Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Колебая се между тези два модела: Dell s2721ds и Dell p2720d.

По принцип се оглеждам за 27 инча, бюджетен QHD до 560-600 лева. Нямам да се ползват за игри, а за общи неща - интернет,  филми, малко видео обработка.Dell ми си струват надеждни, но споделете и други добри предложения и мнения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Boyan1984 написа:

Колебая се между тези два модела: Dell s2721ds и Dell p2720d.

По принцип се оглеждам за 27 инча, бюджетен QHD до 560-600 лева. Нямам да се ползват за игри, а за общи неща - интернет,  филми, малко видео обработка.Dell ми си струват надеждни, но споделете и други добри предложения и мнения.

Принципно "s" серията е по-бюджетна. "P" серията е стъпка нагоре. Конкретно за S2721DS не мога да дам мнение, тъй като е нов модел и не съм го тествал все още. Мога да напиша само впечатления, които съм добил от мрежата. А те са:

- евтина изработка(логично с оглед насочеността и цената)

- добър дисплей, макар да не съм сигурен чие производство е

- отлична цена

- вградени говорители(доколкото разбрах доста посредствени)

От друга страна P2720D:

- качествена изработка и според мен по-стабилна стойка

- по-добра окомплектовка(DP и USB кабели с/у HDMI само за горния)

- USB Hub(което за мен не е някакъв особен +, защото винаги можеш да си закупиш отделен такъв по твое усмотрение)...тук имаме и мобилност

- няма вградени говорители(за някои хора важна подробност)

П.П. При S2721DS имаме вече и "променливо опресняване на кадрите", но това за теб не би имало значение, защото споменаваш, че не играеш игри.

Извод: аз лично бих закупил P2720D. Също така от другите производители няма адекватни предложения за тази цена, освен някакви геймърски PVC-та, които въобще не са твоя цел. Погледни все пак и това, което ти предложих в предната ти тема. Също евтина изработка без излишни екстри, но 28" и 4К, което би ти помогнало в обработката на снимки/видео.

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ги сравнени,  https://www.displayspecifications.com/en/comparison/08d414aee3  почти няма разлика освен кабеляците, които аз така или иначе няма да ползвам, нито USB портовете. Тия колонки не ми трябват, предполагам, че има опция да се спрат. Стойката, кво има да й е нестабилното? Стои си вонитора на мястото и това е, не виждам как толкова ще се мърда? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Boyan1984 написа:

Ето ги сравнени,  https://www.displayspecifications.com/en/comparison/08d414aee3  почти няма разлика освен кабеляците, които аз така или иначе няма да ползвам, нито USB портовете. Тия колонки не ми трябват, предполагам, че има опция да се спрат. Стойката, кво има да й е нестабилното? Стои си вонитора на мястото и това е, не виждам как толкова ще се мърда? 

Ти питаш, аз отговарям. Закупи каквото си решил. Тъкмо ще си тестер. Но когато преминеш през Dell, NEC и Eizo и всички останали ще разбереш за какво иде реч. А най-добре да си вземеш една качествена стойка за примерно 200$ и да не ги мислиш тези работи. Но ти се целиш към бюджетен монитор и стойката ще дойде на цена негова.:D Много ще се радвам да не ме послушаш и да си вземеш това, което явно предварително си решил!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то разликата е 60 лева и не ми е проблем, поначало се бях ориентирал към него, от чисто любопитство загледах по-евтиния. Благодаря за насоките!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъкмо поръчах монитора и случайно ми попаднаха статии, че full hd филмите, не изглеждат добре на 2560х1440 монитор. Така ли е наистина?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване