Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с IP адрес сървър на Minecraft

Препоръчан отговор

Здравейте искам да си направя сървар в майнкрафт , но като сложа ip-то което взимам от my real ip adress в port forwarding/virtual server и сложа ип то в документа на сървара другите хора не могат да влизат някой може ли да помогне , като е с реалното ип сървара дава тази грешка а като му задам примерно 192.168.0.10 сървара тръгва

Screenshot_7.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публичното ти IP статично ли е? Локалната машина, на която пускаш сървъра, има ли резервирано частно IP в DHCP сървъра на рутера? Кои портове пренасочваш, че те бяха доста и различни за различните платформи - PC, X-box, PS....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, J.P. Montoya написа:

Публичното ти IP статично ли е? Локалната машина, на която пускаш сървъра, има ли резервирано частно IP в DHCP сървъра на рутера? Кои портове пренасочваш, че те бяха доста и различни за различните платформи - PC, X-box, PS....

Попринцип не разбирам много има ли вариант да се свържем по дискорд или да ти дам teamviwer да влезеш и да погледнеш , сега погледнах в рутера basic config че ми е настроено на automatic ip има и static ip

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Kalin Karaboychev промени заглавието на Проблем с IP адрес сървър на Minecraft
преди 1 час, Сучи Адвентуре написа:

но като сложа ip-то което взимам от my real ip adress в port forwarding/virtual server

Тука ти е грешката!
В Port forwarding се пише локалното IP което рутера е дало на машината заедно с желания порт който да стане видим извън локалната мрежа, съответно след като извършиш тази операция, получаваш реален интернет адрес "Твоето реално IP:Порта който си избрал.

Пример : Локалното IP което използваната от теб машина получава от рутера е 192.168.1.6, порта който си решил да използваш е 8000(ВАЖНО - НЕ трябва да е зает от друг процес извършван в същата локлна мрежа!!!). Значи влизаш в настройките на рутера си, секция "Port forwarding" в полето IP пишеш 192.168.1.6, в полето порт пишеш 8000 избираш TCP/UDP и цъкваш ОК или каквото пише на бутина за завършване на операцията.
Реултат : Ако реалното ти IP е 67.89.10.11, то ще получиш реален интернет адрес 67.89.10.11:8000

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Сучи Адвентуре написа:

Попринцип не разбирам много има ли вариант да се свържем по дискорд или да ти дам teamviwer да влезеш и да погледнеш , сега погледнах в рутера basic config че ми е настроено на automatic ip има и static ip

Това за WAN порта на рутера ли говориш? Уточни първо дали доставчика ти предоставя статичен публичен адрес! Ако не - се обезсмисля цялата галимация...

ПС: Има варианти с DDNS, ама си е голяма играчка 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, J.P. Montoya написа:

Това за WAN порта на рутера ли говориш? Уточни първо дали доставчика ти предоставя статичен публичен адрес! Ако не - се обезсмисля цялата галимация...

Всъщност при динамично IP повечето оператори предлагат вариант с домейн който автоматично приема новото ти IP при всяка промяна.
Някога като студент като ме беше хванала манията да си правя онлайн радио доставчика ми предложи този вариант и се получи доста добре, но предполагам зависи си от доставчика, така че в случай на динамично IP автора да се обърне към доставчика с въпрос за алтернатива.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Bubbles написа:

Всъщност при динамично IP повечето оператори предлагат вариант с домейн който автоматично приема новото ти IP при всяка промяна.
Някога като студент като ме беше хванала манията да си правя онлайн радио доставчика ми предложи този вариант и се получи доста добре, но предполагам зависи си от доставчика, така че в случай на динамично IP автора да се обърне към доставчика с въпрос за алтернатива.

Тук до колкото знам, не са много отзивчиви на тема DDNS записите....поне "големите" ISP-та. Разбира се можеш да се пребориш за статичен IP, но не и на нискотарифните, домашни планове. А1 дават статични (където е възможно), но пак не се минава, без молби за "bridge" към някой от LAN портовете на скапаните им устройства, после слагаш собствен рутер... и така

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, J.P. Montoya написа:

попринцип съм сложил мой рутер точно зареди тази причина A1 Ми казаха че трябва да стане 

преди 6 минути, J.P. Montoya написа:

Тук до колкото знам, не са много отзивчиви на тема DDNS записите....поне "големите" ISP-та. Разбира се можеш да се пребориш за статичен IP, но не и на нискотарифните, домашни планове. А1 дават статични (където е възможно), но пак не се минава, без молби за "bridge" към някой от LAN портовете на скапаните им устройства, после слагаш собствен рутер... и така

затова питах ако може с някой от вас да се чуем по discord или някоя програма , тъй като вие поне имате понятие горе долу

преди 25 минути, Bubbles написа:

Тука ти е грешката!
В Port forwarding се пише локалното IP което рутера е дало на машината заедно с желания порт който да стане видим извън локалната мрежа, съответно след като извършиш тази операция, получаваш реален интернет адрес "Твоето реално IP:Порта който си избрал.

Пример : Локалното IP което използваната от теб машина получава от рутера е 192.168.1.6, порта който си решил да използваш е 8000(ВАЖНО - НЕ трябва да е зает от друг процес извършван в същата локлна мрежа!!!). Значи влизаш в настройките на рутера си, секция "Port forwarding" в полето IP пишеш 192.168.1.6, в полето порт пишеш 8000 избираш TCP/UDP и цъкваш ОК или каквото пише на бутина за завършване на операцията.
Реултат : Ако реалното ти IP е 67.89.10.11, то ще получиш реален интернет адрес 67.89.10.11:8000

сега го направих така като сложих порт 25565 но как да разбера дали е станало реално 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Сучи Адвентуре написа:

попринцип съм сложил мой рутер точно зареди тази причина A1 Ми казаха че трябва да стане 

Марка/модел на А1 устройството? Марка/модел на твоя рутер? Какво IP получаваш в момента на WAN порта на твоя рутер?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, J.P. Montoya написа:

Марка/модел на А1 устройството? Марка/модел на твоя рутер? Какво IP получаваш в момента на WAN порта на твоя рутер?

Huawei-WjuW тяхния рутер - Asus RT-AC59u е моят 

засега на Wan порт получавам автоматично 

Screenshot_9.png

Screenshot_10.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Сучи Адвентуре написа:

Huawei-WjuW тяхния рутер - Asus RT-AC59u е моят 

засега на Wan порт получавам автоматично 

Screenshot_9.png

Screenshot_10.png

Това, че е на авто не е интересно. Ако са закачили MAC адреса на WAN порта към техния DHCP, ще виждаш публичното си IP в статус му. На кой LAN порт ти направиха бридж-а и правилно ли си свързал кабела?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Сучи Адвентуре написа:

затова питах ако може с някой от вас да се чуем по discord или някоя програма , тъй като вие поне имате понятие горе долу

сега го направих така като сложих порт 25565 но как да разбера дали е станало реално 

Ако станало реално ще е видимо извън локалната мрежа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Bubbles написа:

Ако станало реално ще е видимо извън локалната мрежа.

Не реални IP адреси няма! Има публични и частни (в общи линии). 25565 вероятно е дофолтния порт на сървъра, но може и да е друг - зависи как е настроен в самия сървър. Предполагам, че трябва да се пренасочи и по двата протокола (TCP/UDP).  Да се погледне и дали стената на самата OS не блокира процеса/порта.

И не на последно място - резервирането по MAC на частния адрес на машината, която върви сървъра..... защото след един рестарт, ситуацията става друга

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване