Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам да си купя кола (първа) и поради тази причина пиша тук, за да събера мнения относно тази кола. Знам че има теми в други форуми, но там са от преди години, а аз се интересувам относно сегашното им състояние. АЗ съм студент в София и ми трябва главно за извън градско или поне така си мисля.

Интерсува ме всичко което можете да ми кажете за този двигател 1.6. Достатъчно мощен ли е за купето? Каква поддръжка изисква? Има ли някакви скрити и рискови проблеми? Какъв разход дава (градско/извънградско)? Ако има колеги, които имат газови уредби да напишат: Как се държи на газ? Какъв разход и въврви ли нормално? Как се представят по нашите пътища (осеяни с дупки) тези автомобили? Дават ли прблеми с окачване или нещо друго?

Благодаря предварително на коментиралите!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двигателя който сте цитирали в новата Октавия го няма. 

Разгледайте този форум, който е пряко свързан със Шкода. (Притежателите на Шкода не се "надува"). 

Аз имам Шкода Октавия Скаут от 2008. Доволен! Единствения съществен проблем бе със задния диференциал, но това е от моя глупост, че позволих да му се смени маслото.  

74kW са достатъчни за купето, но не очаквайте да е "спортист" двигателя. ;) 

По отношение на газовите уредби нямам виждания. Много е важно да е монтирана от квалифицирани специалисти, и в тоя случай мощността се запазва. 

За тези 12 години разходите ми за поддръжка са приблизително 6000 лв за 100 000 км. пробег, в това число смяна на гуми, на тампони по ходовата част, ремъци с обтегачи и водна помпа.

Успех!

п.п. Много е важно кой ще Ви я обслужва! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Двигателя който сте цитирали в новата Октавия го няма. 

Разгледайте този форум, който е пряко свързан със Шкода. (Притежателите на Шкода не се "надува"). 

Аз имам Шкода Октавия Скаут от 2008. Доволен! Единствения съществен проблем бе със задния диференциал, но това е от моя глупост, че позволих да му се смени маслото.  

74kW са достатъчни за купето, но не очаквайте да е "спортист" двигателя. ;) 

По отношение на газовите уредби нямам виждания. Много е важно да е монтирана от квалифицирани специалисти, и в тоя случай мощността се запазва. 

За тези 12 години разходите ми за поддръжка са приблизително 6000 лв за 100 000 км. пробег, в това число смяна на гуми, на тампони по ходовата част, ремъци с обтегачи и водна помпа.

Успех!

п.п. Много е важно кой ще Ви я обслужва! 

много благодаря за подробното мнение! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, salfie написа:

много благодаря за подробното мнение! 

Забравих и още едни разходи включен в тази сума - смяна на накладки, а така също и на биелетки.  

Имайте в предвид, че не съм я щадял, особено извън пътя. и че Скаут е с размер на гумите 225/50 R17, които са по-скъпи. 

Друго, разхода на гориво при мен е бил средно 7л./100км извънградско и 10л./100км в града. Двигателя ми е обаче бензинов (без монтирана газова уредба) 2.0 FSI 110 kW и 4х4 е постоянно включено. 

Не очаквайте заводски показатели по отношение на разхода на гориво, но въпреки това е сравнително близък. 

Успех!

п.п. Догодина ще сменям нещо по генерацията, но това е защото "нацелих" една скала по време пътешествията ми извън пътя. :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване