Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос относно фолио за принтер

Препоръчан отговор

Здравейте, от няколко месеца си закупих принтер и постоянно си правя всякакви картички, карти и каквото се сетя :D Наскоро видях че се продават разни фолия за принтиране. Ще опитам да обясня горе долу какво ми трябва. Опитвам се да намеря прозрачно самозалепящо се фолио тип дъга. Тоест под различен ъгъл да проблясква в различни цветове. Ще дам примери с няколко снимки. Най вече ми трябва за едни карти Югио защото съм си принтирал тесте, но искам върху тях да лепна такъв тип фолио и да прозират в дъга.  Дори не знам дали това е начина защото гледах в Ютуб няколко клипчета как някой директно ги принтираха върху такова фолио, а друг ги залепваше върху вече принтирана карта както аз искам да направя. И трябва да е много тънко. Ето такъв ефект искам да постигна както на снимките или максимално да се доближи. Помагайте, защото прерових сайтовете и не откривам такова нещо, а знам че има :D

$_57 (16).jpg

s-l400.jpg

s-l1600.jpg

unnamed.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си от София, на Яворов и Черни връх има голям магазин само за такива неща(хартии, фолиа, мастила, глави и всичко що има общо с принтирането) също и приемат поръчки за принтиране на разни неща, ак съшествува такова фолио каквото описваш там би трябвало да го има.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От малък град съм тук има магазин за принтери, но само хартия предлагат. Ето няколко скриншота от самия клип. Човека там директно ги принтира върху това фолио.

cats,уееее.jpg

cats2323.jpg

catsаооооооууу.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми излиза нищо. Сега се замислих с ламиниране дали ще стане това което искам? Проблема е само, че ми трябва само отпред на лицето да е фолиото, а доколкото знам машианта ламинирва и от двете страни или бъркам нещо. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все трябва да има някой да ме разбира за какво говоря :D Трябва ми малко помощ защото доста се обърках. Въобще какъв е начина да получа такъв тип ефект? С ламиниране или директно принтиране върху такъв тип фолио? Все си мисля, че някъде продават и такова фолио каквото ми трябва да прозира ефект дъга и да е като холограма прозрачно. И да е като лепенка вече колко ти трябва си изрязваш. Просто не знам как се казва и какво да напиша в гугъл:D Доста срещано е дори на евтини етикети съм виждал подобен ефект. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.09.2020 г. в 1:47, SkullDice написа:

Не ми излиза нищо. Сега се замислих с ламиниране дали ще стане това което искам? Проблема е само, че ми трябва само отпред на лицето да е фолиото, а доколкото знам машианта ламинирва и от двете страни или бъркам нещо. 

С ламиниране ще станат пластмасови, а аз онзи ден май съм бил доста уморен понеже май съм забравил линка или пък с обновяването на системата да е изчезнал : https://zoom-bg.com/contacts.php

И опитах да търся как се казва това ама поне засега нищо не откривам.

Открих го, трябва да четеш коментарите под видеата които гледаш, там имаше линк : https://www.amazon.com/gp/product/B07B91Z518/ref=ppx_yo_dt_b_search_asin_title?ie=UTF8&psc=1

Ся вече за в България...
...айде ще се пробвам. :)

Айде готов си : https://akvasport.com/category/757/hologramno-folio.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.09.2020 г. в 2:24, SkullDice написа:

Все трябва да има някой да ме разбира за какво говоря

Aз все още не те разбирам, но посоченото фолио е за нарязване с режещ плотер, не е за печат, камо ли с домашен принтер!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес пристигна фолиото и го прегледах при доставката, но го върнах. Не е точно такова каквото ми трябва. До колкото разбрах се използва за изкуствени примамки за риболов. Ходих в рибарския, но имат само парченца по 2 3 см широки. На мен ми трябва минимум 6см широчина и 9 височина. В този сайт има такова, но ще ми стигне само за една карта и е на цена от 7.50, а на мен ми трябва да си направя поне 20 30 карти :D Ето такива парчета ми трябват те са А4 формат и по тях си изрязваш колкото ти трябва и лепиш, но търсих в няколко български сайта и не откривам точно такива. 

e87e819dc44a2b620f2c28755a957788.jpg

image.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване