Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Предварително искам да се извиня ако вече има такава тема, но не можах да открия.

Скоро ще си закупувам нов лаптоп, като бюджета ми е приблизтелно 2 500 лева, за сега съм си набелязал няколко модела.

Тъй като се старая да отговаря на всичките ми нужди, на мен ми е много важно WiFi връзката да е възможно най-добрата.

Въпреки, че силната ми страна в хардуера не е WiFi-a, знам че има B/G/N/AC и AX, като от това което виждам AX е WiFi 6, който е най-новият.

На по-силните лаптопи го има, но не знам дали това нещо ще окаже влияние в моят случай.

Интернета, който използвам е на Виваком 100 Mbps скорост на сваляне, 50 Mbps скорост на качване.

Тъй като рутерът на Виваком е смотан, реших да си закупя собствен, който 2.4 GHz честота може да разпространи над 1000 Mbps, а 5 GHz честота може да разпространи 700> Mbps.

Няма как да съм доволен, защото сегашния ми лаптоп е боклук и няма как да има добър сигнал, освен това картата ми е дефектна и постоянно прекъсва.

Въпросът ми е за този мой интернет, има ли смисъл от AX или ще е абсолютно същото като при AC. Защото според моите виждания, това може би се отнася за бързи интернет връзки като 1000 Mbps.

Благодаря предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При условие, че АР-то поддържа също 802.11ax - може да има смисъл - не толкова за интернет скоростите - те така или иначе са ограничени от ISP, а за скоростите на трансфер в LAN.

Разбира се тези, скорости са теоретично максимални и зависят от още куп фактори. В реални условия, едва ли ще ги достигнеш. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване