Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, профила ми във фейсбук е със сменен mail и парола. В момента не мога да влезна излиза, че съм аз но не мога да сменя паролата. Какви са вариантите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слаба памет. Води до създаване на нов профил. Записвай си на листчета, имейл и парола - и двете! За да можеш поне на мейла да си смениш паролата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Бонбон с катран! написа:

Слаба памет. Води до създаване на нов профил. Записвай си на листчета, имейл и парола - и двете! За да можеш поне на мейла да си смениш паролата.

Не е задължително - може човекът да не е виновен.

Вчера точно затова постнах тази тема

Ако мейла е бил част от някакъв такъв database leak, а паролата е била от онези масовите, които се използват навсякъде - работата е готова.

Аз самия влязох в няколко abv пощи вчера ей така за идеята, да видя дали правилото с мастър паролата работи.
На десет пощи - една излиза такава (със същата парола ползвана и в други сайтове).

Ако автора желае може да ми изпрати пощата си и ще проверя къде го има и каква информация е била видима.

Иначе варианти спрямо казуса с Фейсбук май много няма.
Евентуално може да се пише на техния съпорт, да проверяват IP адреси и геолокации и че скоро е имало различен логин и смяна на креденшъли .. но - далечен изстрел, както му казват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами всичко беше точно сутринта реших да влезна в фейсбук и бам прегледах абв и през ноща от 03:02 са се опитвали да сменят паролата и в 04:03 е станало.

Прилагам снимки изписва, че е от Чикаго. Ами паролата не е някаква където всички използват.

Screenshot_20201120-122004_ABVbg.jpg

Screenshot_20201120-121948_ABVbg.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро виж лог ентритата на abv.bg - дали там има чужд IP адрес.

Може да са успели в нея да влязат и от там да са ресетнали Facebook, но да не са пипали нищо по abv.

Аз така бих направил .. :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По абв нищо не е пипано влизам си свободно няма проблем паролата е същата не е сменена къде да ги видя тези лог ентрита? И какво да търся там?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Kristian Denkov написа:

По абв нищо не е пипано влизам си свободно няма проблем паролата е същата не е сменена къде да ги видя тези лог ентрита? И какво да търся там?

То точно така се прави. По пощата нищо не се сменя за да може потребителя да си мисли, че всичко е ок и никой не е влизал.

Уви нямам abv акаунт, защото хич не ги уважавам и не мога да покажа с картинки.
По спомен като отидеш в профила си в abv (като потребителски профил) - там има история на IP адресите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това нещо трябва май от компютър да се направи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Kristian Denkov написа:

Това нещо трябва май от компютър да се направи?

Не би трябвало. От телефона може да кажеш че искаш "Desktop" режим на сайта и даже няма да ти зарежда мобилната им версия за него.

Ей това е точния URL : https://passport.abv.bg/app/profiles/login

От тук се логваш в профила ти в ABV. После отиваш на "История" (виж снимката)

Като IP адреса който показва едва ли е истинската локация.
В случая аз бях зад Tor node и даже не знам къде е този IP адрес.

Untitled.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и да разбера кой  ip адрес е и т.н какво следва към кого да се обърна?

Иначе благодаря за бързите отговори.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Kristian Denkov написа:

Дори и да разбера кой  ip адрес е и т.н какво следва към кого да се обърна?

Иначе благодаря за бързите отговори.

Евентуално ще стане ясна цялата история и кое как се е случило.

Най-вероятно abv.bg акаунта ти вече не е толкова личен, колкото те се иска и според мен някой е влизал първо в него и от там е ресетнал паролата за Facebook.

Пробвай да смениш паролата в abv.bg, да изхвърлиш всички до сега кънектнати устройства и да затвориш всички сесии.

Така поне (горе-долу) може да се надяваш, че евентуално само ти имаш достъп до нея.

После влизаш в Facebook и даваш на възстановяване на акаунт/забравена парола.
Щом са сменили и мейла - няма как да ти прати автоматично писмо за ресет на паролата на стария ти abv акаунт.
НО, поне преди като напишеш стар (скорошно сменен) имейл излизаше една опция, която те пита това ли е вашия профил "Име Фамилия" и след това те отвежда към съпорта на Фейсбук.

Там пишеш на английски (не знам дали може на български) ситуацията.
В случая вече трябва да си наясно как е станало всичко - примерно че е било от abv.bg пощата ти.
Там като пишеш обясняваш всичко детайлно със снимки и прочие, като даваш цялата нужна информация.
Най-вероятно ще искат снимка на личната ти карта или шофьорска или нещо с което да удостоиш, че това си ти.

После тече някакво време през което разглеждат казуса. Преди беше около седмица.
През това време ще проверят ти кой си, от какво устройство им пишеш, каква геолокация прочие - и ако всички тези неща автоматично се свързват с активността на стария ти акаунт - най-вероятно ще ти го възстановят.

Новите собственици на твоя акаунт - дори и да направят някакъв клейм (което никога не става), са от различен (до сега непознат за този аканут) IP адрес, различна локация, различен хардуер, MAC адрес, патърн на движения на курсора - всичко.

В смисъл - фейсбук много добре знаят кой, кой е. Trust me :D

Даже ако си качвал много снимки на които се вижда лицето ти - сигурно вече са те мапнали за фейс рекъгнишън (нищо че може и да не си я пускал тази опция).

Цялата работа обаче е малко на късмет накрая, че може да не им се занимава с твоя казус.
Преди години като че ли беше по-сериозно отношението.
Сега обаче вече всеки втори има по хиляда профила в този сайт, а те всеки ден колекционират по пентабайти информация и прочие и може и да не им пука особено за Пешо от Перник, дето трябва да си прави нов акаунт.

Затова накрая лично аз бих препоръчал - пробвай я цялата тая гимнастика, поне ей така за играта - да си наясно как евентуално се случва.

Пък иначе си направи един нов профил, пиши на всички познати да знаят, че са ти окрали първия акаунт..

И - честито - официално вече си запознат с най-разпространеното дигитално престъпление в последно време, а именно Identity Theft

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в край на краищата реших да направя нов оправих нещата майли пароли смених т.н. Но имам въпрос как да махна стария профил да го изтрия блокирам или не може?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Kristian Denkov написа:

Ами в край на краищата реших да направя нов оправих нещата майли пароли смених т.н. Но имам въпрос как да махна стария профил да го изтрия блокирам или не може?

Не може, ти вече нямаш контрол над него.

Може да го репортнеш като откраднат и пак да пишеш на Facebook и пак горните разправии - за да го блокират.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много зле хаха благодара все пак за бързите отговори.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване