Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Зареждане на 12V 1500 mAh Ni-MH батерия

Препоръчан отговор

Здравейте, става ввпрос за батерия за винтоверт 12V 1500 mAh Ni-MH (18Wh)...

Зарядното е "правено"  12V 1,7A

(   Линк  )

Въпроса ми е колко време трябва да се зарежда с него - да речем ако е напълно или почти напълно изтощена ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винтовертът няма ли автоматика?
https://www.aliexpress.com/item/4000283029884.html

@Без умствен капацитет, правиш ли разлика между различните акумулатори? И да си беше посъкратил линка...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чисто нова батерия, пишеше на кутията Dewalt, менте е иначе, може и да е съвместима с Dewalt-ски, но аз я ползвам на Black & Decker.

Батерия за винтоверт Black Decker PS130, PS130A, A9252, A9275, Ni-MH, 12V, 1500 mAh

преди 19 минути, цър-вул написа:

Винтовертът няма ли автоматика?
https://www.aliexpress.com/item/4000283029884.html

Значи една такава платка за да изключва автоматично и да нямам гайлета ?

Може би да посетя близкия ТВ сервиз, може и да ми скалъпят нещо подобно... или поне да помогнат някак.

Ако не, винтоверта е на баща ми, той е повече на "ти" с ел. техниката, може би ще се справи със схемата от алито.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с оригиналната постановка какво се е случило? Да разбирам, че зарядното  го няма или се е споминало? А батерията?
И струва ли си гимнастиката при наличието на готов продукт?

преди 7 минути, [email protected] написа:

аз я ползвам на Black & Decker.

Модел?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса за автоматиката го пропуснах горе, понеже не бях сигурен за какво става дума, това е винтоверта:

black decker CD431 type 1

Той го взе преди известно време, не знам откъде, но е неразличим от нов и то за 20 лева, те г/д по толкова вървят, беше без батерия и вчера се сдобихме с такава.

Всъщност не съм сигурен дали и оригиналното зарядно е изключвало и какво е било, то хъб-а където се пъха батерията си го има, и там се включва въпросното зарядно горе от линка.

Редакция: Всъщност имаше батерия, но "заминала" ;)

Редактирано от [email protected] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, [email protected] написа:

Зарядното е "правено"  12V 1,7A

Това 1.7А предполага максималният ток, който това устройство може да даде. Какъв ток обаче ще протече, когато включиш твоя акумулатор, е съвсем друга работа и зависи от няколко неща. Колко е разреден той, какво е вътрешното му съпротивление (степен на амортизация), с какви проводници е свързан, какво е мрежовото напрежение у вас. И този ток няма да е постоянен, а ще е по-голям в началото и после ще спада по една почти експоненциална функция в процеса на зареждането. От всичко това зависи за колко време ще се зареди акумулаторът. Най-простият тест-пипаш зарядното и като поизстине след час-два, можеш да го спреш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зареждането става с ток, максимум 1/10 от номиналния на батерията. Зареждането става за неопределено време, стига да не надхвърля 15-20 часа. Съвременните батерии от този тип вече нямат памет и имат защити от презареждане.

Т.е. не знам какво има на някой линк, но е излишно, трябва да има амперметър!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване