Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Рутер Xiaomi и extender TP Link - ще успея ли да ги свържа?

Препоръчан отговор

Ден добър,

Преди известно време (тамън в началото на ковида) ми се наложи да си купя нов рутер, понеже стария даде фира. И понеже физически рутерът се намира зад лаптопа (поради спецификата на софтуера, с който работя, се налага използването на рутер; иначе ръгам кабела в лаптопа и не се занимавам с такива неща), реших че няма да давам много пари и купих е 2 антенен TP-Link WR841N. Той рутера си работи (даже чрез extender "фъргам" и интернет из апартамента), обаче доста често (в последните месец-два) почна да прекъсва - за по 5-10 секунди, но като съм в разговор в работно време е неприятно към нетърпимо. И сега, ми се ще купя нещо по-читаво и след някакво чудене, реших да е Xiaomi Mi 4A. Обаче не ми е ясно нещо - понеже екстендъра е на TP Link, то в последствие ще мога ли през приложението на TP Link - Tether да закача Xiaomi-то (в момента е видно, че няма как да пробвам)? Щото ако не, да търся рутер от същата марка (че моя интернет го шервам с родителските ми тела, които са в други стаи в апартамента).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си писал дали живееш в блок. Най - често това прекъсване не е от рутера, а наличието на много мрежи, които работят на еднакъв или съседен канал и така се губят пакети. Според мен най- доброто решение да изключиш WI FI - то и да закачиш лаптопа към този рутер дето е до него с кабел, също да пуснеш второ кабелче към новия рутер някъде в коридора и последния да се ползва за WI FI.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, profan4o написа:

Не си писал дали живееш в блок. Най - често това прекъсване не е от рутера, а наличието на много мрежи, които работят на еднакъв или съседен канал и така се губят пакети. Според мен най- доброто решение да изключиш WI FI - то и да закачиш лаптопа към този рутер дето е до него с кабел, също да пуснеш второ кабелче към новия рутер някъде в коридора и последния да се ползва за WI FI.

Ц, живея в къща (с тухлени стени). Тия горните гимнастики не съм сигурен, че ще се справя с тях - с мрежите от край време съм на Вие, пък и в случая ще е проблем, понеже няма къде да го закача в коридора новия рутер (единствения контакт в коридора е между шкаф за обувки и каса на врата и там не мисля, че рутер ще се побере - ще стърчи. Да не говорим, че кабел няма от къде да прокарам (да пробивам стените за целта не е оферта, пък и да беше - щеше да трябва да прокарам 5-6м кабел, който ще стои изключително грозно). 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Петър Ангелов написа:

Ц, живея в къща (с тухлени стени). Тия горните гимнастики не съм сигурен, че ще се справя с тях - с мрежите от край време съм на Вие, пък и в случая ще е проблем, понеже няма къде да го закача в коридора новия рутер (единствения контакт в коридора е между шкаф за обувки и каса на врата и там не мисля, че рутер ще се побере - ще стърчи. Да не говорим, че кабел няма от къде да прокарам (да пробивам стените за целта не е оферта, пък и да беше - щеше да трябва да прокарам 5-6м кабел, който ще стои изключително грозно). 

Тогава къде си намерил място на този екстендер? А той някакъв модел има ли си? Сигурен ли си, че проблема не е от доставчика? що за идея да си режеш доброволно скоростта с тия екстендери? В краен случай, щом държиш повече на красотата, а не на стабилността .... има си PLA-та

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, NewRedDragon написа:

Тогава къде си намерил място на този екстендер? А той някакъв модел има ли си? Сигурен ли си, че проблема не е от доставчика? що за идея да си режеш доброволно скоростта с тия екстендери? В краен случай, щом държиш повече на красотата, а не на стабилността .... има си PLA-та

Екстендера е широк с около 2 см повече от колкото е контакта, та няма проблем за него. Иначе модела e TL-WA855RE. В доставчика (не е от операторите) съм 1000% сигурен - до преди година (ползвам доставчика от 7 години) кабела беше в лаптопа и прекъсване въобще на интернета за тези 7 години съм имал точно 2 пъти. Проблема се появи, след като минахме хоум офис (заради ковида) и се наложи да ползвам рутер (заради спомената по-горе причина). А иначе, PLA нямам и бегла идея какво е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Петър Ангелов написа:

Екстендера е широк с около 2 см повече от колкото е контакта, та няма проблем за него. Иначе модела e TL-WA855RE. В доставчика (не е от операторите) съм 1000% сигурен - до преди година (ползвам доставчика от 7 години) кабела беше в лаптопа и прекъсване въобще на интернета за тези 7 години съм имал точно 2 пъти. Проблема се появи, след като минахме хоум офис (заради ковида) и се наложи да ползвам рутер (заради спомената по-горе причина). А иначе, PLA нямам и бегла идея какво е.

LAN за работна среда така не се организира. Екстендера си има AP Mode. Без кабели няма да минеш

PowerLine Адаптер - пример

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно обаче, как никой не обели дума да каже аджеба дали въпросния рутер ще може да се свърже с екстендера (което и беше въпроса)... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Петър Ангелов написа:

Странно обаче, как никой не обели дума да каже аджеба дали въпросния рутер ще може да се свърже с екстендера (което и беше въпроса)... 

Ще може. Най вероятно не през това приложение за андроид. И не рутера (АР-то) се свързва с "екстендера", а точно обратното.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, май ще трябва да се придържам към ТП Линка, така като чета. Поне ще са от една еко система, ако не друго.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Петър Ангелов написа:

Мда, май ще трябва да се придържам към ТП Линка, така като чета. Поне ще са от една еко система, ако не друго.

Ти си решаваш. Екстендера, може да "повтори' всяка безжична мрежа. Има си нормален web интерфейс за конфигурация.

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, NewRedDragon написа:

Ти си решаваш. Екстендера, може да "повтори' всяка безжична мрежа. Има си нормален web интерфейс за конфигурация.

Успех!

Проблемът е (за мен; за други хора може и въобще да не е такъв), че ако трябва да ги "сдвоявам" да работят съвместно рутера и екстендера, то трябва да знам приложения (или уеб интерфейси) за целта. А аз не знам. И сигурно ако почна да ровя, ще намеря нещо, ама то ще си отнеме време, пък аз съм притиснат от времето, защото ми пречи на работата. Та с други думи - аз можеш да ме насочиш към конкретни, ще съм ти много благодарен (и при първа възможност и наличие на координати ще почерпя с каквото пиеш).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Петър Ангелов написа:

Проблемът е (за мен; за други хора може и въобще да не е такъв), че ако трябва да ги "сдвоявам" да работят съвместно рутера и екстендера, то трябва да знам приложения (или уеб интерфейси) за целта. А аз не знам. И сигурно ако почна да ровя, ще намеря нещо, ама то ще си отнеме време, пък аз съм притиснат от времето, защото ми пречи на работата. Та с други думи - аз можеш да ме насочиш към конкретни, ще съм ти много благодарен (и при първа възможност и наличие на координати ще почерпя с каквото пиеш).

Независимо, какъв е "рутера" в режим на репитер - трябва да ги "сдвоиш". Уеб интерфейса си е в самото устройство. Ако този арр нещо се разсърди - настройките правиш през него - ресет, кабел до лаптопа и през браузър си сетваш нещата. При тп линк, обикновено дефолтния адрес е 192.198.0.254. Работата е не повече от 5 мин.

Но...проблема не е в сегашните ти устройства, а конфигурациите. Аз първо бих направил един ресет на рутера до заводски, преди да купувам каквото и да е

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е, че не знам как да "сдвоя" рутера с екстендъра през интерфейса на рутера. Иначе, добре - ще ресетна рутера и ще видя дали това ще доведе до нещо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Петър Ангелов написа:

Проблемът е, че не знам как да "сдвоя" рутера с екстендъра през интерфейса на рутера. Иначе, добре - ще ресетна рутера и ще видя дали това ще доведе до нещо.

Kакто през великото, безсмислено приложение. То какво мислиш, че прави?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само че, през приложението работя през интерфейса и нямам идея какво се случва отзад и какви точно настройки прави то, там е проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Петър Ангелов написа:

Само че, през приложението работя през интерфейса и нямам идея какво се случва отзад и какви точно настройки прави то, там е проблема.

Е, рутерите си как ги кофигурираш? Нали след ресет, правиш целия конфиг наново - пак през телефона ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не можем да се разберем, струва ми се... Рутера, настройка съм му правил само веднъж, под вещото ръководство на съпорта на доставчика. Докато в интерфейса на екстендера е само с point and click. Т.е. ако трябва да вързвам екстендера през уеб интерфейс с рутера, няма да имам и бегла идея как и какви настройки да направя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Петър Ангелов написа:

Нещо не можем да се разберем, струва ми се... Рутера, настройка съм му правил само веднъж, под вещото ръководство на съпорта на доставчика. Докато в интерфейса на екстендера е само с point and click. Т.е. ако трябва да вързвам екстендера през уеб интерфейс с рутера, няма да имам и бегла идея как и какви настройки да направя.

След връщане на фабрични настройки на рутера (или нов рутер) нали ще трябва пак да ги правиш тия настройки" Какво сложно има?

Дали през някакво прпожение за телефон или директно - все тая. През това приложение на тп линк имаш достъп до този екстендер (вероятно, не само ти). Екстендера, не го интересува, какво е основното АР

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баси чуек, наистина не можеш да ме разбереш...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Петър Ангелов написа:

Баси чуек, наистина не можеш да ме разбереш...

Аз те разбирам. Но ти не разбираш. Успех с приложението!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, NewRedDragon написа:

Аз те разбирам. Но ти не разбираш. Успех с приложението!

Мисля, че ми се изясниха нещата - разрових се в документацията и намерих адреса на уеб интерфейса на екстендора (до тук съм го настройвал само през андроидското приложение и поради тази причина мислех, че няма уеб интерфейс). Сега, след като видях, че има такъв, нещата който написа по-горе ми се изясниха. Така че, може би все пак ще се пробвам с Шайомито (макар че, се надявах някой да е го е ползвал/ползва и да изкаже мнение за него).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най - после неволята те е чула. За тези пари всички рутери вършат една и съща работа. Те си подържат необходимите стандарти и си работят заедно независимо от марката. Просто трябва да прочетеш какво пише в техните документи и тогава поне ще ти е ясно какво да питаш тук, ако има нещо неясно . Хора тук винаги се намира да ти помогнат, стига да знаят какво искаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване