Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Лаптоп за програмиране около 2000лв.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Трябва ми лаптоп за около 2000лв., който да бъде използван основно за програмиране (web development). Основните характеристики, които ме интересуват, са RAM памет и процесор. Не ми трябва добра видео карта (вградена ще е може би най-добре). Разглеждах различни лаптопи, но не мога да избера, защото не разбирам особено от компютърни характеристики. Искам поне 16GB RAM и ще е най-добре дънната платка да има капацитет от 64GB RAM, за да може да мога да добавя RAM, когато ми се наложи, защото RAM ще е вероятно най-бързо изхарчения ресурс. Няма да играя видео игри на него.

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, alaptopbuyer написа:

най-добре дънната платка да има капацитет от 64GB RAM

Това само с някой workstation лаптоп може да стане, а те са цифра, евентуално нещо втора употреба....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Raze написа:

Това само с някой workstation лаптоп може да стане, а те са цифра, евентуално нещо втора употреба....

Причината да използвам това число е заради лаптопи като този: https://laptop.bg/laptops-acer-Nitro_5_AN515_55-acer_nitro_5_an51555_NHQ7JEX00L16GB256SSD#characteristics, които  се предлагат за цена в бюджета ми и могат да бъдат поръчани с 64GB RAM за 499лв отгоре. Не виждам в сайта да пише дали повечето RAM означава, че се взима и по-скъпа дънна платка. Нямам против да пиша на някой сайт, но се надявах първо на малко насока в посока кой лаптоп да взема, защото аз в момента имам поне десетина таба отворени и повечето от тях са с по-добра видеокарта от желаното или друг подобен недостатък (по-добра видеокарта не е недостатък по себе си, но значи, че са използвани повече пари за самата видеокарта вместо за нещо друго). Това, че виждам лаптопи за по 2500лв. с 64GB RAM и хубави (като за лаптоп) видео карти ме кара да мисля, че като се използва по-евтина видео карта и вместо две плочки по 32GB RAM се използва една плочка 16GB RAM, може да се намали цената до 2000-2100лв (имайки се предвид цените на RAM памет и на видео карти).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам големи съмнения, че лаптопа ще подкара и разпознае 32 GB RAM модул или общо 64 GB. Не вярвай много на нашите сайтове, още по-малко вероятно е да намерят 32 GB модул за лаптоп. Ето за модела с предното поколение интел:

https://community.acer.com/en/discussion/613499/maximum-ram-supported-by-acer-nitro-5-an515-54

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прегледах и аз някои лаптопи и си прав. Това, което пишеше за 64GB, не е реалистично. Ще продължавам да търся лаптоп с 32GB RAM (максимум или по-добре вече съществуваща) тогава и се надявам да намеря някой добър. Основният ми проблем все още са прекалено добрите видеокарти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...