Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Изпращане на снимки от в Viber 13.7.0

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам компютър  с инсталиран Windows 10 с последния ъпдейт. С новата версия версия на Viber 13.7.0 не ми позволява да изпращам снимки и синхронизация на историята.Ако инсталирам версия на Viber 6.7.0 изпращането на снимки работи. При всички  следващи  версии на Viber тази функция не работи. При Windows 10 преди преди ъпдейтите до месец май Viber работеше нормално. Има ли решение на проблема.

Екранна снимка 2020-09-17 190747.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм с Viber 13.7.0, и мога да изпращам снимки. Така че проблемът не е в самата програма. Или нещо в настройките, или някой друг софтуер пречи, или нещо от самия Windows ... Можем само да гадаем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно проблема е в новата версия на Viber ,защото със стара версия изпращането на снимки работи.

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, stivans23 написа:

Явно проблема е в новата версия на Viber ,защото със стара версия изпращането на снимки работи.

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

Като чета съобщението преди твоето, май не е така!

И аз съм с Вайбър 13.7 на Уин 8.1 и нямам такива проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, stivans написа:

Здравейте! Имам компютър  с инсталиран Windows 10 с последния ъпдейт. С новата версия версия на Viber 13.7.0 не ми позволява да изпращам снимки и синхронизация на историята.Ако инсталирам версия на Viber 6.7.0 изпращането на снимки работи. При всички  следващи  версии на Viber тази функция не работи. При Windows 10 преди преди ъпдейтите до месец май Viber работеше нормално. Има ли решение на проблема.

Ти се опитваш да качиш снимка в "Бележки", а не да изпратиш снимка на някого.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно, при мен Viber се обнови, но до 13.6.0 ... и мога да пращам снимки. Опитвал ли си с провлачване на снимката до Viber и после избиране на опцията "оригинален размер" ?

По този начин отсрещната страна няма да види моментално снимката, докато не я изтегли ръчно.

Да се отклоня малко от темата и да спомена че при Telegram обаче, не е така - можеш да пращаш снимки без компресия и при изпращането (с провлачване към прозореца) имаш възможност да избереш:  "Изпрати като файл" и 'Изпрати като снимка", като дори и да се избере първата опция, пак накрая се вижда миниатюра при получателя още преди изтеглянето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпробвал съм с провлачване и с избор на файл , но резултата е един и същ. А относно изпращането на снимки в "Бележки"   Viber не третира бележките  ралично от абонатите.Там може да се слага всичко .Проблема се появи след посления ъпдейт на Windows 10,по точно на преинсталация с последните ъпдейти на ОС. Месец юли си Viber 13 си работеще с Уиндоуса нормално. Пробвах и с по стари версии на програмата ,новсичко след 6 версия не работи.

преди 13 минути, [email protected] написа:

Странно, при мен Viber се обнови, но до 13.6.0 ... и мога да пращам снимки. Опитвал ли си с провлачване на снимката до Viber и после избиране на опцията "оригинален размер" ?

По този начин отсрещната страна няма да види моментално снимката, докато не я изтегли ръчно.

Да се отклоня малко от темата и да спомена че при Telegram обаче, не е така - можеш да пращаш снимки без компресия и при изпращането (с провлачване към прозореца) имаш възможност да избереш:  "Изпрати като файл" и 'Изпрати като снимка", като дори и да се избере първата опция, пак накрая се вижда миниатюра при получателя още преди изтеглянето.

И с провлачане и "Изпрати като файл" и 'Изпрати като снимка", това е резултата 🙂

Екранна снимка 2020-09-17 202918.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема определено е локален - при теб. Аз съм с версия 13.7 и снимки се прикачат без никакъв проблем и по двата начина.

Пробвай да го деинсталираш и инсталираш отново.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, toc написа:

Проблема определено е локален - при теб. Аз съм с версия 13.7 и снимки се прикачат без никакъв проблем и по двата начина.

Пробвай да го деинсталираш и инсталираш отново.

Правих го поне 10 тина пъти и с програма за деинсталация Your Uninstaller с пълно изичстване от регистрите ,но не се получава,инсталирах и версии 8.7.13 и още 2-3 версии сле 8 ма,но не работи с тях. Като искам да изпратя снимка слагам версия 6.7.0 и става, но след рестарта на компютъра си изтегла последната 13.7. 0 версия и си я инсталира 🙂.Има и една опция в настройките на Вайбър за избиране 3 размера на снимките за изпращане .Пробвах и с 3те варианта, и там не се получава. Според мен е някакъв бъг в Windows след последния ъпдейт,защото с предния Windows 10, 2 години си работеше добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Успях да реша проблема с изпращането на файлове от Viber Desktop.

Оказа се че е променено  местопложението (буквата) където се намира  папката „ViberDownloads”.

Забелязах ,че като поставя USB Flash в компютъра, се създава папка „Documents” и  Viber Downloads” в USB Flash drive и Viber Desktop работи нормално.  След като промених местоположението от менюто за настройки на Viber Desktop  паpката Viber Dowloads” да бъде на дял  HDD (G:)   -> Documents -> ,вече всичко работи нормално.

Тъй като HDD на домашния ми компютър е разделен на няколко дяла ,вероятно при смяна буквите на дяловете е променено и мястото на папката „Documents_Viber Downloads.

2020-10-15 Viber 2.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване