Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Може ли да се направи Майнкрафт сървър с динамично ип

Препоръчан отговор

Здравейте искам да попитам по за познатите може ли да се направи майнкрафт сървър с динамично ип защото като опитвам от това което виждам в Интернет като клипчета не става при мен сървъра стартира но другите хора не могат да влизат в него , динамичния ип адрес е запазен от оператора (а1)  а рутера е Asus но преди него има свързан техен 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Kalin Karaboychev промени заглавието на Може ли да се направи Майнкрафт сървър с динамично ип
преди 27 минути, роско царев написа:

динамичния ип адрес е запазен от оператора (а1)

Това как да го разбираме? Щом е "запазен" IP адреса, значи не се мени - т.е. си е перманентен. Ако са ти изкарали (бридж) публичното IP на даден LAN порт, свързваш там твоя рутер, и пренасочваш необходимите портове към частното IP на машината, която го играе сървър. Естествено, в рутера (твоя), това IP го резервираш по MAC адрес на съответния NIC

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другия вариант е да попиташ оператора за домейн който да използваш вместо IP-то си, по този начин въпросния домейн просто прихваща всяко ново IP  което получаваш а адреса на сървъра ти остава същия. Въпроса е обаче дали А1 предлагат такова нещо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Bubbles написа:

Другия вариант е да попиташ оператора за домейн който да използваш вместо IP-то си, по този начин въпросния домейн просто прихваща всяко ново IP  което получаваш а адреса на сървъра ти остава същия. Въпроса е обаче дали А1 предлагат такова нещо.

Питал съм A1 за DDNS запис - йок :) По принцип, не отказват да "бридж-нат" (не мога да намеря бг термин) WAN порта на техните устройства с определен LAN порт. Остава коректния port forwarding в клиентския рутер. Из нет-а пише, че порта е 25565, но съм чувал, че различните "клонинги" на тая игра, ползват различни портове....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, NewRedDragon написа:

Това как да го разбираме? Щом е "запазен" IP адреса, значи не се мени - т.е. си е перманентен. Ако са ти изкарали (бридж) публичното IP на даден LAN порт, свързваш там твоя рутер, и пренасочваш необходимите портове към частното IP на машината, която го играе сървър. Естествено, в рутера (твоя), това IP го резервираш по MAC адрес на съответния NIC

А при мен възможно ли е защото съм на WiFi 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, роско царев написа:

А при мен възможно ли е защото съм на WiFi 

Кое дали е възможно? WiFi картата (NIC), нали си има MAC? Друг е въпроса, че "сървър" свързан с граничния рутер/стена по "въздуха" си е просто .....ала-бала.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, NewRedDragon написа:

Питал съм A1 за DDNS запис - йок :) По принцип, не отказват да "бридж-нат" (не мога да намеря бг термин) WAN порта на техните устройства с определен LAN порт. Остава коректния port forwarding в клиентския рутер. Из нет-а пише, че порта е 25565, но съм чувал, че различните "клонинги" на тая игра, ползват различни портове....

и аз настройвам с 25565 но ме съмнява че може и да е грешен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, роско царев написа:

и аз настройвам с 25565 но ме съмнява че може и да е грешен

Къде го "настройваш"? Този сървър, няма ли си конфигурация - там кой порт е описан? Другите неща, които написах за мрежата коректни ли са?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, NewRedDragon написа:

Къде го "настройваш"? Този сървър, няма ли си конфигурация - там кой порт е описан? Другите неща, които написах за мрежата коректни ли са?

Там където настройвам сървъра порта също е 25565 , другите неща не знам къде да ги проверя

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, роско царев написа:

Там където настройвам сървъра порта също е 25565 , другите неща не знам къде да ги проверя

Хайде ще се опитам още един път да питам, дано отговориш коректно, а не с общи приказки:

1. Какво е устройството (марка/модел) на А1?

2. По какъв начин ползваш интернет - модем (наследството на близу), оптика (FTTH или FTTB)?

3. В твоя Асус, има ли резервация на частното IP на машината, която е сървър за играта?

4. В твоя Асус, направен ли е port forwarding на порт 25565 към IP от т.3? (мисля, че трябва да е и по двата протокола)

5. На какъв адрес търсят сървъра ти другите играчи?

6. Сигурен ли си, че някоя софтуерна стена/антивирусна не блокира порта?

И не на последно място - едни исъщи версии на играта ли ползвате?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, NewRedDragon написа:

Хайде ще се опитам още един път да питам, дано отговориш коректно, а не с общи приказки:

1. Какво е устройството (марка/модел) на А1?

2. По какъв начин ползваш интернет - модем (наследството на близу), оптика (FTTH или FTTB)?

3. В твоя Асус, има ли резервация на частното IP на машината, която е сървър за играта?

4. В твоя Асус, направен ли е port forwarding на порт 25565 към IP от т.3? (мисля, че трябва да е и по двата протокола)

5. На какъв адрес търсят сървъра ти другите играчи?

6. Сигурен ли си, че някоя софтуерна стена/антивирусна не блокира порта?

И не на последно място - едни исъщи версии на играта ли ползвате?

1-Huawei-WjUm

2- оптика но не знам дали е (FTTH или FTTB)

3- Незнам как може да се разбере

4-https://prnt.sc/vdcu49 рутера ми няма опция за двата портокола https://prnt.sc/vdcuo1

5-  с това

176.12.2.238

6- пробвам като са спрени всякакви защитни стени 

и да едни и същи версий са 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, роско царев написа:

1-Huawei-WjUm

Такова устройство няма. На кой порт е направен бридж-а (ако изобщо е направен) - справка съпорта ба доставчика

2- оптика но не знам дали е (FTTH или FTTB)

До вас какъв кабел влиза - оптичен или меден

3- Незнам как може да се разбере

Като погледнеш настройките на асус-а, Това 192.168.50.5 от къде го изкопа тогава? Кажи поне модела на рутера (асус-а)

4-https://prnt.sc/vdcu49 рутера ми няма опция за двата портокола https://prnt.sc/vdcuo1

Има - both. И защо си пляснал текущото си публично IP в source IP? Тук е или празно или нули, или както е описано в ръководството.

Кабелната връзка от хуаве-я до твоя рутер LAN>WAN ли е? Свържи машината със сървъра и асус-а с кабел и ползвай резервация за Ethernеt контролера

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, NewRedDragon написа:

Такова устройство няма. На кой порт е направен бридж-а (ако изобщо е направен) - справка съпорта ба доставчика

Като погледнеш настройките на асус-а, Това 192.168.50.5 от къде го изкопа тогава? Кажи поне модела на рутера (асус-а)

Има - both. И защо си пляснал текущото си публично IP в source IP? Тук е или празно или нули, или както е описано в ръководството.

Кабелната връзка от хуаве-я до твоя рутер LAN>WAN ли е? Свържи машината със сървъра и асус-а с кабел и ползвай резервация за Ethernеt контролера

на 3 ти порт  , оптика влизо до вкъщи RT-AC59U , сега ще го оправя колега правил ли си такъв сървър да се свържем в дискорд или нещо подобно да ти споделя екран и да ми обясниш и да виждаш какво правя

преди 2 часа, NewRedDragon написа:

source ip то не ми дава да го оставя празно , или като напиша 0.0.0.0

Screenshot_7.png

Screenshot_8.png

Тук трябва ли да направя нещо 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, роско царев написа:

на 3 ти порт  , оптика влизо до вкъщи RT-AC59U , сега ще го оправя колега правил ли си такъв сървър да се свържем в дискорд или нещо подобно да ти споделя екран и да ми обясниш и да виждаш какво правя

source ip то не ми дава да го оставя празно , или като напиша 0.0.0.0

Screenshot_7.png

Screenshot_8.png

Съобщението за грешка не се отнася за source ip, а за internal IP. Тук пишеш адреса на компа със сървъра, който си резервирал по MAC

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, NewRedDragon написа:

Съобщението за грешка не се отнася за source ip, а за internal IP. Тук пишеш адреса на компа със сървъра, който си резервирал по MAC

аха корегирах го 

преди 12 минути, NewRedDragon написа:

А той с кое ип трябва да влиза

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, роско царев написа:

Благодаря ви колеги успяхме да го направим :)

Радвам се :) Така поне разбра (горе долу) логиката на нещата. Ако бях ти насвяткал настройки през TW, какво щеше да разбереш :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване