Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем със стартирането на PowerShell

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам следния проблем:

При стартиране на Powershell от десен бутон на старт менюто (номрален режим, не администратор) излиза това: 

image.png.9af1c434ed239e41d94ec18c4a0e5f0c.png

При стартиране като администратор се стартира някакво копие на powershell:

image.png.d2af0dc55975a20d2826733032c97614.png

При стартиране от Win+R - powershell - image.png.249a469fafb83c047154124e315095ef.png

И при стартиране от C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0\powershell.exe пак излиза същото съобщение като горното.

Неща които правих преди да установя този проблем:
Понякога гледам разни клипчета в youtube за програмиране, показват разни неща и ми е интересно да пробвам (не разбирам професионално от програмиране) та имам инсталиран VS  code. Преди си бях сложил и външен terminal - git bash, бях си го настроил да ми е по подразбиране в studio code, но след време деинсталирах целия git... Днес при опит да стартирам terminal ми даде някаква грешка, уж се допитах до гугъл, трих някакви неща от settings.json да го оправя пак на powershell терминала, но не се получи. Реших да преинсталирам но след инсталацията наново настройките си стояха и реших да деинсталирам studio code с revo (кракната версия), но пропуснах стъпката за back up на регистри и точка за възстановяване и директно регистрите които беше намерил му дадох да ги изтрие... Инсталирам после пак наново програмата и ми дава друга грешка - 
Пробвах cmd - изпълни като администратор първия път /sfc scannow (уж намери някакви липсващи неща, възстанови, но тази грешка си стои), после пробвах и с discm.exe /online /cleanup-image /restorehealth - пак няма резултат. Влязох в Revo да видя дали няма някакъв Back-up дава това - 
image.png.f4a5cad6abe7749127ab01998b2f9821.pngimage.png.956fbfae6666c6d0e3e9cb44044f4bb0.png
Уж му давам да restore-не всичко ама само премигва някакъв прозорец и резултат никакъв... По принцип не ми е кой знае какъв проблем ама ми се иска да работи vs code. Да отбележа и че не съм проверявал дали Powershell работи преди да деинсталирам с revo.

OS - W10 Home
Грешката в vs code - 

image.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Dani 01 написа:

При стартиране от Win+R - powershell

Вместо да кликнеш [OK], натисни [Ctrl]+[Shift]+кликни [OK]

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Dani 01 написа:

При стартиране на Powershell от десен бутон на старт менюто (номрален режим, не администратор) излиза това: 

image.png.9af1c434ed239e41d94ec18c4a0e5f0c.png

Десен клик по иконата в Старт менюто и избери Unpin...
Копирай
%AppData%\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Windows PowerShell
Отвори explorer, кликни в адресната лента, натисни [Ctrl]+[V] и натисни [Enter]
Десен клик по Windows PowerShell > Pin to Start

А в папката %SystemRoot%\system32\WindowsPowerShell\v1.0 има ли файл PowerShell.exe?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

image.png.69a919bff74236aebc664bba14af773d.png

То си е цяла папка... и като кликна върху някоя от иконите няма опция unpin

image.png.5f56863d3cfaf90674075720f2c3ccdd.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама има Закачи към лентата. И си показал не съдържанието на папката, за която писах по-горе, а в Старт менюто.

преди 15 минути, цър-вул написа:

%SystemRoot%\system32\WindowsPowerShell\v1.0

Покажи съдържанието на тази папка

пусни една проверка на системните файлове - 

преди 46 минути, Dani 01 написа:

изпълни като администратор първия път /sfc scannow (уж намери някакви липсващи неща, възстанови, но тази грешка си стои

А каза ли, че е поправило успешно? Рестартира ли машината след това?

преди 47 минути, Dani 01 написа:

пробвах и с discm.exe /online /cleanup-image /restorehealth - пак няма резултат

Какво значи няма резултат?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При sfc /scannow даде накрая, че е завършило успешно, попълнило е липсващите файлове, discm.exe /online /cleanup-image /restorehealth също завърши успешно, но не се оправи проблема това имам предвид.

image.png.766535b02aeae024abac6f4543251d29.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оригинално няма такъв файл powershell_copy.exe 
Премести го на десктопа временно и пробвай от старт менюто да стартираш powershell

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване