Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ при избор на пералня

Виж решението Разрешен от Alon_zo,

Препоръчан отговор

Здравейте! Реших да си купя нова пералня, но се чудя коя от тези три модела да избера:     https://www.technopolis.bg/bg/Peraln...7-1-S/p/688621   https://zora.bg/product/wa963ps       https://www.technomarket.bg/peralni/...bx-le-09173072   Доста мисля и се чудя коя да избера, искам да с повече екстри и функции и едновременно с това да не е много шумна и не на последно място, да е икономична, от към ток и вода. Много моля за мнения, ще се радвам много ако са и и изпробвани. Ако пък сте на друго мнение, приемам и други предложения за по - добри перални, от тези които съм посочел.(до 1000лв.) Благодаря предварително! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях в подобен казус , но гледах и взех най-безшумната,  която бе изложена - най-малко децибели . Пералнята е Аристон Хотпойнт и сме страшно доволни. Икономична и буквално безшумна вече над 6г. не е мръднала .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споделям от това, което съм чел, понеже скоро купих пералня. Никой не препоръчва Канди. Gorenje са добри, но 2019 ги купуват китайците, та не е ясно дали качеството е паднало сега. Самсунга е ОК, но не е с 5 години гаранция. Бош и АЕГ са добре, но там си плащаш, че е "немско" (турско) Беко са най-добре в съотнешение цена/качество. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инвертора са безшумни, чува се главно водата като тече. Виж и LG directdrive - там барабана е закачен директно към мотора, няма ремъци. Не знам дали другите инвертори са така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

Инвертора са безшумни

безшумни са, ама не съвсем
нагласена на илядо и шестотин оборота...набира кът самолет

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то там няма как, но реално почти не се чува. Моята мисля беше до 1200 оборота, но и на толкова почти не се пуска - 800-1000 максимум, че много мачка дрехите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

-1000 максимум, че много мачка дрехите.

вероятно ти е комбинирана със сушилня инак мокри не се мачкат

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам Канди от три години /по-стария модел/ и е чук. Много съм доволен. Пере по 2-3 пъти в седмицата. Няма ядове. Взех я с малко резерви към марката, защото ми трябваше плитка или с горно зареждане. Беше на промоция. Опроверга всички негативни мнения. Старата беше Уърлпул с горно зареждане. Кандито е класи над нея. За другите нямам наблюдения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С риск да бъда оплюта, може да погледнете и тук. https://technovision.bg/produkt/biala-tehnika/peralni/peralnq-hotpoint-aq113da-697-eu-a-11-kg-1600-ob/. Линка е на Аристон Хотпойнт, препоръчана ви по-горе.

Купих друг ел.уред от тях и съм много доволна. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давам принос с размишления:

1. Трябва ли пералнята да е "цвят инокс"?

2. Трябва ли пералнята да е за повече от 5-6 кг?

3. Трябва ли пералнята да е с над 1000 оборота?

А вече като марки Сименс, БОШ, АЕГ!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Rodrigo написа:

Здравейте! Реших да си купя нова пералня, но се чудя коя от тези три модела да избера

Добра цена. Някъде може и по изгодно да я има.

https://www.technomarket.bg/peralni/miele-wdd035-wcs-series-120-09172295

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, JKirilov написа:

Давам принос с размишления:

1. Трябва ли пералнята да е "цвят инокс"?

2. Трябва ли пералнята да е за повече от 5-6 кг?

3. Трябва ли пералнята да е с над 1000 оборота?

А вече като марки Сименс, БОШ, АЕГ!

1. Не е задължително, може и бяла. 2. Ами да, 8 - 9 кг. 3. Ами да, нека да е с над 1000 оборота. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Решение

Единствената марка, която съчетава трите най-важни качества за една пералня качество на изработка, качество на пране и нисък шум е Миле.Всичко друго е компроми с едно от тия три качества.Особенно пък новите перални от другите марки са пълен жмел.Аз бих взел за тия пари втора употреба Миле, пред нова друга марка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мойто Миеле мисля да го ползвам до като му изтече гаранцията, после да си взема най-високия клас, в дойчланд вчера ги гледах по 1800 евро.Пък това да го подаря на брачетката, барем да ме споменава с добро.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.11.2020 г. в 21:30, VeeeSeLa написа:

И какво взехте в крайна сметка, по реакциите се подразбира Миеле, така ли е?

Не, няма да я взимам на Миеле, най - вероятно ще е ето тази, на Samsung https://www.technomarket.bg/peralni/samsung-ww90m644obx-le-09173072  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Rodrigo написа:

Не, няма да я взимам на Миеле, най - вероятно ще е ето тази, на Samsung https://www.technomarket.bg/peralni/samsung-ww90m644obx-le-09173072  

Като гледам, с колко малко вода пере...  Представи си да влезеш в банята  да се къпеш, да си топнеш пръстите в леген с вода и само да се напръскаш и да излезеш.Горе-долу това ще е положението и с прането на дрехи с тая пералня.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.12.2020 г. в 4:48, Alon_zo написа:

Като гледам, с колко малко вода пере...  Представи си да влезеш в банята  да се къпеш, да си топнеш пръстите в леген с вода и само да се напръскаш и да излезеш.Горе-долу това ще е положението и с прането на дрехи с тая пералня.

Ами като гледам, те май всички нови перат с малко вода, единственно старите перални харчат повече вода...  Като имам стара пералня на gorenje, какво от това, да не би да ги пере перфектно, колко много дефекти съм откривал в дрехите...  Незнам с колко вода ще ги пере, но определено ще пере по- добре от старата ми пералня. ☺ 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване