Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем... както си ровех в ютуб и компютъра угасна, включи се и влезна в рекавъри мод... какво ли не правих.. нулиране на настройките, възстановяване от предишна версия не стана. Наложи се преинсталация и там се срещнах с още проблеми, но се оправих. След като го преинсталирах инсталираха се драйверите и ми иска рестартиране и го направих. След като го рестартирах при включването 5 бипкания и не иска да зареди, само черен екран. Изключих го принудително и го включих при което тръгна. Влизам да видя в свойствата на компютъра и какво да видя 4 гб рам от 16гб(4х4гб). Пробвах да ги махна и сложа пак не става. Проблема се появява при рестариране. Не знам какво да правя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Unbars написа:

Пробвах да ги махна и сложа пак не става.

А почисти ли контактните пластини на памемтите, на слотовете?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да контактните пластини са почистени, мемтеста в момента е на 4 пас и за сега няма проблеми! На свойствата на компа още стоят 4 гб от 16.. а при рестарт още чувам гадните 5 бипкания и черен екран! Трябва да го форс изключа и да го включа за да тръгне. 64 съм инсталнал. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Unbars написа:

гадните 5 бипкания

5 къси сигнала са не за памет, а за процесор - проблем с процесор/дъно.

Цитат

5 Beeps - Processor Failure
Troubleshoot CPU, motherboard

https://www.pcmag.com/encyclopedia/term/beep-codes

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това и аз видях, но пък няма 3 рам стика да не отчита... следователно дъното е изгоряло ? 

Това е снимката ... само 4 гб от 16

Untitled.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оглеждал ли си сокет/процесор за криви пинове? Може и ако имаш тежко охлаждане да се е изкривила и дънната платка и да не прави добър контакт процесора в сокета. Някаква информация за хардуера можеш ли да дадеш, след като провериш това, което ти казах?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е от към хардуера ... но това ще има ли общо с рам паметта която в случая не ми я показва компютъра само защото не прави добър контакт процесора в сокета ?

21413.png

23131.png

31231.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може - сервиз.

Исках да ти подскажа да спреш да вадиш памети, че и те ще заминат накрая.

А процесора, при положение, че не е ваден? :angry:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зареди някоя live linux дистрибуция и виж там какво е положението с паметта. На мен ми прилича на повредена инсталация. От къде изтегли windows и каква версия/билд е точно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Unbars написа:

А процесора не съм го вадил, какво за него?

преди 9 часа, Raze написа:

да не прави добър контакт процесора в сокета

Това имах предвид. Пусни от флашка

преди 3 часа, Raze написа:

някоя live linux дистрибуция и виж там какво е положението с паметта

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за жалост аз не съм изчистил както трябва прахта от компютъра и за това е направил тези проблеми. Сега всичко е ок.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами навсякъде и явно най вече около рам слотовете... не вярвах и аз че от това ще е проблема, защото нямаше такова значително наличие на прах, но ... поне е малкия дявол. Благодаря на всички за предположенията и съветите !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване