Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с инстаграм през wifi връзка

Препоръчан отговор

Здравейте имам следния проблем. Значи ползвам услугите на А1 за домашен Интернет на 50mbps. Всичко беше супер до скоро, но от няколко дни забелязах че instagram апликацията ми на телефона се отваря, обновява се, показва се текст, но снимките не зареждат. Първо мислех че е проблем с инстаграм, но после видях че като сменя на мобилни данни всичко се оправя. Проблема е наличен само при wifi връзка, въпреки че останалите сайтове и приложения си зареждат нормално, instagram не зарежда снимки. Проверих скоростта на връзката - 46/48  mbps е. Модела на рутера е tenda n11, според мен нещо там е проблема в настройките или в с самият рутер. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем или има идея как да го оправя, ще съм много благодарен. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да пробваш да настроиш Google DNS в настройките на Wi-Fi мрежата ти на телефона ти.

8.8.8.8

и

8.8.4.4

Даже сега разбрах че от Android 9 (с който съм и аз) вече има така наречената "глобална" настройка за телефона - за всички Wi-Fi мрежи и за мобилната мрежа, няма нужда от никакви приложения...

How to make Android use the DNS server of your choice

Можеш дори направо в рутера да ги зададеш тези адреси и така всички устройства които се свързват с него ще ползват тях.

Друг вариант е да ползваш VPN за смяна на IP, като Windscribe: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.windscribe.vpn&hl=en

Малко да се отклоня от темата:

За DNS с блокиране на реклами например аз току-що си настроих dns.adguard.com , който е чудесен за тази цел... блокира всякакви реклами във всякакви приложения.

Иначе и AdGuard си имат IP адреси на DNS сървърите, но Andorid изисква hostname като горния.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване