47, Жозеф Добрев написа:

keyboard detected usb device over current status detected system will shut

Каква е тази клавиатура?! 

Въобще какво има закачено на USB портовете?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване